Inne
17 października 2017

Jubiler kiedyś i dziś

Podobnie jak w każdej innej branży, również w usługach jubilerskich na przestrzeni lat zaszły poważne zmiany, które wpłynęły na przedstawianą nam ofertę. Oczywiście fachowcy wciąż czerpią z tradycji tego przemysłu, ale przy pomocy nowoczesnych technologii, mogą oni wykonywać wyjątkową biżuterię szybciej oraz z jeszcze większą pieczołowitością. W tej chwili, możliwe jest również tworzenie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego z klientów, zgodnie z konkretnym projektem - wyjaśnia Robert Siudek.

Jubilerstwo - nie tylko biżuteria

Jubilerstwo w naszym kraju to nie tylko produkowanie pięknej biżuterii ozdobnej, lecz również różnego typu przedmiotów, które są powiązane z religią. Wytwarzanie niezwykle drogocennych monstrancji czy kielichów, było domeną niejednego złotnika. Tak naprawdę, przez długi czas, to właśnie tego rodzaju działalność, była głównym źródłem przychodów dla dużej części zakładów jubilerskich. Na przestrzeni lat zaszły poważne zmiany, które wpłynęły na przedstawianą nam ofertę. Oczywiście fachowcy wciąż czerpią z tradycji tego przemysłu, ale przy pomocy nowoczesnych technologii, mogą oni wykonywać wyjątkową biżuterię szybciej oraz z jeszcze większą pieczołowitością. Najważniejszymi materiałami, z którymi pracowali fachowcy w przeszłości, były złoto i platyna. Perły to nieodzowna ozdoba kosztowności pochodzących z okresu średniowiecza oraz renesansu. W późniejszym czasie, drogocenne przedmioty zaczęto również przyozdabiać innymi pięknymi kamieniami szlachetnymi.

XIV wiek to moment, kiedy wprowadzona została struktura cechowa warsztatów złotniczych działających na terenie naszego kraju. Każdy z nich posiadał swój charakterystyczny znak, czyli puncę, która była umieszczana na tworzonych przez nie wyrobach.

jubiler Kraków

Salony jubilerskie - jak wyglądają dzisiaj?

Obecnie, odwiedzając salon jubilerski możemy liczyć na to, że zostanie nam zaoferowana cała gama przeróżnych usług. Oczywiście część z nich jest powiązana z tradycyjnymi metodami wyrobu poszczególnych elementów biżuterii, ale najnowsze technologie pozwalają również na tworzenie wyjątkowych zdobień, do których należy zaliczyć chociażby wszelkiego typu grawery. Sporo osób, udaje się do jubilera, gdy niezbędne jest lutowanie, zwłaszcza w przypadku biżuterii, w której występują elementy wykonane z metali nieszlachetnych. Często klienci odwiedzają salony jubilerskie również po to, aby zmienić rozmiar posiadanego pierścionka. Tego typu usługi znajdują się w ofercie praktycznie każdego profesjonalnego jubilera.

foto: roren.pl

W ramach swoich usług, zakłady jubilerskie oferują także naprawę różnego rodzaju przedmiotów, które zostały wykonane ze srebra czy złota. Chodzi tutaj również o przedmioty liczące sobie wiele lat, w tym te antyczne, które można odświeżyć oraz poddać renowacji, aby znów pięknie się prezentowały. Liczne grono klientów zgłasza się do jubilera w celu oprawy brylantów i diamentów oraz przewleczenia pereł.

Oryginalna biżuteria

W tej chwili, tak naprawdę każdy z nas może stworzyć własną, niepowtarzalną biżuterię. Możliwe jest bowiem zamówienie oraz wykonanie przez jubilera biżuterii według naszego własnego projektu, dzięki czemu jest ona oryginalna. Różnorodność dostępnych obecnie kamieni szlachetnych, sprawia, że oferowane nam przez salony jubilerskie naszyjniki, kolczyki czy pierścionki wyglądają wyjątkowo pięknie. Szeroka gama kolorystyczna poszczególnych kamieni zapewnia nam możliwość wyboru biżuterii o szczególnym charakterze.

Obecnie możemy bez problemu wejść w posiadanie niezwykłych elementów biżuterii, które są tworzone zgodnie z potrzebami poszczególnych klientów. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, profesjonalni jubilerzy są w stanie stworzyć oryginalne kosztowności na specjalne życzenie osoby je zamawiającej. Nie ma jakiegokolwiek również problemu z modyfikowaniem biżuterii, która już znajduje się w naszym posiadaniu.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

21 lipca 2023

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...