Inne
6 kwietnia 2018

Drukarka laserowa na domowe potrzeby

 

Drukarka w domu niesłychanie ułatwia dziś pracę i życie. Gdy zachodzi potrzeba szybkiego wydrukowania dokumentów czy potrzebnych w szkole materiałów, o wiele lepiej jest po prostu kliknąć odpowiednią opcję i sięgnąć po wydruk, nie wstając z fotela, niż biec do punktu usług. Drukarka laserowa kolorowa to dziś jeden z najczęściej wybieranych sprzętów uzupełniających komputer. Przy dobrze dobranym modelu drukarki druk domowy naprawdę się opłaca - nie wspominając już o tym, jak bardzo ułatwia życie osobom, których praca zakłada kontakt z dokumentami. Drukarkę w domu docenią także uczniowie czy studenci.

Dlaczego warto postawić na drukarkę laserową?

Wśród popularnych modeli drukarek można znaleźć atramentowe oraz laserowe. Każda z nich ma swoje wady i zalety, jednak ze względu na trwałość i samego trwałość urządzenia, warto rozważyć szczególnie drukarkę laserową. Jakie argumenty przemawiają za takim wyborem?

1. Drukarka laserowa jest trwalsza

Urządzenia laserowe wbrew pozorom są o wiele prostsze w budowie od atramentowych. Dzięki temu... mniej może się w nich zepsuć. Dlatego serwis drukarek laserowych jest tańszy, niż atramentowych, a wiele modeli psuje się naprawdę sporadycznie. Gdy popsuje się drukarka atramentowa, trzeba się liczyć z kosztowną naprawą - niekiedy nawet nie będzie ona możliwa.

2. Zapewnia trwałość i ostrość wydruku

Dzięki odpowiedniej drukarce laserowej można drukować kolorowe obrazy niemal tak dobrze, jak za pomocą drukarki atramentowej. Jeśli nie planujemy drukowania fotografii czy szczegółowych grafik, nawet drukarka laserowa kolorowa ze średniej półki podoła stawianym przed nią zadaniom. Co więcej, wydruk laserowy o wiele dłużej blaknie. Gdzie kupić taką drukarkę? Na przykład na https://sklep.lobos.pl/drukarki/drukarki-laserowe-kolorowe,cat226414.html

3. Eksploatacja jest tańsza

Do zalet drukarek laserowych można też zaliczyć możliwość regeneracji lub sprzedaży pustych tonerów. To znacznie obniża koszty eksploatacji, które w przypadku drukarek atramentowych są istotnie wyższe.

4. Toner nigdy nie zaschnie

Aby utrzymać drukarkę atramentową w dobrej kondycji, trzeba drukować regularnie. Inaczej kosztowny tusz może zaschnąć, co więcej, zatkać przy tym dysze. Naprawa takiej awarii jest trudna i kosztowna. Toner do drukarki laserowej nigdy nie zasycha, co stanowi jej istotną przewagę.

drukarka laserowa kolorowa

Drukowanie na większą skalę

Większość "domowych" drukarek laserowych oferuje dobrej jakości wydruki czarno-białe oraz zadowalającej jakości wydruki kolorowe. To w zupełności wystarcza, by spełnić potrzeby przeciętnego użytkownika. Niekiedy jednak oprócz podstawowych druków potrzebujemy czegoś więcej. Do najczęstszych "nadprogramowych" potrzeb należy drukowanie w większych formatach oraz skanowanie.

Drukarka laserowa kolorowa A3 pozwala drukować plakaty oraz inne dokumenty, które powinny być większe niż standardowe A4. Warto dobrze przemyśleć jej zakup do domu - zajmuje dużo więcej miejsca, niż klasyczne urządzenie. Co więcej, jej cena będzie odpowiednio wyższa. Jeśli drukowanie w większym formacie zdarza nam się sporadycznie, być może warto jednak zlecić je w punkcie ksero.

Z kolei drukarka laserowa ze skanerem, czyli tak zwane urządzenie wielofunkcyjne, jest coraz częściej wybierana w miejsce klasycznej drukarki. Jej cena wcale dziś nie przytłacza, a możliwość zeskanowania dokumentu w domu często się przydaje.

Jak wybrać drukarkę do domu?

Większość osób pierwszy raz rozważających zakup takiego urządzenia zastanawia się, jaka drukarka laserowa kolorowa będzie dla nich odpowiednia. Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować, na co zwracać uwagę, przeglądając oferty sklepów?

- Cena tonerów do drukarki i typ papieru,

- szybkość wydruku,

- cena samego urządzenia,

- dodatkowe funkcje (skaner, faks, ksero),

- wielkość drukarki,

- normatywne obciążenie (ile stron miesięcznie powinna drukować maksymalnie).

Drukarka laserowa kolorowa - cena

Cena kolorowej, laserowej drukarki waha się w zależności od jej producenta oraz stopnia zaawansowania urządzenia. Najprostszą laserową drukarkę, która pozwoli drukować niezbyt wygórowanej jakości kolor, można kupić już za 400 - 500 złotych. Licząc na dobrą jakość kolorowych obrazów, trzeba jednak szykować się na wydatek powyżej 1000 złotych.

 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

21 lipca 2023

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...