Dom
30 lipca 2021

Kominki - postaw na sprawdzony wybór

Każdy z nas marzy o przyjemnej atmosferze kominka w przytulnym salonie. Widok ognia zapewnia nam bowiem naturalną energię w pochmurne wieczory, tak samo, jak widok słońca wiosną. W dzisiejszych czasach kominek jednak rzadko stanowi źródło ciepła, jest rozwiązaniem alternatywnym służącym do ogrzewania oraz wprowadzania milszej atmosfery. Zastanówmy się zatem, czy kominek w naszym domu ma być dodatkowym źródłem ciepła, a może jedynie oryginalną ozdobą wnętrza? Jaki zatem kominek powinniśmy wybrać?

Rodzaje kominków - wybierz mądrze

  • Kominki otwarte i z wkładem. Są to tradycyjne kominki z zamykanym wkładem lub instalacje otwarte. Te drugie stanowią jednak najczęściej jedynie element wystroju wnętrza - nie mają bowiem zbyt dużego potencjału grzewczego. Kominki zamknięte są natomiast doskonałym i bezpiecznym dodatkowym źródłem ogrzewania.
  • Kozy. Stanowią one doskonałą alternatywę dla dużych kominków. Nie wymagają bowiem dużej ilości miejsca ani wkładu finansowego. Ich rozmiary mogą być naprawdę małe.
  • Kominki elektryczne. Są one doskonałym wyborem głównie ze względu na czystość towarzyszącą eksploatacji. Efekt palącego się drewna osiągamy w nich bowiem dzięki podłączeniu do prądu, a otwarty ogień właściwie nie istnieje.
  • Biokominki. Jest to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Zasilane są one biopaliwem, którego postać jest żelowa lub ciekła. Ponadto, ich montaż jest prosty - nie wymaga bowiem podłączenia do przewodu kominowego. Ich ogromną zaletą jest szeroki wachlarz wzorów do wyboru.
  • Kominki gazowe. Jest to bardzo często wybierany typ ogrzewania - głównie ze względu na komfort obsługi. Kominki gazowe nie wymagają bowiem od użytkownika żądnego wysiłku związanego z własnoręcznym rozpalaniem ani składowaniem opału. Uruchamiane są one za pomocą wciśnięcia jednego przycisku na pilocie.

Kominki - postaw na sprawdzony wybór!

Na https://www.komineo.pl/ znajdziesz wszystko, co interesuje Cię w kwestii kominków! Począwszy od biokominków, poprzez kominki elektryczne, piece kominkowe, kominki gazowe, aż po wszelkie akcesoria związane z urządzeniami. Wszystkie urządzenia są najwyższej jakości oraz posiadają wszelkie certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie ich użytkowania. 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...