Inne
17 lipca 2018

Szafki, którym możesz zaufać

Jeżeli prowadzisz lub zakładasz własną firmę, bardzo możliwe, że spotkałeś się z terminem szafki bhp. Czym one są i w jakich rodzajach branży się z nimi spotkamy? A przede wszystkim, gdzie możemy się w nie zaopatrzyć?

Czym są szafki bhp?

Szafki bhp, inaczej zwane socjalnymi, występują w zakładach pracy oraz instytucjach, gdzie pracownicy muszą zostawić gdzieś swoje rzeczy osobiste. Są wykonane z metalu i mają zamknięcie na kluczyk. Szafki socjalne występują w wielu różnych rodzajach, w zależności od ich konkretnego przeznaczenia. Niektóre możemy spotkać w niemalże każdym zakładzie pracy, inne, jak na przykład szafki strażackie pojawiają się tylko w bardziej specjalistycznych miejscach.

Szafki ubraniowe i depozytowe

Najczęściej poszukiwane przez pracodawców są szafki ubraniowe i depozytowe. To w nich pracownicy mogą bezpiecznie przechowywać swoją odzież, w której przyszli do pracy. Niektóre zakłady pracy wymagają też specjalnej odzieży dla pracowników – ją też mogą przechowywać w takiej szafce. Szafki ubraniowe występują w wielu różnych wariantach. Bardzo popularne są tak zwane szafki typu „L”, których nazwa wywodzi się od kształtu drzwiczek. Najlepiej wybrać takie, które zmieszczą wszystko i pozwolą zachować porządek. Dobrze, aby miały osobną półkę na obuwie i wieszak na odzież wierzchnią. Istnieją nawet szafki bhp ze specjalnie zamontowaną składana ławeczką.

Szafki katalogowe i na laptopy

Innym rodzajem szafek bhp są szafki katalogowe, które pozwalają na solidną segregację dokumentów, płyt CD i innych przedmiotów. Takie szafki ułatwiają zachowanie w firmie porządku. Są szczególnie przydatne w biurach, gdzie przechowywane są duże ilości ważnych dokumentów, do których trzeba mieć ciągły i łatwy dostęp.

szafki pracownicze

Dodatki do szafek

To właśnie dodatki do szafek bhp sprawiają, że zyskują one na funkcjonalności. Warto, aby dana szafka była wyposażona w drążek do wieszania ubrań, dobrym rozwiązaniem są również haki. Mile widziane jest również lusterko na drzwiczkach szafki oraz wizytownik. Wspomniana wyżej wysuwana lub rozkładana ławeczka, znacznie podnosi komfort użytkowania szafki.

Jaką szafkę bhp wybrać?

Kupując szafki bhp, przede wszystkim zwróć uwagę na ich solidne wykonanie. Pracownicy mają czuć, że ich przedmioty są bezpieczne. Nie ma też sensu inwestowanie w szafki, które za chwilę trzeba będzie naprawiać, lub wymieniać. Skorzystaj więc z oferty profesjonalnych producentów. Dzięki szerokiemu wyborowi wielkości i kształtów szafek, będziesz mógł dopasować meble do szatni w swoim zakładzie pracy. Pamiętaj, że warto wybrać szafki, które są przestronne i pojemne, ale należy też dobrać je tak, aby umożliwić swobodne z nich korzystanie. Wygląd szafek bhp wydawać by się mógł sprawą drugorzędną, jednak nie zapominaj, że wygląd Twojej firmy świadczy o niej, dlatego warto zainwestować w meble, które będą wyglądać porządnie i atrakcyjnie. Co więcej Twoi pracownicy też z pewnością docenią szafki w ładnych, wesołych kolorach i będą przyjemniej rozpoczynać dzień pracy.

Gdzie kupić szafki bhp?

Szafki socjalne najlepiej wybierać w hurtowniach prowadzących sprzedaż zaopatrzenia do biur. Dzięki temu, będziesz mógł wybierać spośród wielu profesjonalnych producentów i znajdziesz idealne szafki do Twojego zakładu pracy. Wiele praktycznych i atrakcyjnych wizualnie modeli znajdziesz w ofercie firmy Lobos. Robiąc zakupy w sprawdzonej hurtowni biurowej będziesz miał pewność, ze wszystkie meble i akcesoria zostały wykonane w zgodzie z wszelkimi standardami.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

3 czerwca 2024

Co powinien posiadać dobry plecak na laptopa?

Dobrze dobrany plecak na laptopa to podstawa dla osób, które często przemieszczają się z tym...
30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...