Seks i związki
25 kwietnia 2017

Dlaczego niektórzy mężczyźni nie zakładają obrączek?

Mój małżonek odmawia noszenia obrączki. Czyżby mnie zdradzał podając się za kawalera? Gdy nasi mężowie nie zakładają obrączek, wiele z nas się niepokoi. Jednak czy rzeczywiście znaczy to, że nasz partner próbuje udawać kawalera? Niedawno opinię publiczną zelektryzował fakt, że książę William nie nosi obrączki ślubnej.

Czy oznacza to, że członek brytyjskiej rodziny królewskiej wstydzi się swojej żony? Przecież wie o nich cały świat. A może rzeczywiście zdradza swoją wybrankę? Przecież jakiś czas temu paparazzi przyłapali go na wspólnej zabawie z nieznajomymi kobietami w nocnym klubie.

Akurat na to pytanie bardzo łatwo można znaleźć prostą odpowiedź. Wśród brytyjskiej arystokracji nienoszenie obrączki uważa się za część tradycji. Według przedstawicieli tamtejszych elit szlachetnie urodzeni mężczyźni nie powinni nosić jakichkolwiek ozdób, dlatego też trudno dziwić się decyzji księcia Williama. Brytyjskiego księcia naśladuje wielu mężczyzn, także tych, którzy nie mogą wylegitymować się arystokratycznym pochodzeniem. Na skutek tego u ich żon pojawiają się różne wątpliwości.

Dlaczego niektórzy mężczyźni nie zakładają obrączek?

Niekiedy mężczyźni uważają, że nie wypada im nosić jakiejkolwiek biżuterii. Noszenie ozdób - w tym także obrączek ślubnych - uważają za coś niemęskiego.

Dla niektórych noszenie obrączek na palcach jest naprawdę niekomfortowe. Dotyczy to przede wszystkim tych mężczyzn, u których palce są wąskie, zaś kostki szerokie. Taka budowa sprawia, że obrączka stale przesuwa się po palcu. Tu nie pomoże nawet dobranie odpowiednio dopasowanego rozmiaru obrączki.

Tradycje noszenia obrączek

W przypadku niektórych profesji noszenie obrączek albo jakichkolwiek innych ozdób na dłoni jest prawdziwym utrapieniem. W wielu zakładach jest to wręcz zabronione. Zakaz wynika z obawy przed niebezpiecznymi wypadkami. Noszenie obrączek jest szczególnie niebezpieczne w przypadku pracowników fizycznych, ponieważ zaczepienie obrączki o maszynę może doprowadzić nawet do utraty palca.

Osoby zmagające się z chorobami serca albo krążenia często uskarżają się na puchnięcie dłoni. W ich przypadku noszenie obrączek również jest niewskazane, gdyż nagłe spuchnięcie dłoni w połączeniu z noszeniem na palcu obrączek sprawi koszmarny ból.

Liczni są również mężczyźni obawiający się zniszczenia ślubnej obrączki. Jeżeli w swojej pracy narażeni są na pobrudzenie sobie rąk, mogą unikać noszenia biżuterii, gdyż wybrudzona złota czy srebrna obrączka traci swój blask. W takiej sytuacji lepiej unikać zakładania obrączki w godzinach pracy.

Podsumowując, niezakładanie obrączki nie zawsze musi świadczyć o niecnych intencjach Twojego partnera. Może to być spowodowane szeregiem innych przyczyn. Ponadto pamiętaj, że nie ma obrączki, która byłaby w stanie zagwarantować ochronę przed zdradą.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

31 maja 2021

Zestawy BDSM - wprowadź ogień do swojej sypialni.

​Na początku każdego związku panuje w nim ekscytacja nową osobą, która rozchodzi się...
18 maja 2021

Ball gag, bondage i inne akcesoria BDSM

Możliwość okazywania dominacji wyróżnia BDSM spośród innych odmian seksu. Podniecenie u...
7 maja 2020

Zerwanie jest trudne do zrobienia: Te 3 wskazówki mogą pomóc

Jak przetrwać rozstanie i nauczyć się żyć, kochać i ufać ponownie Zerwanie nigdy nie...