Zdrowie i uroda
10 października 2019

Dieta pudełkowa – zalety i wady cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa, czyli nic innego, jak catering dietetyczny, zyskuje na popularności. Ceny stają się coraz bardziej przystępne, bo gdy policzymy realne koszty związane z kupowaniem produktów spożywczych i gotowaniem, a do tego również koszty czasu, jaki poświęcamy na przygotowanie posiłków, finalna suma może przerażać. Jeszcze trudniej jest wtedy, gdy liczymy na dietę pozwalającą osiągnąć konkretne cele. Jakie plusy niesie ze sobą catering dietetyczny, a jak prezentują się jego wady?

Zalety diety pudełkowej

Firm oferujących catering zaczyna wyrastać niczym grzybów po deszczu. W ich propozycjach bardzo często znajdujemy diety, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów. Przy ograniczonym czasie na gotowanie, nieumiejętności komponowania zdrowych i racjonalnych posiłków, a do tego nieregularnym trybie życia, dieta pudełkowa może się sprawdzić. Wybieramy jedną z propozycji cateringu dietetycznego, harmonogram dostaw pod wskazany adres i gotowe.

To ogromna oszczędność czasu, która jest jedną z największych zalet. Do tego trzeba dołożyć pracę profesjonalnych dietetyków, którzy na bazie dostarczonych informacji, są w stanie ułożyć konkretne posiłki. Dieta pudełkowa z EatZone.pl to jedna z tych propozycji, na które warto zwrócić swoją uwagę. Zarówno wtedy, gdy szukamy „tylko” zdrowych posiłków na co dzień, jak i na etapie budowania masy mięśniowej czy też odchudzania.

Ważenie artykułów spożywczych, liczenie kalorii i określanie zapotrzebowania na poszczególne witaminy, minerały, makro i mikroelementy. To trudne zadanie, do którego potrzeba wiedzy i doświadczenia. Źle dobrane proporcje, a co za tym idzie również źle wybrane artykuły spożywcze, ostatecznie nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Pozornie racjonalnie skomponowany jadłospis nie przynosi oczekiwanych efektów. Z dietą pudełkową nie ma takiego ryzyka.

Niemała liczba osób zmaga się z alergiami pokarmowymi bądź musi być na specjalnej diecie, na przykład bezglutenowej. Czas spędzany na poszukiwaniu produktów bezglutenowych, bez laktozy czy przeznaczonych dla wegan lub wegetarian, do tego wysokie koszty takich artykułów, to jeszcze większe utrudnienie. W ofercie cateringu dietetycznego możemy liczyć na dietę pudełkową, która uwzględnia tak powstałe potrzeby.

Minusy cateringu w postaci diety pudełkowej

Ta oferta wydaje się być bardzo ciekawą i korzystną pod wieloma względami, przede wszystkim dla naszego zdrowia. Czy jednak jest aż tak idealna i nie ma w tej ofercie żadnych wad? Można polemizować, bo największym minusem w pierwszej kolejności są koszty. Wydatek rzędu kilkuset bądź nawet ponad tysiąca złotych miesięcznie, ewidentnie jest spory. Na co dzień jednak nie zdajemy sobie sprawy z faktu, ile sumarycznie wydajemy na zakupy, gotowanie czy stołowanie się na mieście.

Minus to niekiedy brak do wyboru menu, które spełniałoby w 100% nasze oczekiwania. Oferty firm jednak poszerzają się w tej kwestii, stąd jest to wada „do przełknięcia”. Jeśli zależy nam na sensownym jadłospisie na co dzień i oszczędności czasu, dieta pudełkowa spełni nasze oczekiwania.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...