Inne
23 sierpnia 2019

Smartfony Xiaomi Mi - prestiżowa seria telefonów chińskiego producenta

Xiaomi jest producentem smartfonów, tabletów, laptopów, telewizorów i innych domowych urządzeń. Ich flagowym sprzętem komórkowym jest seria smartfonów Xiaomi Mi, w której znajduje się ponad 30 modeli nieodstających od swoich droższych konkurentów.

Design smartfonów Xiaomi Mi

Najnowsze smartfony chińskiego producenta posiadają stylowy wygląd, potrójne kamery aparatu wyglądają dość futurystycznie. Mają smukły metalowy korpus, w większości modeli pokryty z przodu Gorilla Glass, które zajmuje cały ekran. Ich waga pozwala na wygodne utrzymanie, ponieważ nie są ciężkie, a jednocześnie czuć, że mamy w ręku produkt premium, który pewnie leży. Najnowsze modele posiadają szklaną konstrukcję z tyłu w różnych wersjach kolorystycznych, od czarnego poprzez fioletowy do zmieniających kolor z niebieskiego na zielony. Znaczna część modeli wyposażona została również w czytnik linii papilarnych, który w nowszych smartfonach znajduje się z przodu - dla większej swobody użytkowania, a w starszych zazwyczaj z tyłu niedaleko aparatu.

Podzespoły w smartfonie Xiaomi

Smartfony, które niedawno weszły na rynek, posiadają najaktualniejsze procesory, dzięki czemu nie odstają na tle swoich konkurentów. Wiele z nich zostało wyposażonych w 6 GB pamięci RAM, a w kwestii pamięci zazwyczaj możemy wybrać wersję 64 lub 128 GB, co powinno zadowolić nawet bardziej wymagających użytkowników. Dzięki tym parametrom swobodnie można korzystać z nawet bardziej wymagających aplikacji, zachowując płynność działania. Mamy również możliwość powiększenia pamięci poprzez użycie czytnika kart microSD. Większość nowszych modeli posiada także moduł NFC, a w przypadku chińskich producentów nie jest to zawsze oczywistość. Baterie również dobrze sobie radzą osiągając maksimum po ok. 90 minutach, a niektóre modele zostały również wyposażone w ładowanie bezprzewodowe, dzięki czemu został zwiększony komfort ładowania.

Aparat

Jedna rzecz, z której słyną smartfony Xiaomi Mi to wyjątkowo jakość zdjęć w porównaniu do ich niewygórowanej ceny. Nawet starsze i tańsze modele posiadają kamery, które zadowoloną niemal każdego użytkownika, a nowsze tylko wspierają dobrą opinię. Dla przykładu Mi9 otrzymał aparat, który w testach Benchmark zajął czwarte miejsce, co podkreśla potęgę tej serii. Ten model posiada aparat z potrójnym obiektywem, natomiast pozostałe zazwyczaj otrzymują dwa „oczka”, co jest spowodowane również różnicą w cenie. Najnowsze aparaty Mi pozwolą na tworzenie unikatowych zdjęć zarówno w przestrzeni, jak i portretów „selfie”, dzięki wysokim parametrom przednich kamer. 

Podsumowując, jeśli naszym celem jest posiadanie dobrego smartfona z nieprzeciętnymi parametrami i możliwość utrwalenia pięknych chwil nietuzinkowym aparatem, seria Xiaomi Mi zdecydowanie może podołać tym wymaganiom, a jednocześnie nie osłabi naszego budżetu. Najaktualniejsze modele z najlepszymi parametrami można zakupić już za 1549 zł. Ich ceny wypadają bardzo korzystnie na tle konkurencyjnych marek.

Więcej na stronie sklepu dragonist.pl

Redakcja
to2.pl

Zobacz

30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...