Rozrywka
31 lipca 2017

Basen - idealne miejsce podczas wesela

Zapewnia oryginalną, wyjątkową oprawę uroczystości i piękne zdjęcia. Świetnie się sprawdza jako element ślubnej scenerii, szczególnie latem. Zdecydowanie nie pełni jednak wyłącznie roli dekoracyjnej. Bardzo często staje się ulubionym miejscem integracji gości. Dlaczego na przyjęcie weselne warto wybrać obiekt z basenem i na co zwrócić uwagę?

KRYTY CZY NA ZEWNĄTRZ?

Zdecydowanie więcej uroku ma basen na zewnątrz, otoczony pięknym ogrodem. Zieleń w połączeniu z krystalicznie czystą wodą uspokaja, daje poczucie harmonii i świeżości. Basen odkryty jest bardziej klimatyczny i – pewnie za sprawą amerykańskich filmów – kojarzy się z ekskluzywnymi przyjęciami. Stanowi też perfekcyjną scenerię do organizacji ceremonii zaślubin na świeżym powietrzu.  

BUDUJE ATMOSFERĘ

Przestrzeń przy basenie jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie imprezy. Goście mogą się tu ze sobą swobodnie przywitać, złożyć parze młodej życzenia, porozmawiać. To też dobry moment na podanie musującego wina, drinka czy lemoniady.

ODROBINA SZALEŃSTWA

Basen i patio często stają się ulubionym miejscem integracji gości. Chętnie wychodzą na parę chwil z przyjęcia, by zrelaksować się na wygodnym leżaku czy porozmawiać z dawno nie widzianym krewnym czy przyjaciółką. Dla wielu to natomiast idealne miejsce na odrobinę szaleństwa. Część gości właśnie przy basenie, a nie na parkiecie sali balowej, odkrywa swoje taneczne umiejętności. Zdarza się, że spontanicznie przez większą grupę są tworzone układy choreograficzne, zwieńczone oczywiście skokiem do wody.

Przystosowany basen

ODPOWIEDNIA GŁĘBOKOŚĆ

Bardzo ważne, aby basen przy obiekcie, który wybieramy na przyjęcie weselne miał odpowiednią głębokość – na tyle dużą, by dało się swobodnie popływać i jednocześnie wystarczająco niewielką, żeby nie stanowił zagrożenia. Optymalna głębokość to 1,60 m. Oczywiście, warto pamiętać też o tym, że alkohol i woda nie współgrają ze sobą.

FRAJDA DLA DZIECI

Basen to miejsce, przy którym świetnie się czują nie tylko dorośli. Z takiej atrakcji równie chętnie skorzystają najmłodsi. – Czasami goście pary młodej przyjeżdżają już do nas przed południem – mówi Jakub Urbaniak, właściciel Rezydencji Miętowe Wzgórza – Mansion House pod Warszawą. – W oczekiwaniu na przyjęcie, mogą zrelaksować na hamakach, leżakach albo w wodzie. Dla dzieci mamy motylki na ramiona i koła ratunkowe, aby zapewnić im bezpieczeństwo. A do zabawy – dmuchanego różowego flaminga i białego jednorożca.

CHILLOUT PO UDANEJ NOCY

To nieprawda, że najbardziej liczy się pierwsze wrażenie. W kwestii przyjęcia weselnego równie ważny jest cały jego przebieg, a także zwieńczenie imprezy. Dziś coraz rzadziej organizuje się poprawiny, a ostatnim elementem wspólnego świętowania jest najczęściej śniadanie. Jeśli obiekt, w którym odbywa się przyjęcie, posiada taras, ogród i basen, warto podać posiłek na świeżym powietrzu. Goście będą czuli się tu bardzo swobodnie. To sprzyjające miejsce na dokończenie rozmów, ostatnie chwile wytchnienia czy – w przypadku dzieci – na zabawę.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

14 marca 2022

Odpowiedni strój do tańca - body baletowe

Balet to wyjątkowa dyscyplina sportowa, w której szczególną rolę odgrywa...
5 lipca 2021

Julia Wróblewska trafiła do szpitala z silnym bólem. Wiadomo już, co było przyczyną.

Julia Wróblewska trafiła do szpitala z powodu silnego bólu brzucha. Aktorka, najbardziej znana z...
18 maja 2020

Florence And The Machine zakwitła w centrum muzycznym

W dzisiejszym świecie muzycznym nie jest łatwo znaleźć artystę o czystym, surowym talencie...