Inne
26 sierpnia 2019

Łańcuchy rolkowe typu S – niezawodny komponent do zastosowań przemysłowych

W branży produkcyjnej kluczem do sukcesu jest niezawodność. Przestoje, awarie czy konieczność częstej konserwacji to dla firmy stracony czas i dodatkowe koszty. Łańcuchy rolkowe typu S to najwyższej jakości łańcuchy napędowe, sprawdzające się nawet przy dużych obciążeniach. Dzięki nim maszyny osiągają optymalną wydajność i, co równie ważne, pracują bezawaryjnie. Dlatego tak chętnie wybierane są przez przedsiębiorców z sektora przemysłu czy rolnictwa. 

Zalety łańcuchów rolkowych typu S i ich zastosowanie

Łańcuchy rolkowe typu S to najwyższej klasy elementy stosowane w napędach. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży rolniczej i budowlanej. Są też przystosowane do pracy w warunkach znacznego zanieczyszczenia. Szeroka gama tego tego rodzaju łańcuchów, pozwala na perfekcyjne dostosowanie do konkretnych zastosowań. 

Największym atutem łańcuchów rolkowych typu S jest ich zwiększona trwałość i wysoka odporność na zerwanie. Dzięki precyzyjnemu zaprojektowaniu i wykonaniu, stanowią elementy spełniające najwyższe normy jakościowe. Zastosowane do ich produkcji materiały są wyjątkowo wytrzymałe. Mechanizmy napędowe będą dzięki tym łańcuchom działały bezawaryjnie przez długi czas. Łańcuchy kulkowe charakteryzują się także małym zużyciem uzębień koła. Dzięki temu w perspektywie długoterminowej świetnie sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Sprzęt rolniczy i przemysłowy wymaga specjalnych elementów, które powinny zostać użyte przy ich konstrukcji. To one zapewniają niezawodność maszyny i jej długoletnie użytkowanie. Niewielkie części, takie jak łańcuchy rolkowe typu S, zapewniają im stabilną i wydajną pracę przez długi czas. 

Janus

Dlaczego warto wybrać łańcuchy rolkowe typu S firmy Janus

Gwarancją jakości jest wybrany sprzęt, ale też komponenty, jakie zostały użyte przy jego budowie. Dlatego warto korzystać z doświadczenia sprawdzonych firm, które swoim klientom dostarczają niezawodnych elementów technicznych. Doskonałym tego przykładem jest firma Janus, która już od niemal 40 lat zapewnia rozwiązania dla liderów branży przemysłowej i rolniczej. Możliwości techniczne i profesjonalne systemy zarządzania produkcją pozwalają na wytwarzanie najwyższej jakości komponentów. Poprzez łańcuchy napędowe firma pomaga osiągnąć najwyższą wydajność w użytkowanym sprzęcie. Daje to również gwarancję niezawodności. To z kolei przekłada się na wymierne korzyści: możliwość dostosowania do popytu i terminowej realizacji zamówień czy większą sprzedaż.

Firmie Janus zaufało już wiele przedsiębiorstw w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. W portfolio firmy znajduje się ponad 100 000 zrealizowanych zleceń. W ofercie firmy znaleźć można łańcuchy przemysłowe do różnorodnych zastosowań. Wszystkie są zgodne z normami ISO, PN, DIN. 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

3 czerwca 2024

Co powinien posiadać dobry plecak na laptopa?

Dobrze dobrany plecak na laptopa to podstawa dla osób, które często przemieszczają się z tym...
30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...