Zdrowie i uroda
6 sierpnia 2019

Ósemki - skomplikowany problem, który można rozwiązać

Na temat „zębów mądrości”, jak popularnie nazywa się ósemki, powiedziano i napisano już wiele. Samo ryzyko pojawienia się ich w jamie ustnej sprawia, że wielu potencjalnych pacjentów klinik stomatologicznych wstrzymuje oddech ze strachu. Trudno się temu dziwić, doświadczenia wiążące się z tą grupą zębów z pewnością nie nalezą do najprzyjemniejszych

Źródło problemów

Choć usuwanie ósemek Kraków to usługa, z której musiało skorzystać wiele osób, nie oznacza to wcale, że każdy przypadek pojawienia się tych zębów wymaga interwencji. Jeśli więc mamy do czynienia z sytuacją, w której ósemki pojawiają się równo w łuku zębowym, a do tego widoczne są całe korony zębowe, możemy mieć pewność, że będą nam one służyć przez całe życie, a do tego – będą zębami pełnowartościowymi. Sytuacja jednak może się skomplikować.

Chyba najczęściej spotykanym problemem jest częściowe zatrzymanie ósemek. Termin ten jest stosowany wówczas, gdy oglądając ząb znajdujący się w jamie ustnej można zobaczyć jedynie fragment jego korony. Reszta zęba jest wówczas pokrywana przez dziąsło, a niekiedy – przez dziąsło i kość żuchwy. Taki stan rzeczy jest niebezpieczny z przynajmniej kilku powodów. W grę wchodzi choćby ryzyko pojawienia się próchnicy. Ząb, który nie jest widoczny w całości, nie może być też czyszczony w odpowiedni sposób. W pewnym momencie próchnica może przejść w stan ostry. Usuwanie ósemek w Krakowie to wtedy jedyny sposób na uporanie się z problemem, trudno już jednak zapanować wówczas nad dolegliwościami bólowymi. Oczywiście, można zdecydować się zarówno na przyjmowanie leków przeciwbólowych, jak i na doraźne czyszczenie kieszonki. Trudno jednak oczekiwać, że takie rozwiązania pozwolą na pozbycie się istoty problemu.

wyrywanie ósemek

Jeszcze innym problemem, jaki generują zęby mądrości jest całkowite zatrzymanie. W takim przypadku ząb jest całkowicie przykryty dziąsłem znajdując się w otoczeniu kości żuchwy. Pacjent jest przekonany o tym, że ósemki nie są jego problemem, zdjęcie rentgenowskie wykonane przez CDC Stomatologia pokazuje jednak, że jest inaczej. Co gorsza, całkowite zatrzymanie niejednokrotnie powoduje wyjątkowo poważne problemy. Dość częste jest tworzenie się torbieli, może też pojawić się bolesny ucisk na koronę zęba, który sąsiaduje z zatrzymaną ósemką.

Chcesz bezpiecznie i bezboleśnie pozbyć się ósemki ? Odwiedź https://cdcstomatologia.pl/usuwanie-osemek.html >>

Czy usuwania ósemek należy się bać?

Usuwanie ósemek niejednokrotnie jest jedynym sposobem na uporanie się z problemami, z którymi zmaga się pacjent. Na szczęście, dziś odbywa się to w sposób pozwalający mieć pewność, że bezpieczeństwo i komfort osoby udającej się do dentysty, będą stawiane na pierwszym miejscu. Decyzja o zabiegu jest podejmowana na podstawie tomografii komputerowej, ta podpowiada przy tym, jak wykonać usuwanie i jaki rodzaj znieczulenia zastosować. Pacjenci obawiający się promieniowania także nie powinni zwlekać z udaniem się do gabinetu i zdiagnozowania swojego problemu. Oczywiście, mamy z nim do czynienia, jego dawka jest jednak niższa niż ta, którą otrzymujemy podczas lotu samolotem. Już jedna wizyta jest przy tym w stanie rozwiązać problem raz na zawsze.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...