Dom
13 lipca 2022

Grzejnik konwektorowy — tanie dogrzewanie mieszkania

Jeśli szukasz wydajnego sposobu na ogrzanie swojego mieszkania, łazienki, domku kempingowego lub innej niewielkiej powierzchni, rozważ zakup grzejnika konwektorowego. To urządzenie sprawi, że w wybranym pomieszczeniu wreszcie będzie ciepło i przytulnie. Producent urządzeń grzewczych Thermoval oferuje całą gamę takich grzejników. Już korzystają z nich tysiące zadowolonych użytkowników. Przekonaj się, że to doskonałe rozwiązanie także dla Ciebie!

Co to znaczy, że grzejnik jest konwektorowy?

Grzejnik konwektorowy ogrzewa pomieszczenie dzięki zjawisku konwekcji: podgrzewa zassane od dołu zimne powietrza grzałką elektryczną, następnie ogrzane powietrze unosi się do góry lub — w niektórych modelach — jest rozprowadzane dzięki wbudowanemu wentylatorowi. 

Jakie są zalety korzystania z takiego urządzenia?

 • Grzejniki konwektorowe są przede wszystkim lekkie i mobilne. Bez problemu można je przenieść w dowolne miejsce, o ile jest w nim dostęp do prądu. 
 • Nie zużywają dużo energii i można dobrać ich moc do gabarytów konkretnego pomieszczenia.
 • Szybko się nagrzewają i wyłączają się, gdy w pomieszczeniu jest ciepło — nie powodują przegrzania, zmniejszają ryzyko powstania pożaru. 
 • Są proste w użyciu — by je włączyć, wystarczy włożyć wtyczkę do kontaktu.
 • Są niedrogie — cena najtańszych modeli zaczyna się już od 200 zł. 

Jak korzystać z grzejnika konwektorowego?

Grzejnik konwektorowy służy do ogrzewania niewielkich powierzchni, np. mieszkania, domku kempingowego czy łazienki. Sprawdzi się również przy ogrzewaniu pomieszczeń takich jak duże pokoje, pod warunkiem że działa w nich inny system ogrzewania (ale jest niewystarczający np. podczas silnych mrozów). 

Aby uruchomić grzejnik, należy podłączyć go do źródła prądu, wcisnąć przełącznik i poczekać, aż pomieszczenie się ogrzeje. Nie zajmie to długo — po zaledwie kilku minutach domownicy poczują, że w pomieszczeniu zrobiło się miło i przytulnie nawet podczas  jesiennego lub zimowego wieczoru. 

Czy grzejnik konwektorowy jest bezpieczny?

Tak, grzejniki konwektorowe są bezpieczne. Producent wyposażył swoje modele w najnowsze technologie, które sprawiają, że użytkowane produkty mają najwyższy poziom jakości, co zresztą potwierdzają kontrole przed wypuszczeniem ich na rynek. Grzejniki konwektorowe nie przegrzewają się, są również wyposażone w odpowiednie systemy, które chronią sieć elektryczną przed spięciami i przeciążeniem. 

Dodatkowo grzejniki konwektorowe działają na zasadzie stałego przepływu zimnych i ciepłych mas powietrza — do środka urządzenia, gdzie znajduje się grzałka elektryczna, wprowadzane jest zimne powietrze, a ciepłe unosi się przez otwory u góry,  dzięki czemu sprzęt się nie przegrzewa. Jest stale w niewielkim stopniu ochładzany i wyłącza się, gdy w pomieszczeniu jest ciepło. 

Co jest lepsze: termowentylator czy grzejnik konwektorowy?

Oba te urządzenia działają w podobny sposób:

 • Zasysają zimne powietrze i wypuszczają ciepłe.
 • Zaczynają grzać natychmiast po włączeniu i przestają po wyłączeniu. 
 • Są mobilne — bez problemu można je przenieść z jednego do drugiego miejsca. 
 • Są niedrogie. 

Dzieli je jednak kilka zasadniczych różnic:

 • Grzejnik konwektorowy ogrzewa całe pomieszczenie, a termowentylator działa punktowo — wydmuchuje powietrze w określonym kierunku. 
 • Termowentylatory w znacznym stopniu wysuszają powietrze, dlatego nie można ich stosować zbyt długo. 
 • Termowentylatory znacząco podnoszą zużycie prądu i nie są tak wydajne, jak grzejniki działające na zasadzie konwekcji. 

Czy ogrzewanie grzejnikiem konwektorowym jest drogie?

Nie! Grzejniki konwektorowe są energooszczędne. Po podłączeniu do prądu szybko się nagrzewają. Możesz włączyć grzejnik po powrocie z pracy i nie martwić się, że będziesz długo czekać na rezultaty grzania. Ponadto dzięki termoregulatorom wyłączają się, gdy pomieszczenie jest już ogrzane, co również wpływa na zmniejszenie zużycia prądu

A teraz może stać się to jeszcze tańsze! Dzięki promowaniu zakładania instalacji fotowoltaicznych na dachach polskich domów i dofinansowaniu Mój Prąd 4.0, możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej pomimo stosowania elektrycznych grzejników. Dzięki zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej otrzymujesz naturalną i ekologiczną energię elektryczną produkowaną ze słońca. W efekcie oszczędzasz — choć samo przedsięwzięcie jest kosztowne, to zwraca się w ciągu kilku lat niepłacenia za prąd. Jednak w programie Mój Prąd 4.0 przede wszystkim opłaca się zużywać energię na bieżąco na własne potrzeby niż oddawać ją do sieci. Aby wykorzystać nadwyżkę wyprodukowanego wiosną i latem prądu w okresie jesienno-zimowym, z powodzeniem możesz dogrzewać swoje mieszkanie elektrycznymi grzejnikami konwektorowymi. 

Jaki grzejnik konwektorowy wybrać? 

Grzejnik konwektorowy sprawdza się w różnych pomieszczeniach, a jego używanie nie jest drogie. Po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na dachu, może być nawet darmowe. Jeśli przekonaliśmy Cię do tego rozwiązania, sprawdź ofertę grzejników Thermoval (https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-konwektorowe/), polskiego producenta, który od ponad 20 lat promuje ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania do ogrzewania domów, mieszkań i firm.

Artykuł partnera

Redakcja
to2.pl

Zobacz

14 maja 2024

Nowoczesna aranżacja wnętrz: Jak stworzyć nowoczesne wnętrze w Twoim domu?

Zastanawiasz się, jak tchnąć nowe życie w swoje wnętrza, sprawiając, że będą nie tylko...
27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...