Podróże
28 lipca 2017

Prawdziwy dżentelmen podpowiada, jak zachować się na lotnisku oraz w samolocie

Polacy coraz częściej podróżują samolotem i to w coraz dalsze zakątki świata. Mamy do wyboru więcej ciekawych połączeń, tanich linii lotniczych, interesujących ofert oraz kuszących promocji. Mimo to podróż tym podniebnym środkiem lokomocji wciąż wzbudza w nas wiele emocji, które mogą być przyczyną niezręcznych sytuacji. O tym, jakie zasady savoir vivre obowiązują na lotnisku i co zrobić, by nie popełnić krępującego faux pas, na prośbę angielskiej marki Ahmad Tea London, opowiada prawdziwy dżentelmen.

Dostosuj bagaż do zaleceń przewoźnika lotniczego

Przed rozpoczęciem pakowania dokładnie sprawdź informacje dotyczące dozwolonego ekwipunku. Upewnij się, czy masz możliwość zabrania bagażu rejestrowanego i ile on może maksymalnie ważyć. Ustal również wymiary bagażu podręcznego - weź pod uwagę fakt, że obostrzenia znacznie się różnią między przewoźnikami lotniczymi i warto poświecić chwilę na ich weryfikację, by nie narazić się na dodatkowe koszty. Za ograniczeniami związanymi z bagażami podręcznymi stoją wymiary luków bagażowych, dlatego warto mieć na uwadze ich niewielkie wymiary i zająć w nich tyle miejsca, ile przypada na jednego pasażera.

Bądź punktualny

Na lotnisko staw się na czas, gdyż nietaktem byłoby narażać pozostałych współpasażerów na niechciane opóźnienia. Ponadto, wywoływanie spóźnialskich odbywa się za pomocą megafonu przez obsługę, a to może okazać się dosyć krępujące. Podczas planowania godziny wyjazdu na lotnisko weź pod uwagę możliwość pojawienia się korków oraz długiej kolejki do odprawy. Dobrym pomysłem jest również zaplanowanie konkretnego czasu na wizytę w sklepach wolnocłowych, by mieć pewność, że nie przegapimy odprawy.

Emocje pod kontrolną

Wszystkie osoby bojące się latać powinny mentalnie przygotować się do myśli o podniebnej podróży. Jeśli to nie wystarczy, warto pomyśleć o wypiciu ziół łagodzących skołatane nerwy, takich jak np. melisa czy zielona herbata, np. Green Tea Pure Ahmad Tea London. Zachowaj również spokój podczas nieprzewidzianych sytuacji, np. zaginięcie bagażu, zmiana czasu odlotu czy zmiana samolotu. Nasze nerwy i tak nie pomogą, więc warto zaufać doświadczonej flocie samolotowej, która zrobi wszystko co w jej mocy, by zadbać o komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Odprawa na lotnisku

Pamiętaj o odprawie

Przygotowując swój strój na dzień lotu weź pod uwagę fakt, że będziesz musiał przejść przez bramkę, która wykrywa metale. Dobrym pomysłem jest rezygnacja z biżuterii, a także metalowych dodatków, ponieważ wszystkie trzeba będzie zdjąć podczas kontroli. Warto założyć luźny strój, który nie będzie ograniczał naszych ruchów.

Spakuj bagaż podręczny z głową

Przed wyjazdem dokładnie spisz, co chcesz zabrać ze sobą w podróż i włożyć do bagażu podręcznego. Pamiętaj o tym, by nie zabierać buteleczek z płynami o pojemności większej niż 100 ml, a także, aby dokumenty takie jak paszport i dowód osobisty mieć zawsze przy sobie, np. w konkretnej przegródce czy kieszeni. Ta sama kwestia dotyczy biletu lotniczego, którym podczas wizyty na lotnisku nieraz przyjdzie nam się posłużyć, chociażby w przypadku zakupów w sklepie wolnocłowym czy w kawiarni.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

25 listopada 2022

Dlaczego Tajlandia to idealny kierunek turystyczny?

Tajlandia to państwo azjatyckie, które jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym...
20 października 2022

20 przydatnych informacji na temat Tanzanii

Wielu turystów planuje odwiedzić Tanzanię, aby doświadczyć safari. Od słowa "safari" w...
10 maja 2022

Szczyrk - Wyciągi narciarskie

Szczyrk - Wyciągi narciarskie Zimowe szaleństwo, aktywny wypoczynek w górach...