Zdrowie i uroda
20 września 2017

Dlaczego warto wybrać kosmetyki mineralne?

Stawianie na kosmetyki reklamowane przez światowe marki z pewnością ma mnóstwo zalet. Okazuje się jednak, że są one jedynie pozorne. Dość niska cena, ogromny wybór opakowań i zapachów, dostępność niezależnie od szerokości geograficznej. Można to zawrzeć w jednym słowie: marketing. Za największą wadę tych produktów uważa się ich skład, a więc to, co ma największe znaczenie. I nie ma tu znaczenia czy chodzi o balsam po kąpieli, krem do twarzy czy dezodorant. Z każdego opakowania chemia niemalże się wylewa. Czy na pewno chcesz stosować substancje ropopochodne oraz rozmaite detergenty? 

Kosmetyk może być wolny od tych wypełniaczy oraz substancji o charakterze utrwalającym. Jego skuteczność to zdolność do pozytywnego wpływania na nasz organizm. Skóra wykazuje doskonałą zdolność do regeneracji po kuracji szokowej. Potrzebna jest jej jednak odpowiednia dawka kwasów oraz witamin. Wystarczy połączyć zdrową dietę z naturalnymi kosmetykami aby pojawiło się zbawienne działanie. 

Co charakteryzuje kosmetyki naturalne? Przede wszystkim nie znajdziemy w nich żadnych substancji chemicznych. Ich skład opiera się na substancjach roślinnych oraz mineralnych. Uzyskiwane są one w sposób ekologiczny, który jest w stu procentach bezpieczny dla środowiska naturalnego. W zdecydowanej większości przypadków produkowane są poza wielkimi fabrykami. Wytwarza się je w małych zakładach bądź ulokowanych przy domach warsztatach. Cena rynkowa takich kosmetyków jest wyższa, ale ma to swoje uzasadnienie. Trzeba bowiem pamiętać, że naturalne olejki oraz ekstrakty sprowadzane są w niewielkich ilościach z różnych rejonów świata. Nie jest to zabieg tani. Tymczasem wielkie marki oszczędzają niemalże na wszystkim. Na pewno natomiast robią to na zdrowiu swoich klientów. Warto więc powiedzieć STOP. Trzeba postawić na ekologiczną rewolucję, zmieniając kosmetyki masowe na naturalne. Można również produkować je samodzielnie. 

Jak stworzyć domowy kosmetyk
Obecnie w każdym domu można samodzielnie przygotować ekologiczny, naturalny kosmetyk. Nie są do tego potrzebne żadne profesjonalne narzędzia oraz maszyny. Za pośrednictwem Internetu można zakupić wszystkie potrzebne nam do tego półprodukty nawet z najdalszych zakątków świata. Przygotowanie kosmetyku polega na połączeniu i wymieszaniu składników. Czasami trzeba je jeszcze podgrzać bądź zmiażdżyć w moździerzu. W domowych warunkach można dzisiaj przygotować praktycznie każdy kosmetyk. Co jest potrzebne? Każdy kosmetyk to konkretny przepis. Wskazać można jednak kilka preparatów, które w produkcji domowych kosmetyków cieszą się największą popularnością. Zalicza się do nich:
-masło shea;
-ekstrakty owocowe i herbaciane;
-olejki (z pestek, jojoba, eteryczne);
-minerały do peelingu;
-glinki.
Każdy z tych składników można zakupić w sklepach internetowych. Warto również sięgnąć do kilku wiarygodnych źródeł.

 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...