Zdrowie i uroda
16 maja 2019

Jak wygląda uprawa marihuany?

Jak wiadomo konopie nie mogą być legalnie uprawiane w wielu krajach europejskich. Polska należy do tej części, w której nabywanie nasion konopii jest zezwolone wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Uprawa marihuany jest zabroniona i nielegalna na terenie całej Polski.

Uprawa konopii to swoistego rodzaju zajęcie ogrodnicze. Wymaga umiejętności uprawiana oraz pielęgnowania rośliny, tak aby wzrosła, a jej plony były owocne. Sam proces uprawy nie jest skomplikowany, wymaga jednak poświęcenia nieco czasu. Uprawianie konopi najlepiej zacząć od spełnienia kilku podstawowych czynników. 

Uprawa marihuany w domu

Aby rozpocząć uprawę marihuany należy wybrać nasiona konopi. Czołowi producenci wychodzą na przeciw świeżości oraz jakości ziaren, dlatego oferują nasiona, które przechowywane są w lodówce w specjalnie dobranej temperaturze oraz wilgotności. Co więcej, istnieją nasiona, które posiadają datę ważności. To niezwykły przełom, który świadczy o standardzie usługi danego producenta.

uprawa marihuany poradnik

Nieważne, gdzie dochodzi do uprawy marihuany, czy to na zewnątrz czy w warunkach domowych, wzrostowi nasion sprzyja ciepło. Warto podkreślić, że nasiona konopii są mało wymagające i przyjmą się niemal wszędzie. Konopia jest rośliną kwitnącą, zatem jej okres wzrostu i zakwitania odbywa się tylko raz w roku, porą jesienną. To właśnie wtedy dawka światła zaczyna się zmniejszać. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiedni czas naświetlania musi zostać kontrolowany (roślina potrzebuje ponad 12h światła dziennie). Jeżeli ta ilość nie może zostać spełniona wykorzystuje się świetlówki, które uzupełniają niedobór promieni słonecznych. 

Uprawa marihuany krok po kroku

Pierwszym krokiem do uprawy jest wybór nasion konopi oraz przygotowanie miejsca, w którym będzie dokonywana uprawa. Konopie potrzebują dużej ilości światła (12h minimum), dobrego podłoża, ruchu powietrza, wody, odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Korzystnym produktem przy uprawie jest lampa do uprawy indoor, która wspomaga wzrost rośliny. Kiełkowanie rośliny zależne jest od wody, temperatury oraz dobrej lokalizacji. Kiedy już roślina przebije się i pokażą się pierwsze listki, wówczas zaczyna się proces fotosyntezy. Zachodzą wtedy procesy metaboliczne oraz rozpoczyna się faza wegetatywna, której czas trwania zależy od preferencji ogrodnika. Większość roślin jest przycinana i łuskana, gdyż listowie staje się równomierne, a pąki wyrastają o podobnej wielkości podczas fazy kwitnienia. Kolejne miesiące kwitnienia oraz pąkowania to czas rozwoju konopi. Kiedy roślina będzie już w pełni dojrzała? Sygnałem może okazać się zmiana koloru na pomarańczowy, fiołkoworóżowy, brązowy, który może pojawić się w zależności od gatunku. Kępy kwiatów staną się nabrzmiałe, a słupki zaczną się zmniejszać. Wówczas można zebrać owoce uprawy konopi. 

Uprawa marihuany poradnik

Dla osób początkujących polecana jest odmiana GREEN PUNCH: SZYBKA SATIVA, która może być nieco wymagająca, jednak jej zapach będzie naprawdę intensywny. Poza samym naświetleniem oraz dobrą lokalizacją ważne jest podłoże, sposób nawożenia oraz rodzaj doniczki. Spełnienie tych czynników jest kluczem do owocnej uprawy konopi. Więcej na stronie ganjafarmer.com.pl

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...