Dom
16 października 2019

Psy i koty - jak je wychować?

Właściciele kotów oraz psów zazwyczaj traktują swoich przyjaciół czworonożnych niczym członków własnej rodziny. W takiej sytuacji należy pamiętać, że koty czy też psy zyskują nie tylko pewnego rodzaju prasa, ale i także obowiązki. Obowiązki szczególnie są wobec gości.

"Zwierzęcy" savoir vivre

Najważniejszą i jednocześnie pierwszą zasadą jest to, że nie należy zakładać, że goście pokochają naszego kota lub psa tak samo jak i my. Gdy spodziewamy się wizyty, to najlepiej jest psa zamknąć w osobnym pokoju czy też po prostu gości w ogóle nie zapraszać do siebie. Oczywiście można zwierzę przedstawić jak i także zaprezentować, ale jeśli goście zdradzą jakieś oznaki niepewności czy też strachu, to nie należy ich przekonywać, że Azor jest psem najłagodniejszym i na pewno nic nikomu nie zrobi. W takiej sytuacji pupila naszego należy wyprowadzić do osobnego pomieszczenia.

Goście w domu

Pomoże to zdecydowanie w uniknięciu wielu sytuacji kłopotliwych. Bardzo często zdarza się, że kot wchodzi do czyjejś torebki i jest wniebowzięty. Co więcej nie zamierza z niej wychodzić. Psy zaś czasem dobierają się do butów należących do gości. Są jednak bardzo radosne, ale jednocześnie skaczą po gościach, czasem brudzą ich spodnie i rozdzierają kobietom rajstopy. Gdy nasze zwierzątka są pieszczochami, to najczęściej wskakują na kolana naszych gości. Wiemy co po psu czy kotu na kolanach zostanie. Najczęściej jest to ślina czy też włosy. Katastrofa jest gotowa i to już na samym początku spotkania.

Wspólne spożywanie posiłków

W niektórych domach podaje się zwierzętom jedzenie na tych samych talerzach, co domownikom. Pan domu gdy spogląda w oczy swojego czworonożnego pupila, nie potrafi się oprzeć i nakłada mu na talerzyk kilka plasterków czy też serwuje danie bezpośrednio pod stołem. Po pierwsze jest to wielce niehigieniczne. Zaś po drugie nie powinno się tego robić przy gościach. Nie należy dawać dowodu na to, że w ten sposób traktujemy swojego pupila. Dla zwolenników wspólnego stołowania doradzamy, aby jednak mieć osobny talerz dla naszego gościa. Należy  także pamiętać o tym, by nie dokarmiać psa czy też kota swoich znajomych. Nie wolno zarzucać pod stół psom szynki czy też mięsa. Po pierwsze jest to mocno nieeleganckie, a po drugie może się to nie spodobać jego właścicielom. Przecież pupil może musi przestrzegać obowiązkowo jakiejś diety.

kaganiec

Mandat za brak kagańca?

Na ręce także nie powinniśmy brać od kogoś psów. Niektóre psy mogą ugryźć, ponieważ czują się zagrożone. Wśród przyjaciół i osób bliskich zawsze znajdzie się ktoś kto na sierść kota jest uczulony. Gdy wie, że posiadamy kota to chętnie umówi się z nami w kawiarni. Na wszelki wypadek dobrze, aby właściciele zwierząt w domowej apteczce mieli coś czym są w stanie uratować swoich gości, którzy są na przykład uczuleni. Mogą to przecież odkryć dopiero podczas naszej wizyty. Należy się z tym liczyć. Gdy ktoś u nas zostaje na noc, to najlepiej jak naszego psa zamkniemy w innym pokoju. Sprzątanie po swoim pupilu, prowadzenie go na smyczy oraz używanie kagańca to elementy dobrego wychowania, ale i także obowiązki właściciela. Za nieprzestrzeganie tychże przepisów można zostać ukaranym mandatem. Czasem mandat ten może być naprawdę okazały i przy jego wystawianiu może się zdziwić. Zdziwienie to może być naprawdę niepozytywne, a negatywne. Na obecność kotów oraz psów zgadzają się niektórzy właściciele restauracji. Jednak do takich miejsc ze zwierzątkami nie chodzić. Są przecież miejsca, do których nie musimy chodzić koniecznie ze swoimi psami czy też kotami. Do takich miejsc należą na przykład restauracja.

Zobacz więcej na: schronisko-skierniewice.pl

Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...