Dom
31 stycznia 2022

Nowe meble kuchenne

Kiedy już zakończymy budowę naszego wymarzonego domu lub odbierzemy klucze od dewelopera, nadchodzi czas planowania wnętrza. Jest to z jednej strony proces bardzo przyjemny, ale z drugiej strony wymaga od nas pewnych umiejętności. Do najtrudniejszych zadań należy zaplanowanie mebli kuchennych. Kuchnia w każdym domu odgrywa bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach często jest wręcz w centralnym punkcie strefy dziennej. Dlatego musi być ona zarówno efektywna, jak i efektowna. Kuchnię możemy projektować samodzielnie lub skorzystać z oferty https://makpolkuchnie.pl/.

Szukanie inspiracji

Wybierając kuchnię, zazwyczaj przeglądy wiele różnych projektów. Szukamy inspiracji na blogach internetowych, w specjalistycznej prasie czy też odwiedzając studia kuchenne. Wybór jest bardzo szeroki zarówno jeżeli chodzi o kolory, jak i fronty mebli. Do tego dochodzą elementy wykończenia jak uchwyty czy też różne rodzaje blatów. To wszystko daje nam bardzo wiele możliwości, a co za tym idzie, możemy zaplanować swoją oryginalną i wymarzoną kuchnię.

Meble modułowe - na co zwrócić uwagę

Jednym z najważniejszych elementów, na który zwracamy uwagę podczas wyboru mebli jest ich kolor. Musi on pasować do reszty naszego domu. Musimy się czuć w tym miejscu komfortowo. Kolejne kroki to wybór frontów, stylu zabudowy oraz różnych dodatków.

Obecnie popularne w nowoczesnych kuchniach jest łącznie dwóch kolorów. Jasne meble łączymy np. z ciemną ścianą lub dobieramy ciemny sprzęt AGD. W przypadku dużej kuchni możemy zrezygnować z wiszących szafek nad blatem roboczym. Musimy jednak to dobrze przemyśleć, czy pomieścimy wszystko w dolnych szafkach.

Ważne detale i funkcjonalność

Estetyka mebli jest bardzo ważna. Jednak również bardzo istotnym elementem jest funkcjonalność oraz jakość. Szafki kuchenne otwieramy często, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia jakość zawiasów, prowadnic w szufladach i innych elementów. Muszą one przez wiele lat działać płynnie bez zacinania się. Wybór jest bardzo duży i warto postawić na rozwiązania sprawdzonych producentów, które zagwarantują nam wiele lat spokojnego użytkowania kuchni.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...