Zdrowie i uroda
30 grudnia 2022

Odchudzanie za pomocą Hipnozy - czy dziala?

Wiele osób chciałoby mieć szczupłą i piękną sylwetkę. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że otyłość jest jednym z najgroźniejszych współczesnych zagrożeń. Jest to poważna choroba cywilizacyjna, która może znacząco wpłynąć na samopoczucie. Otyłość może prowadzić do wielu chorób i problemów zdrowotnych, a także znacznie skrócić długość życia.

Hipnoza na odchudzanie

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie ze wzrostem masy ciała. Drakońskie diety i wizyty u lekarza nie zawsze wystarczają, aby rozwiązać problem. Często są to rozwiązania tymczasowe. Bardzo skuteczną terapią dla osób zmagających się z otyłością może być hipnoterapia. Obejmuje ona od kilku do dwunastu sesji, podczas których pacjent prowadzi dialog ze swoim terapeutą. Klucz do sukcesu tkwi w podświadomości pacjenta. Hipnoza na odchudzanie nie zakazuje spożywania określonych pokarmów. Zamiast tego wyjaśnia pacjentowi negatywne skutki otyłości i dostarcza dodatkowej motywacji.

Czy hipnoterapia jest skuteczna w walce z otyłością?

Pewne sytuacje są ściśle związane z nawykami żywieniowymi. Do najczęstszych należą stres, problemy emocjonalne lub fałszywe poczucie, że jedzenie jest przyjemne. Endorfiny wprawiają nas w dobry nastrój, więc jemy więcej jedzenia, deserów i przekąsek. Sytuacje te są badane podczas sesji hipnoterapii, a następnie, przy wsparciu wspólnej pracy, eliminowane.

Badanie opublikowane w Journal of Consulting and Clinical Psychology wykazało, że hipnoza na odchudzanie była bardziej skuteczna niż program, który skupiał się tylko na kontroli wagi.

W badaniu analizowano pacjentów przez dwa lata. W badaniu stwierdzono, że pacjenci, którzy otrzymali hipnozę, utrzymali utratę wagi w trakcie sesji, podczas gdy osoby z grupy kontrolnej przybrały niewiele na wadze. Do badania klinicznego włączono 60 kobiet, z czego co najmniej 20% miało znaczną nadwagę. Uczestniczkom oferowano wskazówki dotyczące utrzymania zdrowej wagi poprzez hipnozę indywidualną i grupową. Średnia utrata wagi osiągnięta przez osoby, które otrzymały hipnozę do kontroli wagi, wyniosła 7,7 kg. Jest to znacznie lepszy wynik niż średnia utrata 225 g w grupie kontrolnej, która nie otrzymała sesji hipnotycznych.

18 badań wykazało, że hipnoza na odchudzanie pomogła ludziom schudnąć więcej niż 90%. Uczestnicy terapii utrzymali uzyskaną wagę po dwóch latach leczenia.

Hipnoza

Hipnoza na odchudzanie - Zarejestruj się na sesję 

Umów się na wizytę do jednej z klinik, jeśli cierpisz na otyłość lub po prostu chcesz schudnąć.

Czas trwania hipnoterapii jest zależny od wielu czynników takich jak cel terapii czy powód leczenia. Większość osób zauważa rezultaty po kilku sesjach hipnozy. Należy pamiętać, że skuteczność i chęć schudnięcia są ściśle związane ze skutecznością terapii.

Działania niepożądane i szybkość działania

Jak szybko hipnoza sprawi, że rezultaty będą widoczne? To będzie zależało od Twojego przypadku. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że efekty będą widoczne w zdrowym, naturalnym tempie. Będą też utrzymywać się przez długi czas. Hipnoza nie ma na celu zmuszenia Cię do schudnięcia ani wywołania efektu jo-jo.

Okazuje się, że możemy osiągnąć wiele, jeśli włożymy do naszej podświadomości odpowiednie zasady zdrowego odżywiania, a także motywację do ćwiczeń.

Jeśli po pierwszej sesji czujemy, że potrzebujemy większego wsparcia, warto uczestniczyć w jeszcze jednym lub dwóch spotkaniach. Po tym czasie możemy być pewni, że nie będziemy już potrzebować. Jeśli jesteśmy niezdecydowani lub chcemy być zmotywowani przez cały czas, warto nagrywać sesje bezpośrednie. Pozwoli nam to na ponowną ocenę naszego zachowania i pomoże nam poczuć się lepiej.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...