Zdrowie i uroda
16 października 2019

Korony zębowe - jak zadbać o swój uśmiech?

Każdemu z nas zależy na pięknym i białym uzębieniu. Czasami, aby taki efekt osiągnąć należy udać się do specjalisty, który przeprowadzi odpowiedni zabieg. Jest wiele sposobów, które odmienią Twój uśmiech, a jednym z nich są korony zębowe, czyli specjalne nakładki, które zakłada się na zęby. Dzięki nim możemy poprawić swoje uzębienie i odbudować zniszczone zęby. 

Korony zębowe są dość drogie, bo kosztują od 600 do nawet 2000 złotych. Jest to zabieg kosmetyczny, który nie jest refundowany przez NFZ. Wyjątkiem może być jedynie wypadek, w którym doszło do złamania zębów. Wtedy należy udać się z odpowiednią dokumentacją do NFZ w celu refundacji.

Korony zębowe Kraków - na czym polega zabieg?

Jeżeli zdecydujemy się na operację wstawienia korony zębowej, czekają nas co najmniej dwie wizyty u dentysty. Na pierwszej wizycie lekarz przygotowuje ząb do zabiegu i pobiera wycisk. Na drugiej wizycie wstawia się właściwą nakładkę, która wcześniej została oddana do laboratorium.

Korony zębowe wstawia się w celu rekonstrukcji zębów, które zostały zniszczone przez próchnicę, po leczeniu kanałowym lub podczas rekonstrukcji zgryzu. Operację przeprowadza się także w celu wypełnienia brakujących zębów. Wtedy nakłada się korony zębowe na specjalne implanty w miejscu, gdzie zęba brakuje. 

Jeżeli nasze zęby są zniszczone, przebarwione lub złamane, zabieg ten będzie dobrym pomysłem. Korony zębowe można nałożyć na pozostałościach zęba, jeśli tylko ten jest zdrowy. Taki ząb wystarczy oszlifować, a następnie na niego założyć odpowiednio dobraną nakładkę. Zabieg wstawienia koron zębowych w Krakowie przeprowadzimy między innymi w CDC Stomatologia, który jest niekwestionowanym specjalistą w tej dziedzinie.

Jakie są rodzaje koron na zęby?

Istnieje kilka rodzajów koron zębowych, które różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Korony pełnoceramiczne niemal nie różnią się od naturalnego zęba i często służą do uzupełnienia przedniego uzębienia. Korony porcelanowe są nakładane na podbudowie stali stomatologicznej, której nie widać, gdyż jest ukryta pod powierzchnią wstawki. Korony porcelanowe, na podbudowie zrobionej ze złota, wstawia się zazwyczaj w bardzo zniszczonych zębach, ponieważ złoto ma właściwości przeciwpróchnicze. Natomiast akrylowe lub kompozytowe to tymczasowe rozwiązania dla pacjentów, którzy z powodu twardości materiału nie mogą mieć wstawionych koron porcelanowych. 

Trwałość jednej nakładki starcza na około 10-15 lat użytkowania. Jest to bardzo długo, ale należy pamiętać, że o korony należy dbać tak samo, jak o zęby, czyli szczotkować je co najmniej 2 razy dziennie przez 3 minuty i używać nici dentystycznych. 

CDC Stomatologia - specjalista od Twojego uśmiechu

Jeśli chcemy mieć zdrowe, piękne i białe zęby należy o nie dbać codziennie. Tam, gdzie sami nie możemy sobie poradzić, z pewnością pomoże nam specjalista, jakim jest CDC Stomatologia -( https://cdcstomatologia.pl ), który zadba o nasz uśmiech, a także przeprowadzi zabieg wstawienia koron zębowych.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...