Dom
6 marca 2018

Dobre kino domowe – co musisz wiedzieć?

Kinomaniacy oglądający filmy na małym telewizorze, na którym obraz jest niewyraźny, a głos nienajlepszej jakości, mogą się zrazić do seansów we własnych czterech ścianach. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala ludziom kochającym kino cieszyć się swoją pasją w znakomitej jakości.

Jakie kino domowe?

Każdy, kto ma zamiar zakupić kino domowe, powinien zastanowić się, jakie środki może na nie przeznaczyć. Czy zainwestuje w ekskluzywny sprzęt, który zapewni jemu i jego najbliższym niesamowite doznania audiowizualne niczym w prawdziwym kinie czy zadowoli się bardzo dobrej jakości urządzeniem, które zaoferuje więcej emocji niż sam standardowy telewizor. Wszystko zależy od naszych preferencji, środków które chcemy przeznaczyć na zakup oraz możliwości naszego mieszkania. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią możemy sobie pozwolić nawet na domową salę kinową - zakupić specjalny projektor, który zachwyci wspaniałą jakością obrazu i rozdzielczością, znakomite nagłośnienie, dzięki któremu słychać najmniejsze szepty, wygodne fotele jak w prawdziwym kinie, regulowane oświetlenie i zasłony, które zaciemnią pomieszczenie i dodadzą kinowego uroku. Dowiedz się więcej na http://instalacje.nautilus.net.pl/kino-domowe/

Kino domowe porady

Wiele osób myśli, że kino domowe to jedno urządzenie, które zawiera w sobie wszystkie funkcje odpowiedzialne za kinowy efekt. Prawda jest zupełnie inna, ponieważ kino składa się z wielu elementów, które zapewnią każdemu użytkownikowi moc audiowizualnych wrażeń. Jak wygląda zestaw kina domowego? Składa się on z odtwarzacza DVD lub Blu-Ray, głośników, amplitunera oraz telewizora lub projektora multimedialnego. Możemy sami dopasować do siebie części lub też zasugerować się wiedzą ekspertów i wybrać gotowe już zestawy kina domowego. Jeśli zdecydujemy się na prostsze rozwiązanie to mamy pewność, że zaoszczędzimy większość pieniędzy i ułatwimy instalację.

Odtwarzacz Blu-ray oferuje nam nieskazitelną jakość dźwięku i wysoką rozdzielczość ekranu, lepszą od odtwarzacza DVD.

odtwarzacz Blu-ray

Głośniki - jakie wybrać?

Jak ustawić głośniki? Należy pamiętać, że każdy z systemów i pomieszczeń ma konkretne wymagania, istnieją jednak ogólnie przyjęte zasady, które sprawdzą się w każdym przypadku.

Kolumny przednie powinny być ustawione po lewej i prawej stronie ekranu pod kątem 45 stopni, na tej samej wysokości i odległości od użytkownika, siedzącego naprzeciw ekranu. Muszą być one skierowane w jego stronę i być odsunięte od ścian, aby nie tłumiły one dźwięku, wydobywającego się z głośników. Głośnik kanału centralnego powinien być jak najbliżej ekranu - tak samo jak kolumny lewa i prawa - ustawiony na wysokości uszu widza. Z kolei kolumny głośnikowe, które obsługują główne kanały efektowe, powinny znajdować się na bocznych ścianach, wyżej niż poziom uszu odbiorcy. Należy je umieścić nieznacznie z tyłu miejsca, gdzie siedzą użytkownicy. Tylne głośniki efektowe powinny znajdować się wysoko na tylnej ścianie. Nie możemy także zapomnieć o subwooferze, który jest odpowiedzialny za doskonałą słyszalność mocnych dźwięków, takich jak uderzenia czy grzmoty.

Jak podłączyć kino domowe do telewizora?

Współczesny rynek oferuje szeroki wachlarz różnorodnych serwisów w normalnej, standardowej jakości, jak i tej wyższej HD. Serwisy możemy obsługiwać za pomocą telewizorów smart czy odtwarzaczy Blu-ray, a także konsol do gier. Jeśli posiadamy dekoder telewizji kablowej lub też satelitarnej to możemy skorzystać z opcji oglądania filmów w jakości HD i to z najlepszym cyfrowym dźwiękiem.

W trakcie tworzenia własnego kina domowego, nie możemy zapomnieć o ekranie, na którym będą wyświetlane nasze filmy! Możemy zainstalować zestaw z projektorem i ogromnym ekranem jak w kinie lub zakupić telewizor LED. Należy zwrócić uwagę, czy telewizor posiada właściwy rodzaj złączy. Najważniejsze jest złącze HDMI, ponieważ jest ono najczęściej używanym. Istnieją również funkcje, które zapewnią nam wrażenia w wymiarze 3D. Warto się rozejrzeć za sprzętem, który będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania – w końcu jest to inwestycja na lata.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

14 maja 2024

Nowoczesna aranżacja wnętrz: Jak stworzyć nowoczesne wnętrze w Twoim domu?

Zastanawiasz się, jak tchnąć nowe życie w swoje wnętrza, sprawiając, że będą nie tylko...
27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...