Dom
17 marca 2020

Szykujesz się do wiosennej przeprowadzki? Kup komplet akcesoriów pakowych!

Pogoda nastraja pozytywnie, a coraz dłuższe i cieplejsze dnia sprawiają, że z większym zapałem zabieramy się do przygotowań do wymarzonej przeprowadzki. Mamy już lokum, część rzeczy spakowaną, ale wciąż pozostała cała masa domowego asortymentu, który wymaga właściwego opakowania i zabezpieczenia. Co nam się przyda i dlaczego warto kupować w komplecie?

Bezpieczne: elektronika, ceramika i pamiątki

Pakowanie odzieży, obuwia czy innych elementów garderoby, nie sprawia nam większych problemów. Wystarczy walizka, torba, plecak, a nawet zwykłe worki, które będą na tyle pojemne i wytrzymałe, by pomieścić kolejne partie odzieży. Zdecydowanie bardziej musimy jednak zadbać o zabezpieczanie elektroniki, ceramiki czy cennych, ale bardzo delikatnych pamiątek.

Wymienione artykuły łatwo narazić na uszkodzenia, a nawet całkowite zniszczenie. Podczas ich pakowania przyda się zatem nie tylko odpowiedni karton, ale i właściwie dobrane wypełnienie. W tej roli świetnie sprawdzają się chociażby poduszki powietrzne. Dobrze wypełniają wolne przestrzenie, dzięki czemu pakowane rzeczy nie przesuwają się w kartonie. Nie dochodzi do ich stykania się ze sobą, uderzania o krawędzie pudełka, a co za tym idzie, zostaje zminimalizowane ryzyko ewentualnych uszkodzeń.

Poduszki powietrzne, do zakupienia np. w E-hurtownia-opakowan.pl, są bardzo lekkie. To zaś sprawia, że wysyłając pocztą tak zabezpieczoną paczkę, nie ponosimy dodatkowych kosztów, ponieważ jej waga praktycznie się nie zmienia. Docenimy to ponadto podczas przeprowadzki, gdy będzie trzeba wędrować z kolejnymi kartonami. Atutem takich akcesoriów zabezpieczających, jest ich możliwość ponownego wykorzystania. Folia pochodząca za to z zużytych poduszek powietrznych, podlega recyklingowi.

Zestaw, czyli oszczędne i efektywne pakowanie

Już wiemy, czym wypełniać wolne przestrzenie w paczkach. Teraz musimy zadbać o to, aby kartony nie otworzyły się podczas transportu, co mogłoby doprowadzić do wysypania się ich zawartości. Ponadto warto zabezpieczać pakunki przed działaniem czynników zewnętrznych. W końcu nigdy nie wiadomo, czy nie przyjdzie nam zmierzyć się z deszczem, gradem lub silnym promieniowaniem słonecznym podczas przeprowadzki.

Przyda się folia stretch, ponieważ jej zadaniem jest zestawianie ze sobą kilku pakunków, zapobiegając ich przesuwaniu w trakcie transportu. Taka folia zabezpiecza ponadto przed działaniem czynników zewnętrznych, więc do środka kartonów nie dostaną się żadne zabrudzenia, kurz, pył, a opady deszczu nie spowodują przemoczenia pakunku.

Dla jeszcze lepszej ochrony zawartości, dobrze jest wybrać szeroką taśmę pakową. Powinna ona posiadać klej nie tylko o dobrych właściwościach klejących, ale i taki, który nie spowoduje jej odklejania, gdy pakunek będzie musiał przetrwać przez jakiś czas poza pojazdem.

Mamy trzy główne produkty, które są chętnie wybierane do pakowania, gdy przychodzi czas na przeprowadzkę. Nie są one kosztowne w zakupie, jednak uwzględniając, jak wiele takich drobiazgów potrzebujemy, może uzbierać się niemała suma. Aby oszczędzić, warto postawić na komplet. Wybrać zestaw kartonów w różnych rozmiarach lub zamówić taśmę razem z folią i nożykiem do cięcia. Gdy więcej kupujemy, finalnie oszczędzamy, a przygotowania do przeprowadzki przestają być koszmarem.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...