Zdrowie i uroda
3 sierpnia 2017

Jak zadbać o zdrowie miejsc intymnych w czasie wakacji?

W okresie wakacyjnym okolice miejsc intymnych są szczególnie narażone na infekcje. Wysoka temperatura, zmiana klimatu, słona woda, piasek – te wszystkie czynniki mogą mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie. Podczas wyjazdu urlopowego warto w szczególny sposób zadbać o ochronę, jak i higienę naszych kobiecych okolic. Eksperci z Akademii Feminum radzą, w jaki sposób zabezpieczyć się przed niechcianymi dolegliwościami podczas wakacji.

Zabierz ze sobą płyn oraz chusteczki do higieny intymnej Podczas wakacyjnego urlopu wpływ czynników zewnętrznych może sprawić, że okolice intymne staną się bardziej wrażliwe i podatne na podrażnienia. W takiej sytuacji stosowanie zwykłego żelu pod prysznic czy mydła może spowodować nieprzyjemne pieczenie, swędzenie, a nawet reakcje uczuleniowe. Aby temu zapobiec wystarczy podczas każdej kąpieli używać specjalistycznego płynu do higieny intymnej, który przywróci zaburzone Ph oraz nawilży i załagodzi dolegliwości. Warto również pamiętać, aby podczas wyjazdu, gdy nie możemy odpowiednio zadbać o higienę, używać co pewien czas specjalnych mokrych chusteczek, które pozwolą na natychmiastowe odświeżenie w ciągu dnia i zmniejszą ryzyko rozwoju bakterii grzybicznych.

Korzystaj z probiotyków

Profilaktyka to sposób na uniknięcie niechcianych dolegliwości, dlatego w czasie wakacji warto stosować probiotyki. To właśnie one wzmocnią naturalną mikroflorę bakteryjną naszego układu moczowo-płciowego. Zawierają specjalną kompozycję szczepów bakterii, które wspomagają czynności obronne naszego organizmu i hamują wzrost drobnoustrojów. Probiotyki możemy przyjmować w różnej postaci, tej doustnej, jak i dopochwowej. Te pierwsze zaczynają działać dopiero po pewnym czasie, a te drugie mają silniejsze, natychmiastowe działanie.

Zabezpieczenie przed infekcjami

Stosuj żele do higieny intymnej

W czasie wakacyjnych wyjazdów zmieniamy nieco swój codzienny tryb życia, co może mieć wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Spędzamy aktywnie czas, kąpiemy się w słonym morzu, decydujemy się na wielogodzinne zwiedzanie. Często zapominamy o tym, że to wszystko może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie naszych okolic intymnych i doprowadzić do infekcji. Jeśli już tak się zdarzy, warto działać od razu i mieć przy sobie specjalistyczny żel intymny np. marki Feminum. To natychmiastowa pomoc, która załagodzi objawy. Jak działa? Posiada kwaśny odczyn Ph, dzięki któremu skóra miejsc intymnych nabiera dawnej elastyczności oraz staje się bardziej odporna na otarcia i zadrapania. Dodatkowo ten specjalny produkt eliminuje niedobory wydzielania śluzu w pochwie. To idealny preparat dla kobiet, które cenią sobie codzienny komfort w czasie wakacyjnego urlopu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niestety, łapanie infekcji intymnych na wakacjach jest częstym i normalnym zjawiskiem. Jednak możemy zmniejszyć ich ryzyko do minimum. Jak to zrobić? Wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest posiadanie wygodnej, bawełnianej bielizny, najlepiej w kolorze białym. Nie posiada ona sztucznych barwników, które uczulają, nie odparza i dodatkowo zapewnia odpowiednią wentylację. Druga zasada mówi o tym, aby w czasie wakacji ograniczyć użytkowanie tamponów lub pamiętać o ich częstym zmienianiu, ponieważ w czasie letnich upałów jest to idealne siedlisko dla bakterii. Ostatnią zasadą jest korzystanie z jednorazowych nakładek na toaletę. Stanowią one dobrą barierę dla bakterii, ponieważ zapobiegają kontaktowi ze skórą.

Bez względu na to, jaką formę wypoczynku wybierzemy, warto zadbać o swoje zdrowie intymne. Pomogą nam w tym preparaty, które zapobiegają, jak i niwelują niechciane dolegliwości. A my będziemy cieszyć się udanym wakacyjnym wypoczynkiem.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...