Inne
12 sierpnia 2019

Meble kosmetyczne Ayala w Twoim salonie

Salon kosmetyczny to miejsce, które kojarzy się z relaksem, odpoczynkiem i dbałością o ciało. W gabinecie kosmetycznym wykonywanych jest wiele zabiegów na skórze czy paznokciach, których zadaniem jest ujędrnienie ciała, upiększenie wizerunku oraz poprawa ogólnej kondycji skóry oraz paznokci. Na sukces salonu kosmetycznego z pewnością składa się profesjonalność kosmetologów, sprzęt oraz odpowiednie urządzenia w tym meble kosmetyczne. 

Sprzyjające warunki do odprężenia na pewno gwarantują odpowiednio dobrane meble kosmetyczne, które zapewnią komfort podczas wykonywania zabiegów. Które z mebli kosmetycznych muszą pojawiać się w salonie? Jakie meble kosmetyczne wybrać, ale były nie tylko tylko funkcjonalne, ale w dodatku komponowały się z aranżacją wnętrza salonu? Obecna oferta mebli kosmetycznych sklepu Ayala prezentuje modele mebli niezbędnych, które urzekają swoją prostotą oraz elegancją, należą do nich m.in: biurka kosmetyczne, które mogą posłużyć do wykonywania zabiegów manicure, łóżka kosmetyczne z regulowanym oparciem, lustra z oświetleniem, fotel kosmetyczny do wykonywania makijażu twarzy. 

Projektowanie gabinetu kosmetycznego - o czym warto pamiętać?

Na sukces gabinetu kosmetycznego bez wątpienia składa się zadowolenie klientów oraz ich chęć polecania. Aby salon kosmetyczny mógł cieszyć się zainteresowaniem ważny jest jego wystrój oraz nastrój jaki w nim panuje. Przed planowaniem wyglądu wnętrza salonu, warto zastanowić się nad wyglądem poczekalni, która odgrywa kluczową rolę. To ona decyduje o pierwszym wrażeniu klienta. Miejsce to powinno przykuwać swoją uwagę, posiadać strefę na odpoczynek oraz stolik kawowy. Niezmiernie ważne jest, aby poczekalnia była zaprojektowana w podobnym stylu co reszta salonu, najlepiej w jasnych kolorach. Miejsce to nie może przytłaczać, a stanowić przytulną strefę, w której klient może swobodnie oczekiwać na jego zabieg. Urozmaiceniem wystroju poczekalni powinna być lampa, niekiedy kwiaty oraz przyjemny, relaksujący zapach. 

Meble kosmetyczne - które wybrać?

Niezbędne meble w każdym salonie kosmetycznym to na pewno fotele oraz leżanki czy szafki do przechowywania kosmetyków, tudzież sprzętu elektronicznego. Niezmiernie ważne okażą się na pewno biurka oraz wygodne i dopasowane do nich krzesła, które będą tworzyć spójną całość. W salonie kosmetycznym warto postawić na specjalne fotele przeznaczone do wykonywania makijażu, które wyróżniają się regulowanym zagłówkiem oraz pompą gazową. Do fotela kosmetycznego na pewno przyda się lustro kosmetyczne wraz z zainstalowanymi żarówkami, które ułatwią pracę makijażyście. Innym równie ważnym elementem salonu kosmetycznego jest łóżko kosmetyczne, które przeznaczone jest do wykonywania masaży oraz różnych zabiegów na ciało. Salon kosmetyczny powinien również posiadać wystarczającą ilość szafek zamykanych, które ułatwią przechowywanie różnych akcesoriów. Sprzęty przechowywane na zewnątrz mogą odstraszać klienta lub mogą zostać odebrane za mało higieniczne. 

Wyposażenie salonu kosmetycznego jest wizytówką jego właściciela oraz podejścia do klienta. Warto zatem zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza oraz profesjonalne meble, które ułatwią pracę specjalistom i sprawią, że klient będzie czuł się wyjątkowo. 

Redakcja
to2.pl

Zobacz

30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...