Seks i związki
26 października 2018

Masturbacja naszych przodków, czyli co mówi nam archeologia

Rysunki na ścianach zamieszkiwanych przez naszych pradawnych prodków jaskiń czy prehistoryczne figurki i akcesoria świadczą o tym, że uprawianie miłości z fantazją jest stare jak świat. Chociaż przywykliśmy do przekonania, że w tamtych czasach seks służył wyłącznie prokreacji, wiele wskazuje na to, że przodkowie nie stronili od czerpania z igraszek przyjemności. Sprawdź, co o seksie przodków mówi archeologia. 

Wszystko wskazuje na to, że życie seksualne sprzed tysięcy lat było bardzo urozmaicone i wcale nie ograniczało się wyłącznie do rozrodu. Za dowód może posłużyć ciekawe prehistoryczne znalezisko.

(Nie)zwykły róg jelenia...

Szwedzka badaczka dokonała ciekawego odkrycia. Dotarła do artefaktu, który może świadczyć o fantazjach erotycznych jaskiniowców. Niepozorny obrobiony róg okazał się... męskim członkiem wykonanym z kości  jelenia. Mierzy 11 cm i jest szeroki na 2 cm – chociaż nie są to imponujące rozmiary, nie można ich porównywać z wymiarami współczesnych penisów. Przodkowie byli dużo niżsi i mniejsi, dlatego przyrodzenie było proporcjonalne do wielkości człowieka.

Symbol płodności czy dildo?

Naukowcom trudno jednoznacznie określić, do czego służył znaleziony artefakt. Chociaż wiele osób twierdzi, że był to po prostu symbol płodności, jego realizm może wskazywać na wykorzystanie jako gadżet erotyczny. Gdyby miał być to tylko symbol, z pewnością byłby żeńskim narządem płciowym lub miał dużo mniejsze rozmiary. 

Mając na uwadze powyższe, badacze spekulują, iż rogowy penis był wykorzystywany podczas aktów seksualnych – albo zastępczo, albo pomocniczo. Można więc przypuszczać, że gadżet traktowany był jak współczesne dildo. Pozwalał na zabawę solo lub był wykorzystywany do spotęgowania podniecenia podczas zabaw „w trójkącie”.

Biorąc pod uwagę naszą wiedzę wynikającą ze znalezisk archeologicznych oraz malowideł pozostawionych przez człowieka pierwotnego na ścianach jaskiń, nie ma powodu, aby sądzić, że naszym przodkom brakowało fantazji. Ich życie seksualne również uwzględniało prawdopodobnie gadżety erotyczne (na miarę ich możliwości technologicznych).

Powrót do przeszłości...

Chcesz przenieść się w czasie, zabawiając się jak przodkowie? W internetowym sklepie z zabawkami erotycznymi znajdziesz szeroki wybór gadżetów nawiązujących do archeologicznego znaleziska (sprawdź na https://sexownysklep.pl/wibratory). Zamów realistyczne dildo wykonane z winylu, medycznego silikonu albo szkła... i wykorzystaj je do zabawy solo lub z partnerem / partnerką. To ciekawe urozmaicenie codziennego seksu. Dzięki temu gadżetowi powrócicie do przeszłości, mogąc spełniać swoje skrywane od dawna fantazje. 

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja
to2.pl

Zobacz

31 maja 2021

Zestawy BDSM - wprowadź ogień do swojej sypialni.

​Na początku każdego związku panuje w nim ekscytacja nową osobą, która rozchodzi się...
18 maja 2021

Ball gag, bondage i inne akcesoria BDSM

Możliwość okazywania dominacji wyróżnia BDSM spośród innych odmian seksu. Podniecenie u...
7 maja 2020

Zerwanie jest trudne do zrobienia: Te 3 wskazówki mogą pomóc

Jak przetrwać rozstanie i nauczyć się żyć, kochać i ufać ponownie Zerwanie nigdy nie...