Relaks
21 lipca 2017

Pod czym spać latem?

Latem spokojny i nieprzerwany sen może przychodzić z trudem. Ekspert Wendre podpowiada na co zwracać uwagę, by gorące noce nie okazały się letnim koszmarem.

Jaką kołdrę wybrać na lato?

„Kiedy temperatura w ciągu dnia utrzymuje się powyżej 20 stopni Celsjusza to znak, że należy zmienić kołdrę na lżejszą. Najlepszym rozwiązaniem na letnie noce okaże się cienka, delikatna, ale jednocześnie puszysta kołdra. Taka pod którą organizm nie będzie się przegrzewał. Powinna ona także dobrze odprowadzać wilgoć i filtrować powietrze” – informuje Beata Przybylak ekspert marki Wendre.

Latem lekka kołdra ma także inne zastosowania. Sprawdzi się na biwaku nad jeziorem, gdzie z powodzeniem zastąpi śpiwór. Może być również alternatywą dla koca podczas pikniku czy w czasie długiej podróży samochodem.

Wypełnienie naturalne czy syntetyczne?

„Kołdry z naturalnym wypełnieniem kojarzą się nierozerwalnie z tradycyjnymi pierzynami, pod którymi spały nasze babcie i służyły im przez cały rok. Działo się tak, ponieważ pierze skutecznie odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać jednocześnie nie przegrzewając jej. Dziś stając przed wyborem kołdry na sezon letni, można znacznie lepiej dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że niektóre wsady naturalne mogą uczulać” – ostrzega ekspert Wendre. Dlatego wybierając pościel dla alergika zdecydowanie lepiej sprawdzą się kołdry i poduszki z syntetycznym wypełnieniem imitującym puch.

Wygodna pościel

Taka pościel nie przyciąga kurzu i roztoczy a ponadto można ją prać w domowej pralce automatycznej w temperaturze 60 stopni Celsjusza. „Niezależnie od wybranego rodzaju wypełnienia, należy zwrócić uwagę na to czy pościel posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Atest ten potwierdza, że produkt został przebadany na obecność ponad 100 substancji szkodliwych, szczególnie ważnych dla zdrowia i w swoim składzie nie posiada żadnej z nich” – podpowiada Beata Przybylak.  

Przygotuj sypialnię przed snem

Zmiana kołdry to nie jedyna rzecz, która ma istotny wpływ na komfort snu podczas gorących nocy. Warto wykorzystać wieczorne lub poranne powietrze na przewietrzenie sypialni oraz pościeli. Okna w ciągu dnia powinny być szczelnie zamknięte i zasłonięte. Odczucie chłodu zapewni także satynowa pościel i piżama.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

29 grudnia 2023

Sprzęt Hi-Fi: Jak wybrać dobry sprzęt do słuchania muzyki w domu?

Sprzęt hi-fi, skrót od "high fidelity", oznacza wysoką wierność dźwięku. Jest to...
4 grudnia 2021

Czym są memy i jak można je wykorzystać?

Memy po raz pierwszy pojawiły się w Internecie kilkanaście lat temu. Od tego czasu zyskały...
23 lipca 2017

Romantyczne Wilno

Wyjazd we dwoje kojarzy się przeważnie z romantycznym miejscem takim jak Paryż lub Wenecja...