Dom
6 marca 2018

Jak skutecznie chronić nasze psy i koty przed kleszczami i pasożytami?

Uwielbiasz długie leśne spacery ze swoim psem? A może Twój kot lubi przesiadywać w ogrodzie i zwiedzać okolicę? Te na pozór zwykłe i przyjemne czynności mogą stwarzać dla naszych zwierząt śmiertelne niebezpieczeństwo. Zagrażają im dużo mniejsze od nich osobniki, których łatwo nie zauważyć – kleszcze, pchły i pasożyty. Mogą one być przyczyną poważnych chorób naszych czworonożnych przyjaciół, a nawet doprowadzić do ich śmierci. Tak samo jak dbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, zadbajmy także o nasze psy i koty. 

Mali wrogowie atakują

Wydawać się może, że kleszcze są zagrożeniem tylko w okresie wiosny i lata. Nic bardziej mylnego. Wysoka temperatura w zimę, może spowodować ich wysyp na długo przed nadejściem ciepłych miesięcy. Z tego powodu, należy chronić nasze zwierzęta przez cały rok. Kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych bakterii i chorób, między innymi zabójczą babeszjozę. Każdy właściciel, którego pies przeszedł tą chorobę, zdaje sobie sprawę jak wiele miał szczęścia. Zazwyczaj kończy się to poważnymi problemami naszego zwierzęcia i w efekcie śmiercią. Kleszcze uwielbiają żerować na łąkach, w wysokiej trawie, w lasach, krzakach a także ogrodach i parkach; są to miejsca, w których nasze psy i koty uwielbiają przebywać. Nie tylko kleszcze stwarzają zagrożenie dla naszych pupili. Ich wrogami są także pchły i pasożyty, które zmieniają szczęśliwe i radosne zwierzę, w apatyczne, smutne i nieszczęśliwe stworzenie.  Jak więc chronić nasze ukochane psy i koty przed zagrożeniem, które tylko czeka by zaatakować? Na szczęście są na to skuteczne sposoby.

Bayer Advantage

Aby zadbać w pełni o bezpieczeństwo naszych psów i kotów, musimy koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednie, specjalistyczne produkty. Bez problemu kupimy krople na pchły dla kotów i psów oraz roztwory do nakrapiania, obroże przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów, spraye, a także liczne preparaty przeciwpasożytnicze. Warto wybierać sprawdzone marki, by być spokojnym o odpowiednie działanie preparatu.

Zobacz: Bayer – produkty insektobójcze dla psów i kotów

Na rynku jest wielu producentów produktów na kleszcze, pchły i pasożyty. Najlepszymi opiniami cieszy się jednak firma Bayer Advantage. Produkty tej firmy cechują się najdłuższą i największą skutecznością, więc warto się im przyjrzeć bliżej. 

krople na pchły dla kotów

Krople na pchły dla kotów

Krople na pchły dla kotów i psów, zapewniają skuteczną ochronę naszych zwierząt. Musimy jednak pamiętać o ich regularnym stosowaniu, raz w miesiącu. Należy je aplikować naszym zwierzętom na skórę na karku. Preparaty te działają już w 20 minut od podania i zapewniają nieprzerwaną, czterotygodniową ochronę. Są one również dobrze tolerowane i bardzo bezpieczne dla naszych psów i kotów. Podawaną dawkę należy odpowiednio dobrać do masy ciała zakrapianego zwierzęcia. Co istotne, nawet sporadyczne kąpiele nie przeszkadzają im w działaniu. Najlepiej, by kot nie zlizał preparatu, lecz nawet jeśli to zrobi, nie dojdzie do zatrucia - co najwyżej zapewni mu to chwilowy dyskomfort. Krople nadają się również dla ciężarnych i karmiących kotek i suczek. Największą ich zaletą jest szybkość działania, przynoszenie zwierzęciu natychmiastowej ulgi, oraz łatwość aplikacji.

Preparat przeciwpasożytniczy dla kotów

Firma Bayer ma w swojej ofercie przeciwpasożytniczy środek dla kotów w postaci tabletek, który skutecznie eliminuje nicienie, glisty oraz tasiemce. Tak samo jak w przypadku kropli, należy odpowiednio dobrać dawkę do masy ciała naszego zwierzęcia. Najlepiej podać mu ten środek z pożywieniem i powtórzyć zabieg po dwóch tygodniach.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów

Jeżeli zależy nam na długotrwałej ochronie, bez potrzeby pamiętania o regularnym, comiesięcznym zakrapianiu psa i kota, możemy sięgnąć po specjalną obrożę przeciw pchłom i kleszczom. Dzięki niej, nasze zwierze jest zabezpieczone na okres trwający nawet do ośmiu miesięcy. Obroża Bayer Advantage posiada regulację, dobre zapięcie, odblaskowe elementy, jest wodoodporna i z łatwością się ją zakłada. Pamiętajmy jednak, aby nie ściskać jej za mocno na szyi naszego zwierzęcia; musi być na tyle ciasno by nie spadła, i na tyle luźno by mu nie przeszkadzała. Zarówno koty, jak i psy szybko się do niej przyzwyczajają. Występuje ona w różnych rozmiarach, więc pamiętajmy o tym przy zakupie i wybierzmy odpowiednią. Obroża powoduje, że zawarty w niej środek samoistnie się rozprowadza po całym ciele, jest bezzapachowa i najlepiej zadbać o jej założenie zanim rozpocznie się sezon. Gdy już nadejdzie, nasze zwierze będzie odpowiednio chronione.

Właściciele psów i kotów wiedzą, że od odpowiedniej ochrony zależy zdrowie i życie ich zwierząt. Zaopatrzenie się w preparaty przeciw kleszczom jest koniecznością. Koty domowe należy także regularnie odrobaczać. Jeśli przygarniamy kota z zewnątrz, jest to podstawowa czynność jaką należy wykonać. Jeżeli zwierzę złapie pchły, co w naturze nie zdarza się wcale zbyt rzadko, należy mu jak najszybciej pomóc, gdyż silny świąd jest dla niego źródłem ogromnego cierpienia. Pamiętajmy, że dbając o nasze zwierzęta, dbamy też o siebie i naszych najbliższych, chroniąc ich przed chorobami, którymi możemy się zarazić od naszych pupili.

Dowiedz się więcej o chorobach kotów i psów na zoovit.pl

Redakcja
to2.pl

Zobacz

14 maja 2024

Nowoczesna aranżacja wnętrz: Jak stworzyć nowoczesne wnętrze w Twoim domu?

Zastanawiasz się, jak tchnąć nowe życie w swoje wnętrza, sprawiając, że będą nie tylko...
27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...