Inne
27 sierpnia 2019

Farby plakatowe i akwarele - czy mają rację bytu w dobie interaktywnych kolorowanek?

Druga połowa sierpnia kojarzy się wszystkim, nie tylko uczniom, z dobiegającymi do końca wakacjami i pierwszymi powiewami jesiennego wiatru. Dla rodziców dzieci chodzących do szkoły jest to dodatkowo czas, w którym pora zacząć rozglądać się za podręcznikami i wyprawką do szkoły. Na nią - w tej podstawowej wersji - składają się głównie zeszyty, ołówki i długopisy, ale przemysł papierniczy każdego roku zaskakuje coraz to nowszymi rozwiązaniami mającymi na celu ułatwić dzieciom zdobywanie wiedzy. Jednakże wciąż duże grono to zwolennicy tradycyjnych metod, którzy wybierają farby plakatowe i akwarele zamiast interaktywnej tablicy.

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko

Przewaga farb plakatowych i akwareli w konfrontacji z nowoczesnymi technologiami polega na tym, że te pierwsze stanowią bezpośredni kontakt z pigmentem, co rozwija w dziecku wrażliwość artystyczną. Bezpieczne i przebadane dermatologicznie składy tych produktów - dają możliwość tworzenia malunków przy użyciu palców, co jeszcze bardziej rozbudza ciekawość młodego artysty. Dzieci uwielbiają się brudzić, a obcowanie z farbką zdecydowanie temu sprzyja. Odciski rączek i stópek na papierze - zabawa, którą chyba każdy pamięta ze swojego dzieciństwa - to jedno z ulubionych zastosowań tradycyjnego pigmentu przez najmłodszych.

akwarele

Czym charakteryzują się farby plakatowe i akwarele?

Farby plakatowe, inaczej tempery, wyróżnia to, że gotowe są do użycia bez potrzeby korzystania z wody. Występują w formie półpłynnej, zamknięte w plastikowych pojemniczkach, lub rzadziej - w tubce. Plakatówki to produkt bardzo wydajny. Niewielka ilość pigmentu na pędzelku pozwala na pokrycie dużego obszaru. Ten rodzaj farb można używać do malowania powierzchni papieru, drewna, a nawet szkła!

Akwarele, jak sama nazwa wskazuje, wymagają użycia wody. Występują w formie twardych pastylek, które po zmoczeniu ulegają rozcieńczeniu, dlatego uzyskany za ich pomocą kolor jest subtelny, a rysunkom brakuje wyraźnych konturów. Tego typu farbką znacznie lepiej maluje się po grubszej kartce, co zapobiega pofałdowaniu się arkusza z arcydziełem pod wpływem wody. Akwarele występują w formie palety, co ułatwia ich przenoszenie i trzymanie oraz minimalizuje ryzyko zagubienia się niektórych kolorów.

Kolorowa wyprawka nie tylko dla najmłodszych

Malowanie farbami nie jest zarezerwowane wyłącznie jako zabawa dla kilkulatków. Technikę tę wykorzystuje się również na zajęciach plastycznych w szkołach podstawowych. Do tego typu zastosowań najlepiej sprawdzają się plakatówki, które ze względu na niską cenę, intensywność koloru i wysoką trwałość stanowią narzędzie do tworzenia kreatywnych prac zdobiących wnętrza sali lekcyjnych. Lekcje malowania farbami to zdecydowanie jedne z najlepiej rozwijających kreatywność i wrażliwość na sztukę zajęć.

Więcej na stronie sklepu alibiuro.pl

Redakcja
to2.pl

Zobacz

21 września 2022

Chcesz pracować jako opiekunka seniora w Niemczech? Dowiedz się jak działają agencje...

​Wyjeżdżając do pracy w opiece w Niemczech masz dwie możliwości. Możesz zorganizować...
8 września 2022

Gazetka promocyjna Dino - dzięki niej będziesz na bieżąco z niskimi cenami

Uwielbiasz promocje? Niższe ceny znajdziesz w aktualnej gazetce promocyjnej sklepu Dino. W prosty...
25 sierpnia 2022

Co można kupić w hurtowni fryzjerskiej?

Hurtownie są miejscami, w których możemy niedrogim kosztem zaopatrzyć się w odpowiednie...