Inne
28 listopada 2017

Przesyłki kurierskie – jak najtaniej przesłać towar?

Usługi kurierskie przeżywają swój rozkwit. Wraz ze wzrostem popularności sprzedaży wysyłkowej, zupełnie zmieniły się perspektywy dla branży. Kurierzy i listonosze mają co robić. Polacy coraz chętniej zamawiają i wysyłają paczki – niestraszne są im także przesyłki międzynarodowe. Wszystkie te nowości sprawiły, że przestaliśmy postrzegać kuriera jako usługę ekskluzywną, dostępną tylko dla bogatszych. Regularne zamawianie przesyłek kurierskich stało się tak samo oczywiste, jak regularne wizyty u fryzjera.

Przesyłki kurierskie Sendello

Rynek usług kurierskich w ostatnich latach bardzo się rozwinął. Przede wszystkim za przesyłkę płacimy o wiele mniej niż kiedyś. Wiąże się to ze wzrostem konkurencji – firmy kurierskie dwoją się i troją, żeby podbić swoją atrakcyjność na rynku. Skutkiem tego klient może wybierać z wielu ofert. Bardzo ciekawym kierunkiem rozwoju branży jest proponowanie opcji dodatkowych. Pozwalają one np. na dodatkowe ubezpieczenie paczki lub przywiezienie przesyłki o określonej godzinie.

Firma Sendello, broker usług kurierskich, zapewnia możliwość wyboru z wszystkich dostępnych na rynku usług dodatkowych. Na liście znajdują się takie opcje, jak:

• doręczenie w sobotę – jeżeli klient nie może odebrać paczki w dni robocze lub też przesyłka została nadana w piątek, a potrzebna jest jak najszybciej, można zamówić kuriera na sobotę.
• doręczenie do 12.00 – tego typu usługa spodoba się tym, którzy oczekują bardzo szybkiego terminu dostawy.
• potwierdzenie SMS/e-mail – usługa ta jest dostępna w serwisie krajowym. Klient może zamówić śledzenie paczki oraz informowanie o każdej zmianie w doręczeniu. Zestaw dostarczanych danych obejmuje różne informacje, w tym o: nadaniu przesyłki przez nadawcę, numerze przesyłki, ewentualnej kwocie pobrania, wydaniu przesyłki kurierowi lub pozostawionym awizie (wypisanym przez kuriera, jeśli ten nie zastał odbiorcy paczki).
• pobranie – usługa ta umożliwiła rozkwit sprzedaży wysyłkowej.
• ubezpieczenie – standardowa przesyłka kurierka posiada zwykłe ubezpieczenie. Można jednak nadane paczki ubezpieczać dodatkowo.
• doręczenie do rąk własnych – jeśli klient wyrazi takie życzenie, możliwe jest wystosowanie zastrzeżenia, by kurier wydał paczkę wyłącznie adresatowi. Przesyłki nie może odebrać osoba, której dane nie widnieją na etykiecie.
• Ostrożnie! – usługa ta dotyczy paczek, na które trzeba szczególnie uważać. Jeśli w przesyłce znajduje się np. szkło, warto poinformować o tym kuriera i zamówić dodatkową opcję ochrony.

Lista ta wydaje się wyjątkowo korzystna dla klienta. Oczywiście nie każda firma kurierska pozwala na zamówienie wszystkich powyższych opcji. Właśnie dlatego przed nadaniem paczki warto zorientować się w różnych ofertach. Na szczęście wybór odpowiedniego kuriera nie jest już taki trudny – a wszystko dzięki brokerom.

przesyłki kurierskie

Przesyłki kurierskie - brokerzy kurierscy

Broker to specjalna instytucja, która pośredniczy między klientem a firmami. Współpraca tego rodzaju opiera się na tzw. listach, czyli specjalnych zleceniach. Brokerzy są przedstawicielami różnych spółek – w związku z czym potencjalni klienci mogą wybierać dzięki brokerom z wielu różnych ofert. W przypadku usług kurierskich pośrednictwo tego rodzaju opiera się na ubezpieczaniu przesyłek oraz na szybszym odnajdywaniu najlepszego kuriera. Broker przedstawia klientom bazę firm, które mogą przewieźć paczkę z miejsca na miejsce. Korzystając ze specjalnej porównywarki, możliwe jest wybranie najbardziej optymalnego rozwiązania. Nigdzie tak łatwo nie obliczysz, co jest dla Ciebie najkorzystniejsze. Szukasz taniego brokera przesyłek kurierskich? Wejdź na http://www.sendello.pl/ i zapytaj o szczegóły.

Co warte odnotowania, brokerzy dokładnie sprawdzają firmy, z którymi współpracują. Ich profesjonalna ocena sprawia, że klient nie musi obawiać się walki z oszustami. Przesyłki kurierskie obsługiwane przez brokera kurierskiego mogą zamawiać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Jak wybrać najtańsze przesyłki kurierskie?

Ceny przesyłek kurierskich wahają się przez wzgląd na różne czynniki. Ważne są m.in. wymiary i waga paczki. Im jest większa i cięższa, tym jej cena bardziej wzrośnie. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że nieco inaczej oblicza się przesyłki podstawowe (z podstawowym ubezpieczeniem) i przesyłki z zamówionymi usługami dodatkowymi.

Najtańsze przesyłki kurierskie kosztują 8-9 zł. Stawki za pojedynczą przesyłkę spadają, jeśli przewóz paczek ma charakter regularny – czyli np. kurier stale współpracuje ze sklepem internetowym. Zwiększenie wolumenu wysyłki gwarantuje wyliczenie niższych stawek.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

21 lipca 2023

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...