Inne
4 października 2017

10 powodów, dla których lepiej wybrać kuriera, niż pocztę

Branża, która będzie związana z przesyłkami kurierskimi i pocztowymi świetnie się w naszym kraju rozwija. Tak samo poczta jak i kurierzy mają swoich zwolenników. Widać jednak, że to zainteresowanie usługami kurierskimi z roku na rok jest większe niż pocztowymi. Mamy konkretne powody, które do tego doprowadzają. Więcej informacji na temat przesyłek kurierskich uzyskasz na stronie: www.kurierzyranking.pl

1. Wygodna dostawa

Przesyłka kurierska najczęściej dostarczona będzie nam szybciej niż przesyłka pocztowa. Mimo tego, że poczta cały czas pracuje nad swoją ofertą widać, że nadal pojawia się tam problem z terminowością i wiele przesyłek dostarczanych jest po czasie. W przypadku kurierów widać, że spóźnienia praktycznie nie są spotykane i paczka jest już na drugi dzień.

2. Bezpieczeństwo przesyłki

Przez cały proces usługi w firmie kurierskiej istnieje kontrola nad przesyłką. To co bardzo ważne to fakt monitorowania całej jej drogi, dlatego cały czas wiadomo, gdzie przesyłka się znajduje. poczta nie ma tak szeroko zakrojonych systemów i tam zaginięcia się dość często pojawiają. na 220 tysięcy składanych reklamacji okazuje się, że nawet 90% z nich to zaginięcia przesyłek.

3. Monitorowanie

Ta informatyzacja, która jest w firmach kurierskich mocno zauważalna staje się tym elementem, który sprawia, że monitorowani przesyłki na całej jej trasie staje się możliwe. mamy specjalne aplikacje, które dają nam taką możliwość. Na poczcie nie ma praktycznie szans na takie mobilne monitorwanie,. Dla przesyłek rejestrowanych pojawia się jedynie kontrola internetowa. Są jednak również przesyłki, które nie są rejestrowane i nad nimi nie ma żadnej kontroli.

4. Brak kolejek

Wybranie kuriera to również szczególna wygoda, ponieważ paczka będzie nam bezpośrednio dostarczona do domu, nie będzie trzeba poświęcać swojego czasu na wizytę w siedzibie poczty, gdzie tego czasu rzeczywiście sporo można stracić.

5. Przesyłka pod drzwi

Jeśli przesyła dużo waży na pewno docenimy również to, że kurier będzie ją nam bezpośrednio dostarczał pod drzwi naszego mieszkania. Pracownik poczty nam tego nie zrobi i sami będziemy musieli paczkę wnosić. Kurier jeśli kogoś nie zastanie pojawi się u nas ponownie, natomiast na poczcie nie ma co liczyć na taką wyrozumiałość.

6. Opakowanie firmowe bez kosztów

Jeśli wybieramy pocztę musimy swoją paczkę dokładnie zapakować w pudełka bezfirmowych znaków. Jeśli natomiast wybieramy kuriera nie ma takiej potrzeby, ponieważ zapewni on firmowe opakowanie, do którego przesyłkę będzie można wygodnie włożyć.

7. Usługi dodatkowe

Jeśli szukamy kuriera mamy do wykorzystania wiele ciekawych usług dodatkowych, które będą usprawniać nam realizację całej usługi. Można zdecydować się na przesyłkę zwrotną, potwierdzenia doręczenia, będzie można także zamówić sobie odbiór w dowolny dzień, który nam będzie odpowiadał, dopasowanie do własnych potrzeb to szczególna wygoda w takich usługach.

8. Wiemy kiedy dojdzie przesyłka

Od samego momentu, gdy przesyłka będzie nadana dostajemy na jej temat konkretne informacje, będzie również sugestia co do tego kiedy przesyłka może być dostarczona., to wygodna opcja, dzięki której lepiej przygotowujemy się na dostarczenie przesyłki.

9. Stały kontakt z kurierem

Kurier i biura tych firm najczęściej gwarantują nam przyjemniejszą obsługę i więcej informacji niż będzie można uzyskiwać w oddziałach pocztowych. Liczyć można na udany kontakt z pracownikami i konkretne podpowiedzi co do wątpliwości jakie mogą się w tym zakresie pojawiać.

10. Cena porównywalna z pocztą

Obecnie nie ma też wielkich różnić gdy chodzi o koszty usług kurierskich i pocztowych co także będzie miało dla klientów istotne znaczenie. Kurier nie jest już znacznie droższy niż poczta, a jakość usług jest znaczenie lepsza.

 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

3 czerwca 2024

Co powinien posiadać dobry plecak na laptopa?

Dobrze dobrany plecak na laptopa to podstawa dla osób, które często przemieszczają się z tym...
30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...