Inne
27 grudnia 2021

Wino z brokatem – informacje w pigułce

​Wino z brokatem istnieje na polskim rynku od kilku lat i od razu po pojawieniu się na nim stało się prawdziwym hitem. Wiele osób jest zachwyconych niesamowitym efektem brokatowym, który pojawia się po potrząsaniu butelką. W noworocznym czasie sprzedaż wina musującego z brokatem znacznie wzrasta. Dziś wiele butelek wina z brokatem w szybkim tempie znika ze sklepów internetowych, a moda na połyskujące wino wciąż trwa! Oto zbiór najważniejszych informacji w pigułce o winie z brokatem. Co to jest za wino, na jakie okazje warto je wybrać i ile kosztuje?

Wino z brokatem – co to takiego?

Wino z brokatem to wino, do którego dodawany jest specjalny, jadalny brokat. Po potrząśnięciu butelką powstaje genialny efekt mieniącego się trunku. Dopiero wtedy można polać wino do kieliszków. Kieliszki do wina z brokatem mogą być tradycyjne, ale istnieją również mieniące się. Wszystko zależy od naszych upodobań. 

Na jakie okazje nadaje się wino z brokatem?

Szampan z brokatem lub wino musujące z brokatem jest wybierane na przeróżne okazje. Przede wszystkim cieszy się ono popularnością pod koniec roku, ze względu na zabawy sylwestrowe oraz w karnawale. Bywa jednak też wybierane na wesela i inne wieczorowe imprezy. Sprawdzi się również na przyjęciu urodzinowym. Prawdziwym hitem jest różowe prosseco z brokatem. Można też kupić wina w innych kolorach, np. niebieskie wino z brokatem. Producenci nie zapomnieli również o lubiących brokat najmłodszych i osobach, które nie mogą pić alkoholu,  oferując wino bezalkoholowe z brokatem. 

Wino z brokatem – cena

Wina z brokatem nie są drogimi trunkami i to również jest jeden z powodów ich popularności. Początkowo butelka takiego wina kosztowała około 40 zł. Dziś ceny win brokatowych są jeszcze niższe. Za takie wino obecnie płacimy nawet poniżej 30 złotych. Jest to więc idealny wybór dla wszystkich, których nie stać na drogie trunki. Wina brokatowe można kupić w każdym sklepie monopolowym, supermarkecie czy przez internet. Są łatwo dostępne. 

W Polsce wina z brokatem produkowane są przez dwie firmy – Bartex i Jantoń. Sprowadzają one zza granicy wino i dodają do niego brokat. Taki nietypowy trunek jest znakomitym wyborem dla osób chcących zaskoczyć gości na swojej imprezie. Wina te nie tylko efektownie się prezentują, zarówno w butelce, jak i w kieliszku, ale także smakują równie dobrze, jak tradycyjne. Dla lubiących oryginalność nie ma lepszego wyboru. Moda na wino z brokatem na pewno szybko nie przeminie. Czy już wiesz, które z tych win spróbujesz w tym sezonie? 

Artykuł sponsorowany

Redakcja
to2.pl

Zobacz

30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...