Dom
15 października 2019

Aranżacja dużego salonu

Duży salon pozwala na kreatywność i daje ogromne możliwości aranżacyjne. Zazwyczaj w wyposażeniu salonu znajduje się komplet mebli i zestaw wypoczynkowy. Jeżeli dysponujemy dużym pomieszczeniem, wtedy możemy wprowadzić do niego stół z krzesłami a nawet hamak.

Stół do salonu

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jaki-wybrac-stol-do-salonu-ktory-bedzie-najlepszy/7994/

W wielu mieszkaniach nie ma miejsca na oddzielną jadalnię. Jeżeli mamy duży salon, to możemy wyznaczyć w nim część jadalnianą. Ponieważ salon jest miejscem reprezentacyjnym każdego mieszkania, stół musi być niezwykle elegancki i dostosowany do reszty aranżacji.

Praktyczne wskazówki: jak wybrać stół?

Zaczynamy od ustalenia dostępnej na strefę jadalnianą przestrzeni.  Kolejną sprawą jest ilość osób zasiadających do posiłku. Odpowiedź na te pytania, pozwoli właściwie dobrać mebel. Stół dla czterech osób powinien mierzyć minimum 90x140 cm i być odstawiony od ściany o około 70 cm. Pozwoli to na wygodne siadanie. Jeżeli chcemy, by wokół stołu zachowane zostały ciągi komunikacyjne, wtedy odległość od ściany musi być większa.

Materiał, z którego stół jest wykonany odgrywa ważną rolę. Do salonu najlepiej sprawdzi się drewno. Jest bardzo eleganckie, łatwo dopasować je do każdej stylizacji. To trwały i solidny materiał, który nie zniszczy się szybko. Drewniany stół w salonie będzie przyciągał wzrok i zdobił wnętrze.

Kształt stołu jest równie ważny. Stół okrągły jest niezwykle elegancki, a każde miejsce przy nim jest równorzędne. Prostokątny stół pozwala na usadzenie przy nim większej ilości osób. Bez względu na kształt, warto rozważyć model rozkładany. Dzięki temu, w przypadku wizyty gości, można łatwo rozłożyć.

Odpowiednio dobrany stół wraz z krzesłami, to ozdoba salonu, nadająca mu niepowtarzalnego charakteru. Wybarwienie stołu i mebli powinno być takie same. To zwiększy elegancję. Kolorystyka musi też być spójna z resztą mebli w salonie.

Hamak do pokoju

Do niedawna miejsce na hamak było w ogrodzie, czy na tarasie. Obecnie można zawieszać je w mieszkaniu i cieszyć się nim przez cały rok. Wygodny hamak zapewni relaks i wygodę, a do tego będzie niestandardowym dodatkiem do aranżacji. Łatwo go zdjąć i schować, a na co dzień może pełnić rolę ulubionego miejsca odpoczynku.

Jak zawiesić hamak w pokoju?

Zaczynamy od wyboru miejsca. Hamak zmieści się prawie w każdym wnętrzu. Mierzymy hamak i wyznaczamy punkty zawieszenia w odległości 80% jego długości. Musimy uwzględnić miejsce na bujanie, by leżąc, nie obijać się o meble. Mocujemy do ściany haki, które wytrzymają obciążenie osoby korzystającej z hamaka.

Kształt i materiał

Sklepy oferują różnego rodzaju hamaki. Od jednoosobowych, po rodzinne i krzesełkowe. Hamak jednoosobowy powinien mieć minimalną szerokość 140 cm. Dwuosobowy, to 160 cm, a rodzinny 180. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by zwrócić uwagę na maksymalne, dopuszczalne obciążenie hamaka. Wykonane są one z różnego rodzaju tkanin. Od grubego płótna po plecioną siatkę.

Rodzaje hamaków

Hamak z drążkiem. Zrobione z metalu lub drewna drążki, równomiernie naciągają materiał.  Nie jest to najwygodniejsza opcja do spania. Hamak ładniej się układa, jednak w czasie snu, drążki mogą cisnąć.

Siatkowy hamak. To świetne rozwiązanie na miejsce do spania w upalne noce. Aby hamak był wygodny, powinien być z naturalnych materiałów.

Hamak z tkaniny. Najczęściej spotykany, cieplejszy od poprzedniego. Idealnie nadaje się do mieszkania, gdyż nie jest odporny na wodę. Jest bardzo wygodny.

Fotel hamakowy. Wymaga niewiele miejsca i jest idealnym rozwiązaniem na hamak w salonie. Pozwala na wygodne oglądanie telewizji. Siedzisko powinno być elastyczne. Wykonane z drewna lub plastiku, będzie niewygodne. Nie można w nim spać, lecz jest niezwykle przydatny do dziennego relaksu.

Hamak w salonie nie jest często spotykany, jednak warto rozważyć jego zawieszenie. Może to być alternatywa dla klasycznych foteli. Zawieszony hamak, to także dodatkowe miejsce do spania w przypadku gości. Nie zajmuje miejsca na podłodze i łatwo go zdjąć. Wybierając, postawmy na jakość wykonania i mocną, naturalną tkaninę. Nie zapominajmy też o odpowiednim mocowaniu. Chociaż to nietypowe wyposażenie salonu, może dać nam wiele radości i satysfakcji. 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

14 maja 2024

Nowoczesna aranżacja wnętrz: Jak stworzyć nowoczesne wnętrze w Twoim domu?

Zastanawiasz się, jak tchnąć nowe życie w swoje wnętrza, sprawiając, że będą nie tylko...
27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...