Inne
30 października 2020

Wynajem czy zakup hal magazynowych?

Wielu przedsiębiorców, którzy decydują się na hale namiotowe, stoi przed wyborem: zakup czy wynajem? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety i wszystko uzależnione jest od sytuacji biznesowej inwestora oraz od aktualnych potrzeb. W tym artykule zastanowimy się nad tym jakie pytania warto sobie zadać przed podjęciem takiej decyzji. Opiszemy też zalety hal namiotowych, bez względu na to, czy wynajmowanych czy kupowanych. Zapraszamy do lektury.

Na początku zacznijmy jednak od podstaw: czym tak naprawdę są hale magazynowe i jak są zbudowane? Co sprawia, że świetnie sprawdzają się zarówno jako konstrukcje tymczasowe, jak i całoroczne? Na pewno istotną rolę odgrywa szkielet hali, wykonany z ocynkowanej stali, który od góry najczęściej pokryty jest wytrzymałym tworzywem sztucznym. Ściany hal namiotowych najczęściej także wykonane są z PCV, choć zdarzają się także takie z blachą trapezową - zwłaszcza w halach przeznaczonych na dłuższy użytek. Zachowanie odpowiednich procedur, najwyższej jakości materiały oraz profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem i szeroką gamą usług namiotowych to klucz do sukcesu każdego przedsięwzięcia. 

To co wyróżnia hale magazynowe, to także ich niska cena, zwłaszcza w relacji do rozwiązań murowanych. Efektywność czasowa i finansowa to z pewnością kluczowe aspekty, jakimi kierują się osoby zainteresowane halami i namiotami. Jeśli prowadzisz firmę i potrzebujesz magazynu, możesz go zbudować, kupić lub wynająć, jednak w dowolnej konfiguracji, hala namiotowa będzie rozwiązaniem dużo tańszym. Nie tylko zresztą tańszym, bo dużo szybszym - halę można postawić dosłownie w kilka dni, dlatego wynajem hali jest znakomitym rozwiązaniem dla ludzi którym zależy na czasie i efekcie “tu i teraz”.

Namioty Pneumatyczne

Mobilność to kolejna cecha hal namiotowych, która przyciąga do siebie zwolenników. Wynajętą halę, w przeciwieństwie do hali zbudowanej z pustaków, można przenieść w dowolne miejsce, o dowolnej porze roku. Jeśli więc planujesz cykl imprez, które będą odbywać się w różnych miejscach - wynajem hali i jej transport ze wsparciem profesjonalnej firmy takie jak www.halenamiotowe.com.pl będzie dziecinnie prosty. Podobnie, jeśli potrzebujesz tymczasowego magazynu, który co miesiąc, ze względu na potrzeby biznesowe, musi zmienić swoje położenie - również możesz skorzystać z wynajmu hali i cieszyć się pełną swobodą. 

Zastanówmy się więc: lepiej wynająć, czy kupić halę namiotową lub magazynową? Odpowiedź jest uzależniona od potrzeb, jakie posiadasz; jeśli wiesz, że Twój biznes będzie długoterminowy, albo cykliczny przez dłuższy czas, wówczas inwestycja w zakup hali z pewnością będzie lepszym wydatkiem. Oczywiście jeśli posiadasz odpowiedni kapitał. Jak duży? Skontaktuj się z producentem i dostawcą hal.

Wynajem natomiast świetnie sprawdzi się w przypadku, kiedy nie masz dużego kapitału, lub po prostu nie potrzebujesz hali na dłużej niż kilka tygodni-miesięcy, albo potrzebujesz jej tylko jednorazowo. Wynajem hali magazynowej, namiotowej będzie wtedy dużo bardziej wydajnym finansowo rozwiązaniem. Pamiętaj, że w podjęciu takiej decyzji zawsze może pomóc Ci odpowiednia firma z doświadczeniem w budowaniu i wynajmowaniu hal.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...