Relaks
4 grudnia 2021

Czym są memy i jak można je wykorzystać?

Memy po raz pierwszy pojawiły się w Internecie kilkanaście lat temu. Od tego czasu zyskały ogromną popularność. Dlaczego memy są tak popularne?

Memy występują w wielu formach: obrazków, animacji, krótkich filmów, czy GIF-ów.

Memy to treści wirusowe, które szybko rozprzestrzeniają się za pośrednictwem Internetu i sieci społecznościowych.

Co to jest mem?

Najprostszą definicją mema jest fragment informacji, która jest łatwo dostępna w Internecie. Mimesis to greckie słowo, które oznacza "naśladować". Odnosi się ono do treści, które są dostępne w Internecie. Ma to na celu przyciągnięcie uwagi dużej liczby internautów.

Memy mają za zadanie wywoływać emocje i angażować internautów. Często są humorystyczne, ale zdarzają się też memy obraźliwe lub drażniące. Celem każdego mema jest udostępnienie i obejrzenie go przez jak największą liczbę osób w Internecie. To najważniejsze zadanie dla mema: dotrzeć do jak największej liczby internautów. Memy to treści wirusowe.

Memy nie były popularne nawet 20 lat temu. Teraz są powszechnym elementem Internetu. W sieci memy stały się popularnym sposobem na dzielenie się treściami i emocjami. Mogą być natychmiastowym, emocjonalnym komentarzem do aktualnego wydarzenia, ale mogą też przekazywać emocje, które użytkownicy sieci odczuwają w danym momencie.

Sprawdź: śmieszne memy!

memy

Jak wygląda mem?

Memy najczęściej mają formę zdjęcia lub grafiki. Zwykle zawiera komentarz do zdjęcia lub grafiki. Często jest on ironiczny, sarkastyczny lub krytyczny i stanowi komentarz do tematu zdjęcia, grafiki lub osoby, która je wykonała. Chociaż zdjęcie nie jest jeszcze memem, może się nim stać po dodaniu komentarza, co pozwala mu zyskać potencjał wirusowy. Meme może być również zrzutem ekranu z Twittera, Facebooka lub Instagrama. Może też zawierać kadr z filmu lub kreskówki.

Podczas gdy wiele memów to gorące komentarze do bieżących wydarzeń, istnieje inna kategoria memów, która stała się ponadczasowa. Te memy są szablonami, które można łatwo wykorzystać do stworzenia własnych memów. Twarze Gene'a Wildera jako WIlly Wonka, Morfeusz i Anakin Skywalker z "Matrixa", czy Amidala i Amidala z "Gwiezdnych Wojen" to uniwersalne motywy, które można wykorzystać do przekazania świeżego komentarza do bieżących wydarzeń.

Zabawne memy i filmiki znajdziesz na stronie https://spokeo.pl/filmiki

Kto tworzy memy

Internauci tworzą memy w sposób demokratyczny. Można tworzyć własne memy wykorzystując popularne zdjęcia lub grafiki online, pobierając szablony i darmowe strony internetowe. Do tego można dodać swój komentarz i gotowe. Nie oznacza to jednak, że memy staną się viralem. O tym decydują internauci, którzy udostępniają (lub nie) treści w sieci.

Czy na memach da się zarobić?

Memy można znaleźć w internecie bezpłatnie. Twórcy memów pozostają anonimowi. Nie mogą sprzedać stworzonych przez siebie memów, ponieważ często bazują one na zdjęciach lub grafikach, których nie są właścicielami. Trudno jest zidentyfikować twórców większości popularnych memów. Codziennie na całym świecie powstaje ich tak wiele, że nie sposób zliczyć ich żywotów.

Marki mogą również wykorzystywać memy w swoich kampaniach marketingowych. Jest to jednak trudne zadanie, ponieważ internauci są wyczuleni na sztuczność. Źle skonstruowany mem może stać się okazją do żartów, a nawet plotek w Internecie.

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/

Redakcja
to2.pl

Zobacz

19 lutego 2024

Czy opłaca się przerobić rower na elektryczny?

Rowerowy boom trwa w najlepsze, a coraz więcej osób dostrzega zalety korzystania z dwóch kółek...
29 grudnia 2023

Sprzęt Hi-Fi: Jak wybrać dobry sprzęt do słuchania muzyki w domu?

Sprzęt hi-fi, skrót od "high fidelity", oznacza wysoką wierność dźwięku. Jest to...
23 lipca 2017

Romantyczne Wilno

Wyjazd we dwoje kojarzy się przeważnie z romantycznym miejscem takim jak Paryż lub Wenecja...