Dom
30 kwietnia 2021

Wąski i długi przedpokój - jakie meble wybrać?

Pierwszym pomieszczeniem, do którego trafiają odwiedzający nas goście, jest zazwyczaj przedpokój. Choć może on pełnić wiele różnych funkcji, wiele zależy od jego wymiarów oraz ułożenia. Zdecydowanie najwięcej trudności aranżacyjnych sprawiają pomieszczenia długie, a zarazem bardzo wąskie.

W ich przypadku niezwykle trudno dobrać właściwe meble. Na każdym kroku musimy bowiem uważać, by nie postawić tam czegoś, co w znaczący sposób utrudni przemieszczenia się, a także spotęguje wrażenie ciasnoty. Biorąc to pod uwagę, meble do przedpokoju powinny spełniać szereg kryteriów, o których jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę. W poniższym tekście postaramy się wyjaśnić, jakie dokładnie produkty okażą się dobrym wyborem i na co zwracać uwagę, by nie popełnić bolesnej w skutkach pomyłki.

Przedpokój o jasnej kolorystyce

W pierwszej kolejności należy wystrzegać się wszelkich elementów masywnych, zajmujących jak najmniej wolnej przestrzeni. Przed doborem konkretnych produktów warto dokonać stosownych pomiarów, które powiedzą nam, na jak wiele możemy sobie pozwolić. Szeroka i głęboka szafa czy też sporych rozmiarów stół z pewnością sprawdzą się w tak ciasnym pomieszczeniu. Znacznie lepszym wyborem będzie szafa wnękowa oraz półki zawieszone na ścianach.

Bez względu na rodzaj mebli, warto celować w modele przygotowane w jasnych barwach. Przedpokój meble białe, szare czy też jasnobrązowe nie tylko nie będą odznaczać się na tle ścian, ale również sprawią, że przedpokój stanie się optycznie nieco większy. Zwłaszcza gdy fronty zostaną przygotowane z materiału błyszczącego.

W podobnej kolorystyce powinny zostać pomalowane ściany - lepiej unikać ciemnych odcieni, które sprawią, że korytarz stanie się niezbyt wygodnym miejscem. To samo zresztą tyczy się podłóg i sufitu. Czy tapety w przedpokoju to obecnie dobry pomysł? Jak najbardziej! Obecnie moda na tego typu materiału wraca, dlatego z łatwością znajdziemy coś, co spełnia powyższe kryteria.

Szafki na buty:

Jakie meble wybrać do wąskiego przedpokoju?

Skoro wiemy już, czego unikać, należy wskazać kilka propozycji, które doskonale spełnią swoją funkcję w tego typu pomieszczeniach. W sieci często znaleźć można pytania o szafki na buty, które powinny znaleźć się w wąskim przedpokoju. Najlepiej decydować się na konstrukcje takie, jak samo wnętrze, czyli stosunkowo wąskie, ale długie. Na mebel z dodatkowym siedziskiem może nie być miejsca, dlatego lepiej z niego zrezygnować. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zamontować szafkę wiszącą.

Co jeszcze może znaleźć się w przedpokoju? Dobrym rozwiązaniem okażą się wspomniane szafy wnękowe, a także wieszaki, które wykorzystamy do powieszenia ubrań. Jeśli koniecznie zależy nam na niewielkim stole, warto dokładnie przeanalizować jego kształt, który odpowiednio wkomponuje się w układ pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem będzie także komoda do przedpokoju (https://www.twojemeble.pl/meble/komody/pokoj/przedpokoj-8) – oczywiście pod warunkiem, że spełni ona wspomniane wcześniej kryteria związane z wymiarami.

Wszystkie meble do ciasnego przedpokoju powinny być dość niskie, tak aby nie sprawiały, że wnętrze stanie się jeszcze ciaśniejsze, niż jest w rzeczywistości. Jasne barwy i świecące wykończenie - to najlepszy sposób na to, aby całość okazała się po prostu przyjemna w odbiorze.

Meble w przedpokoju - praktyczne rozwiązania

Choć wydawać się może, że wnętrza ograniczone pod względem metrażu nie pozwalają na zbyt wiele, zawsze skorzystać możemy z kilku ciekawych rozwiązań, dzięki którym staną się one choć trochę przestronniejsze.

Taki efekt pozwoli uzyskać lustro, które może znaleźć się na ścianach lub na meblach. Nadadzą one wnętrzu potrzebnej głębi, sprawią również, że co powiększy się optycznie, co oczywiście pozytywnie wpłynie na jego aranżację. Warto dobrać do tego odpowiednie oświetlenie. Główną lampę umiejscowioną w centralnym punkcie pomieszczenia dobrze jest uzupełnić pomniejszymi lampkami generującymi światło punktowe. Dobrze tę funkcję spełniają chociażby lampy LED. Umieszczenie pojedynczych produktów nad lustrem, nad drzwiami i miejscem, w którym zwykle przygotowujemy się do wyjścia sprawi, że całe wnętrze stanie się dużo bardziej funkcjonalne.

Długi i wąski korytarz wcale nie musi być tak trudny w urządzaniu, jak nam się wydaje. Wystarczy skorzystać z rozwiązań, które najlepiej do niego pasują. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje spełniają te kryteria.

Artykuł partnera

Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...