Seks i związki
31 maja 2021

Zestawy BDSM - wprowadź ogień do swojej sypialni.

​Na początku każdego związku panuje w nim ekscytacja nową osobą, która rozchodzi się również na sferę seksualną. Z czasem zaczyna ona nieco słabnąć, a partnerzy zauważają rutynę i brak elementów zaskoczenia w trakcie łóżkowych igraszek. Niekiedy prowadzi to odczuwania nudy w sferze seksualnej i do frustracji, nieporozumień, a w skrajnych przypadkach nawet rozstania. Miłość fizyczna jest bardzo ważnym elementem wspólnego życia, zakłócenia mogą odbić się na związku, Dlatego warto pozostać otwartym na nowe doznania - dowiedz się, czy jest BDSM i dlaczego zestawy BDSM mogą pomóc urozmaicić życie intymne. 

  1. Czym jest BDSM? Nie taki diabeł straszny...
  2. Zestawy BDSM - od czego warto zacząć?
  3. Zabawy łóżkowe z elementami BDSM.

Czym jest BDSM? Nie taki diabeł straszny...

BDSM to skrót od słów B - bondage, D - discipline, S - sadism, M - masochizm. Jest to cały szereg zachowań i tendencji seksualnych, których charakterystyka kręci się wokół przybierania ról i sprawiania kontrolowanego bólu. Wokół BDSM narosło wiele mitów, które skutecznie odstraszają pary od wypróbowania tego sposobu na urozmaicenie życia seksualnego. Relacja BDSM między ludźmi polega przede wszystkim na sporej dawce zaufania, a dopiero w dalszej kolejności na sprawianiu i przyjmowaniu bólu czy podporządkowywaniu się woli drugiej osoby. Zasady "gry" są ustalane wcześniej, a dzięki hasłu bezpieczeństwa (np. stop) osoba uległa w każdej chwili może przerwać akcję. 

Zestawy BDSM - od czego warto zacząć?

Jeśli zaintrygował Cię temat BDSM, warto zapoznać się, co oferują zestawy do BDSM. Są to komplety produktów dla par bardziej zaawansowanych i zupełnych nowicjuszy. Zestawy BDSM zawierają najczęściej kilka podstawowych elementów, najbardziej znane i lubiane to między innymi:

  • Kajdanki - są w nie wyposażone wszystkie dostępne zestawy BDSM. To element najmocniej kojarzący się z nurtem BDSM i bardzo często w nim wykorzystywany. Kajdanki służą do krępowania ruchów lub uniemożliwiania zmiany miejsca pobytu, co dla wielu osób jest bardzo kuszącą sytuacją. Zawsze warto pamiętać o tym, aby zapasowy kluczyk leżał w ustalonym miejscu, aby uniknąć trudnych do rozwiązania sytuacji. 
  • Obcisłe ubrania - to najczęściej trykoty lub obcisłe spodnie i koszulki w kolorze czarnym (ale możliwości są nieograniczone, jak samo BDSM), które mocno przylegają do ciała, podkreślając jego kształty. 
  • Wibrator - urządzenie wibrujące w kształcie męskiego członka, które może być przydatne w wielu zabawach erotycznych i przy wielu pozycjach. Zestawy BDSM często zawierają również dildo, pełniące podobne funkcje, co wibrator, jednak bez funkcji samych wibracji.

Zabawy łóżkowe z elementami BDSM

Jeśli nie przekonuje Cię rzucanie się na głęboką wodę i wprowadzanie całego arsenału z zestawów BDSM na raz, warto rozważyć zabawy z jego elementami. Przebieranki i odgrywanie ról to jedna z najbardziej popularnych aktywności, w których można wykorzystać zestawy BDSM. Łamiąca prawo kobieta i policjant, który planuje wymierzyć jej karę i skuć ją kajdankami? Brzmi jak ciekawy pomysł na wspólny wieczór. 

BDSM to ciekawy sposób na wniesienie powiewu świeżości do życia intymnego. Mnóstwo różnorodnych produktów, w które wyposażone są mniej lub bardziej rozbudowane zestawy BDSM, kusi całą masą możliwości. Nie warto bać się spróbować, bo jedynym celem, jakich chcecie wraz z partnerem osiągnąć jest dobra zabawa i przyjemność. Otwartość na nowe doznania i szczypta odwagi to jedyne, czego potrzebujecie, aby zestawy BDSM pomogły Was w odzyskaniu ognia w związku. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja
to2.pl

Zobacz

18 maja 2021

Ball gag, bondage i inne akcesoria BDSM

Możliwość okazywania dominacji wyróżnia BDSM spośród innych odmian seksu. Podniecenie u...
7 maja 2020

Zerwanie jest trudne do zrobienia: Te 3 wskazówki mogą pomóc

Jak przetrwać rozstanie i nauczyć się żyć, kochać i ufać ponownie Zerwanie nigdy nie...
10 października 2019

Udany seks a antykoncepcja

Nawet 55% kobiet i 57% mężczyzn uważa, że antykoncepcja może w pewien sposób wpływać na...