Inne
7 marca 2019

Samochód dla kobiety - liczy się charakter i elegancja

Dawno już skończyły się te czasy, gdy rynek motoryzacji był w całości skupiony na męskich potrzebach. Kobiety doszły do głosu w świecie czterech kółek i domagają się modeli dostosowanych do ich charakteru. Samochód dla kobiety może być doskonałym sposobem na wyróżnienie się lub swojskie poczucie bezpieczeństwa.

W prasie oraz różnego rodzaju rankingach, badaniach czy plebiscytach motoryzacyjnych (na przykład: Women’s World Car of the Year) coraz więcej miejsca poświęca się kobiecym wyborom na rynku samochodowym. Panie zwracają uwagę w tych sprawach na inne elementy niż panowie, dla których wciąż wóz ma rwać asfalt i być emblematem statusu. Kobiety większą uwagę zwracają na bezpieczeństwo, estetykę i możliwość pokazania swojego stylu poprzez wybór odpowiedniej marki i modelu. Myślą one raczej o tym, jaki samochód będzie wygodny dla kobiety z dzieckiem, a nie o wyśrubowanych wynikach na liczniku czy sekundach, które są potrzebne, aby dobić do setki. Nie znaczy to jednak tego, że kobiety nie lubią wdepnąć pedału gazu i odjechać z piskiem w siną dal...

Estetyka, klimat, ekologia, bezpieczeństwo - tak, ale panie lubią też zaszaleć

Podobno mężczyźni są wzrokowcami, ale to przecież kobiety głównie zwracają uwagę na to, jak rzeczy wyglądają, jaka jest ich estetyka. Nie inaczej ma się sprawa z odpowiednim samochodem dla kobiety, który musi przejść najpierw u każdej pani test estetyczny, a dopiero później spełnić techniczne czy ekologiczne wymagania. Oczywiście ekologia jest bardzo ważna dla płci pięknej (stąd coraz większa popularność aut elektrycznych) oraz kwestie bezpieczeństwa, ponieważ opieka nad najbliższymi to dla kobiet rzecz naturalna.

Najważniejsza dla nich jest jednak estetyka - auto musi grać z kobietą, być częściej jej stylu. Gdy dana pani jest bardzo energiczna, wybierza ona drapieżny samochód dla kobiety, który wygrał niejeden specjalistyczny ranking. Gdy jest spokojniejsza, zdecyduje się na wolniejszy, bardziej rodzinny, model. Każda jednak kobieta, nawet gdy będzie się przed tym wzbraniać, ma w sobie umiłowanie do szybkości i elitarnych marek.

Sprawdź także obszerny ranking 10 najlepszych samochodów dla kobiet na mocnagablota.pl >>

Samochody dla kobiet - ranking

Samochody dla kobiet - ranking - szybka trójka

Audi A3 Sedan

Model kobiecych westchnień - jego sylwetka, w której wdzięk i siła grają w jednej drużynie, przypadnie niejednej pani do gustu, będąc powodem szybszego bicia serca. Podgrzewana kierownica, fotel z opcją masażu, gustowne łuki i zdecydowany, estetyczny styl tego auta przypadną do gustu każdej pewnej siebie kobiecie. Piszesz się na jazdę próbną?

BMW serii 5

Prawdziwa limuzyna dla zapracowanej kobiety, w typie biznes bizneswoman. Niech nie przerażają Cię gabaryty tego auta - jego mocna i dynamiczna budowa w pełni będzie zgrywać się z Twoim spojrzeniem na świat. System asystujący prowadzenie, radość z jazdy, lekka konstrukcja i elegancja to główne cechy, dzięki którym tak łatwo zakochać się tym modelu.

Suzuki Swift Sport

Jest to tańsza i bardziej szalona, dizajnerska opcja. Samochód dla kobiety, która kolorowo podchodzi do rzeczywistości, ale lubi także czasem przyśpieszyć. Frajda, luzacka stylistyka, barwne odcienie i spora energia silnika to elementy, dzięki którym będzie Ci w tym aucie po prostu wygodnie i klimatycznie.

Trendy się zmieniają, ale kobiece potrzeby wciąż pozostają takie same - panie pragną bezpieczeństwa, estetyki i uczuć, ale przychodzi też moment, gdy potrzebują oderwać się one od wymagań życia i wsiąść w szybkie, luksusowe auto, które poniesie je przez szeroką, piękną drogę. Wybór kobiecych modeli na rynku jest coraz większy, więc na pewno wybierzesz typ, który spełni Twoje najskrytsze oczekiwania!

Redakcja
to2.pl

Zobacz

3 czerwca 2024

Co powinien posiadać dobry plecak na laptopa?

Dobrze dobrany plecak na laptopa to podstawa dla osób, które często przemieszczają się z tym...
30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...