Inne
14 sierpnia 2019

Tablica korkowa czyli niezbędne narzędzie do pracy w biurze

Tablica korkowa to banalny gadżet biurowy, który może okazać się świetnym narzędziem do przekazywania czy zapisywania różnych informacji. Porządek oraz właściwa systematyzacja znacznie polepszają jakość oraz efektywność pracy. Tablica korkowa sprzyja lepszej komunikacji, co przekłada się na zwiększoną wydajność zespołu pracującego. 

Mimo iż coraz więcej pojawia się programów, narzędzi komputerowych, które sprzyjają segregowaniu informacji, systematyzowaniu ważnych projektów, zapisywaniu kluczowych informacji, tablica korkowa dalej jest równie pożądana. Stanowi niejako fizyczny komunikator między pracownikami, którzy dzięki niej mogą wymieniać się informacjami czy też pomysłami. Tablica korkowa to ważne narzędzie w każdym biurze. 

Tablica korkowa to lepsza organizacja pracy

Tablica korkowa zazwyczaj znajduje się w miejscu, do którego każdy pracownik ma łatwy dostęp. Znajdujące się na niej kolorowe karteczki mają pomóc w odróżnieniu wagi danej informacji i usystematyzować to co najważniejsze. Tablica korkowa daje możliwość układania owych karteczek tworząc tzw sekcje zadań, np. na każdy dzień tygodnia. Sposobów na zorganizowanie tablicy korkowej jest naprawdę wiele, liczy się tak naprawdę kreatywność. Może ona pełnić funkcję:

Notatnika, w którym zamieszczone zostaną ważne wydarzenia czy daty do zapamiętania.

Planera, który pomoże zaplanować ważny projekt i i rozpisać go na poszczególne etapy.

Mindmapy, notowanie, które ma na celu zwiększenie efektywności pracy i zapamiętywania oraz aktywności mózgowej. 

Miejsca do wieszania kluczy, kolażu do zdjęć czy innych akcesorii. 

Która tablica korkowa najlepsza?

Praktyczne rozwiązanie jakim jest tablica korkowa występuje w przeróżnych wariantach oraz rozmiarach. Którą z nich wybrać? Podczas zakupu należy kierować się indywidualnymi potrzebami. Tablica korkowa powinna mieć wyznaczoną przestrzeń. Występują tablice w ramie oraz bez ramy. Produkt jest bardzo prosty w montażu i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Najczęściej spotykane rozmiary tablicy korkowej to: 30x40 cm oraz 100x150 cm, jednak można także znaleźć te w rozmiarach: 120x240 cm, 120x220 cm, 120x180 cm, 100x240 cm, 120x120 cm, 100x220 cm itd. 

Tablica korkowa zastosowanie

Zastosowanie tablicy korkowej może być wielorakie. Nie musi być wcale używana wyłącznie w biurze, lecz także w domowym gabinecie, czy w pokoju dziecięcym. Taki gadżet stanowi funkcjonalny oraz estetyczny wystrój każdego pomieszczenia. Dzięki niemu w prosty i łatwy sposób można uporządkować własne notatki czy rachunki. Tablica służy lepszej komunikacji, gdyż można na niej zawieszać także ważne do przekazania komunikaty. Tablice korkowe bardzo często wybierane są także do szkół czy przedszkoli, gdzie znajdują swoje miejsce na szkolnych korytarzach czy biurach. Zdecydowana większość obecnych tablic korkowych wykonana jest z dobrej jakości, gęstego korka, w który bez problemu można wbić pinezki, bez obawy, że wypadną. Prosta konstrukcja oraz uniwersalny kolor umożliwi dopasowanie do niemal każdego wnętrza zarówno biurowego jak i domowego. 

Więcej na stronie sklep.lobos.pl

Redakcja
to2.pl

Zobacz

3 czerwca 2024

Co powinien posiadać dobry plecak na laptopa?

Dobrze dobrany plecak na laptopa to podstawa dla osób, które często przemieszczają się z tym...
30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...