Dom
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie popularne. Wykonywanie obowiązków zawodowych z domu będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze, jeśli zadba się o swoje otoczenie. Nie znaczy to, że konieczny będzie remont mieszkania – wystarczy wydzielenie jego części na praktyczny gabinet, a następnie urządzenie jej tak, by sprzyjała produktywności i tworzyła komfortowe warunki do pracy. Jakie meble powinny się znaleźć w domowym biurze? Jaki wystrój najlepiej sprawdzi się w przypadku tego pomieszczenia? 

Tworzenie gabinetu w domu – co należy wiedzieć, zanim przystąpi się do urządzania pomieszczenia? 

Urządzenie domowego biura nie musi być trudne, jeśli w procesie tym będziesz się kierować rodzajem pracy, którą masz zamiar w nim wykonywać. Dany typ zadań może w końcu wymagać bardzo specyficznego układu elementów w przestrzeni pomieszczenia, a niekiedy także zaopatrzenia się w dodatkowe urządzenia bądź produkty. Poszukujesz bogatego wyboru mebli biurowych, które pozwolą Ci urządzić gabinet zgodnie z Twoim gustem i potrzebami? Sprawdź ofertę Galerii Wnętrz Domar i wybieraj spośród asortymentów ponad 100 sklepów. 

Do pracy potrzebny jest Ci wyłącznie komputer? Wystarczy dobrze dobrane biurko oraz krzesło. Jeśli często drukujesz lub składujesz wydruki, przyda Ci się przestrzeń, w której dokumenty będą mogły leżeć bezpiecznie, bez ryzyka zalania kawą lub herbatą. Pracujesz manualnie, zajmujesz się rękodziełem? Zorganizowanie przestrzeni domowej pracowni będzie wymagać wykorzystania mebli, które pozwolą Ci mieć wygodny dostęp do wszelkich niezbędnych w danym projekcie materiałów i narzędzi. Pamiętaj, że niezależnie od typu wykonywanego zadania potrzebujesz dużej ilości naturalnego światła, które pozwoli dbać o Twój wzrok także podczas pracy. 

Jakie meble do gabinetu wybrać? 

Jeśli charakter Twojej pracy wymaga długiego siedzenia w jednym miejscu, musisz zadbać o wygodny fotel lub krzesło biurowe. Masz zamiar przyjmować klientów w swoim domowym biurze? Upewnij się, że Twój rozmówca również będzie mógł usiąść w komfortowym siedzisku. Nie mniej ważny jest oczywiście odpowiedni stół lub biurko – jego wysokość oraz kształt dopasuj do swoich preferencji i typu wykonywanej pracy. 

Jeśli w swojej pracy korzystasz z dokumentów lub narzędzi i półproduktów, potrzebujesz mebli, które pozwolą Ci wygodnie przechowywać wszelkie niezbędne materiały. Podstawą będzie funkcjonalny regał lub biblioteczka – rozmieszczenie na nich katalogów bądź pudełek z potrzebnymi przedmiotami pozwoli mieć je zawsze na widoku. Wąska, ustawiana przy ścianie konsola to z kolei mebel, na którym możesz przechowywać rzeczy, które musisz mieć stale pod ręką. 

Jak zaaranżować biuro w domu? 

Wiesz już, jak ważna jest wygoda i funkcjonalność domowego biura. Jakie jednak znaczenie ma w jego przypadku estetyka? Można by pomyśleć, że jeśli nie ma się zamiaru wystawiać gabinetu na widok publiczny, nie trzeba przykładać uwagi do zastosowanych form, kompozycji barwnych czy wzorów. Tak jednak nie jest. To, jak wygląda otoczenie, w którym pracujemy, ma ogromny wpływ na produktywność i komfort wykonywania swoich obowiązków. Zbyt kontrastowe, wzorzyste desenie mogą odwracać uwagę od zadania, dlatego w domowym gabinecie lepiej postawić na meble biurowe pozbawione wzorów i jednolite kolorystycznie.

Artykuł partnera

Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...
13 lipca 2022

Grzejnik konwektorowy — tanie dogrzewanie mieszkania

Jeśli szukasz wydajnego sposobu na ogrzanie swojego mieszkania, łazienki, domku kempingowego...