Podróże
12 września 2017

Niezapomniana podróż promem do Irlandii lub Wielkiej Brytanii

Niezapomniana przygoda życia, zapierające dech w piersiach widoki, możliwość zasmakowania rozmaitych potraw czy relaks podczas seansu filmowego w pokładowym kinie – to wszystko czeka na turystów, którzy zdecydują się na rejs promem do Irlandii lub Wielkiej Brytanii. Podróż drogą morską to świetna propozycja w szczególności dla osób, które pragną odkrywać nowe zakątki świata w komfortowy i jednocześnie niecodzienny sposób.

Prom z Francji do Irlandii

Ciekawą propozycją dla miłośników podróży po Europie jest niezapomniany rejs promem z malowniczego Cherbourga we Francji do niewielkiej nadmorskiej wsi Rosslare w Irlandii.

Francja

Francja powszechnie uznawana jest za jedno z najpiękniejszych państw Europy, które posiada dostęp zarówno do Oceanu Atlantyckiego, jak i Morza Śródziemnego. Każdego roku miliony turystów z całego świata podróżują do Francji, aby na własne oczy zobaczyć strzeliste Alpy i Pireneje, bezkresne plaże czy strome klify na północy kraju. Południe natomiast zachwyca śródziemnomorskim klimatem, malowniczymi miasteczkami czy tysiącami średniowiecznych i renesansowych zamków.

Paryż jest niekwestionowaną kolebką kultury i sztuki – to właśnie w stolicy Francji znajduje się słynna katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny czy Luwr – drugie co do wielkości muzeum na świecie.

Do największych atrakcji turystycznych kraju należy również usytuowana nieopodal Sekwany Wieża Eiffla, która jednocześnie jest punktem orientacyjnym „miasta zakochanych”. Innym, równie ważnym zabytkiem jest Wersal – dawna rezydencja królewska, która obecnie pełni funkcję muzeum historii Francji.

Irlandia

Rejs promem do Irlandii to doskonała propozycja dla miłośników podróży, którzy chcieliby zwiedzić kraj zielonej koniczyny i na własne oczy zobaczyć rozległe plaże, liczne zabytki, klifowe wybrzeża oraz malownicze miasteczka.

Niewiele osób wie, że to właśnie w Irlandii znajdują się grobowce, które są starsze od piramid w Egipcie. W zakolu rzeki Boyne zachowało się około 40 neolitycznych budowli z najsłynniejszym grobowcem korytarzowym w Newgrange na czele. Na zachodzie kraju, warto również zwiedzić wyspy Aran, które znane są na całym świecie ze swojej geologii, wspaniałych zabytków oraz ciągle żywego i używanego tam na co dzień języka irlandzkiego. Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc na zielonej wyspie jest Park Narodowy Killarney – zachwycająca kraina gór, lasów, jezior i mokradeł. Znajduje się tam najwyższe w Irlandii pasmo górskie, którego wierzchołki sięgają ponad 1000 m.n.p.m. Co ciekawe, zbocza gór porośnięte są dzikimi lasami, a u podnóży można podziwiać krystalicznie czyste jeziora, które szczególnie okazale prezentują się z licznych punktów widokowych. Jednym z największych skarbów Irlandii jest średniowieczny zamek Blarney i otaczające go imponujące ogrody. Wiele wspaniałych atrakcji czeka na turystów również w samej stolicy – Dublinie. Do najchętniej odwiedzanych miejsc należą m.in.:

Guinness Storehouse – browary słynnego na całym świecie czarnego piwa Guinness, a także ekspozycja dotycząca produkcji i wieloletniej historii tego trunku;

Temple Bar – najsłynniejsza w mieście dzielnica pubów;

Spire – studwudziestometrowa wieża wzniesiona z okazji nowego tysiąclecia.

Prom z Holandii do Anglii

Na stronach internetowych niektórych przewoźników promowych (np. na https://www.stenaline.pl/do-uk-irlandii) można znaleźć bardzo ciekawe oferty promów z Holandii do Wielkiej Brytanii. Niezapomniana podróż rozpoczyna się w holenderskim mieście Hoek van Holland, zaś kończy w Harwich (Anglia).

Holandia

Holandia to kraj, który kojarzy się przede wszystkim z tulipanami, wiatrakami, Amsterdamem i rowerami. Jak się jednak okazuje, to jedno z najpiękniejszych państw w Europie, z wspaniałymi zabytkami, bogatą historią i ciekawą kulturą, którą warto poznać, przed wyruszeniem w dalszą podróż promem do Anglii.

Stolica kraju - Amsterdam, który często nazywany jest również „Wenecją Północy” zachwyca m.in. licznymi muzeami, zwodzonymi mostami, zabytkowymi kamienicami, klimatycznymi kanałami oraz słynnym targiem kwiatowym. Warto zwiedzić również Pałac Królewski, Dom Anny Frank, Muzeum van Gogha, a także stadion Ajax Amsterdam. Doskonałą propozycją dla osób, które chciałyby odkryć jeszcze więcej pięknych zakątków malowniczej Holandii jest Haga – miasto łączące w sobie nowoczesność i tradycję. Szczególnie w sezonie letnim warto zobaczyć także jeden z najpiękniejszych nadmorskich kurortów – Scheveningen.

Wielka Brytania

Prom z Hoek van Holland do Harwich to najdogodniejsza propozycja dla osób, które pragną zobaczyć zarówno Holandię słynącą z najpiękniejszych na świecie tulipanów, jak i Wielką Brytanię – kraj Szekspira, Beatlesów i najpopularniejszej na świecie rodziny królewskiej.

Anglia (w szczególności część południowa) jest bardzo zróżnicowana pod względem przyrodniczym i kulturowym. Zwolenników podróży po Europie z pewnością ucieszy fakt, że w Wielkiej Brytanii można zwiedzić wiele wspaniałych zabytków z różnych epok. Jednym z obowiązkowych punktów podróży jest wizyta w stolicy kraju, Londynie – drugim co do wielkości mieście w Anglii, w którym można zobaczyć tak słynne atrakcje turystyczne, jak m.in. Big Ben, London Eye, Tower Bridge czy oficjalną rezydencję królowej – pałac Buckingham.

Na prawdziwych miłośników przyrody, czekają również liczne parki narodowe, np. Dartmoor, Exmoor w Wassex czy Peak District, a także malownicze plaże, strome klify, rozległe zielone wzgórza, wrzosowiska oraz pola lawendy, w których nie brakuje miejsc do aktywnego wypoczynku.

Materiał zewnętrzny

Redakcja
to2.pl

Zobacz

25 listopada 2022

Dlaczego Tajlandia to idealny kierunek turystyczny?

Tajlandia to państwo azjatyckie, które jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym...
20 października 2022

20 przydatnych informacji na temat Tanzanii

Wielu turystów planuje odwiedzić Tanzanię, aby doświadczyć safari. Od słowa "safari" w...
10 maja 2022

Szczyrk - Wyciągi narciarskie

Szczyrk - Wyciągi narciarskie Zimowe szaleństwo, aktywny wypoczynek w górach...