Zdrowie i uroda
16 kwietnia 2021

Zdecydowałam się na wyjazd za granicę

Moje dzieci są już dorosłe i dawno założyły rodziny. Czasem pomagam im przy wychowywaniu wnuków, jeżdżę do nich w odwiedziny, ale najczęściej jestem w domu sama, a z marnej emerytury nie wystarcza na jakiekolwiek rozrywki czy wyjazdy krajoznawcze.

Ostatnio stwierdziłam, że nie jestem jeszcze taka stara i zdecydowałam się na wyjazd do pracy za granicę. Dzieci z początku odradzały, ale gdy spostrzegły że już postanowiłam, pomogły mi znaleźć odpowiednie ogłoszenie. Jeszcze w młodości uczyłam się niemieckiego, więc najprostszą decyzją były właśnie Niemcy.

Tylko gdzie szukać pracy? Co ja właściwie umiem robić? Całe życie zajmowałam się domem, w ostatnich latach musiałam opiekować się chorą matką. A może opieka osób starszych? Przecież to nie jest trudne zajęcie. Mam dużo cierpliwości, nie raz pracowałam jako opiekunka osób starszych w pobliskim ośrodku dziennym. Kiedyś nawet robiłam kwalifikacje w tym kierunku.

Mnóstwo ofert w Internecie

W Internecie znalazłam mnóstwo ofert pod tytułem opieka Niemcy. trudno było określić, które są godne uwagi i wiarygodne. Teraz tyle się słyszy o oszustwach, również w kwestii ofert o pracę za granicą. Widać, że opiekunki w Niemczech są bardzo poszukiwane. Muszę tylko poszukać jakiegoś sprawdzonego źródła, tak aby nikt mnie nie oszukał.

Tylko czy podołam? Czy posiadam odpowiednie kwalifikacje i dość dobrze znam język niemiecki? czy będę umiałą rozmawiać z rodowitymi Niemcami? Wiele pytań nasuwało mi się każdego dnia, a im dłużej poszukiwałam, tym mniej byłam pewna że podołam takiemu wyzwaniu w swoim starym już życiu.

W końcu natrafiłam na serwis firmy Aterima Med. Wszystko dość czytelnie napisane, jest zakładka z poradnikiem dla opiekunek do osób starszych, nawet są jakieś lekcje niemieckiego za darmo. To mnie znacznie podbudowało i postanowiłam definitywnie spróbować.

Złożyłam dokumenty aplikacyjne, sprawdziłam czy mam wszystkie potrzebne predyspozycje jakie według firmy powinna posiadać opiekunka w Niemczech i zgłosiłam się na rozmowę wstępną online. Teraz w trudnych czasach pandemii, nie wyjeżdżam tak często z domu, a jeżeli była możliwość internetowej rekrutacji, od razu z niej skorzystałam.

Czy opieka seniora jest trudna?

Wciąż zadawałam sobie pytanie czy podołam. Zastanawiałam się czy posiadam odpowiednie kwalifikacje, czy moje umiejętności językowe są wystarczające. Przesłuchałam wszystkie lekcje dostępne na platformie internetowej, nawet po kilka razy i poszłam o krok dalej. Zamówiłam kieszonkowe rozmówki niemiecko – polskie wraz z płytą, z której będę mogła uczyć się jeszcze przed wyjazdem. Przecież opiekunka osób starszych Niemcy musi mieć przy sobie jakieś rozmówki.

A jak zadzwonią i poproszą o rozmowę właśnie w języku niemieckim? Jak będą wypytywać o najprostsze zwroty w różnych sytuacjach? Dlatego wolałam się dobrze przygotować.

W końcu zadzwoniła do mnie miła pani, zapytała oczywiście o moje kwalifikacje, ucieszyła się gdy powiedziałam jej że znam niemiecki w stopniu podstawowymi że właściwie pracowałam jako opiekunka do osoby starszej, kiedy moja mama chorowała. Oczywiście na jednej rozmowie się nie skończyło, a po pozytywnym przejściu wszystkim etapów rekrutacji, wstępnie został ustalony termin wyjazdu do Niemiec. Jadę za miesiąc, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

ATERIMA MED - aktualne oferty pracy dla opiekunek

Redakcja
to2.pl

Zobacz

25 czerwca 2024

Naturalna pielęgnacja - czy istnieje naprawdę?

Naturalna pielęgnacja zyskuje na popularności, kusząc konsumentów obietnicami zdrowszej...
20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...