Inne
21 września 2022

Chcesz pracować jako opiekunka seniora w Niemczech? Dowiedz się jak działają agencje opiekuńcze!

​Wyjeżdżając do pracy w opiece w Niemczech masz dwie możliwości. Możesz zorganizować wyjazd na własną rękę lub zdecydować się na współpracę z firmą. Samodzielny wyjazd często jednak wiąże się z pracą "na czarno", czyli brakiem umowy i ubezpieczenia. Zdecydowana większość opiekunek decyduje się na współpracę z agencją opiekuńczą. Dzięki temu nie muszą one martwić się o szczegóły wyjazdu. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły wyjazdu z agencją.

Jak agencja opiekuńcza pomaga w pracy opiekunki seniora?

Agencja opiekuńcza pomaga w organizacji wyjazdu już na etapie rekrutacji aż do powrotu ze zlecenia. Rekrutacja na stanowisko to nie tylko sprawdzenie wiedzy opiekunki, ale również wybór odpowiedniego zlecenia. Wyjazd z agencją odbywa się przede wszystkim na podstawie legalnej umowy. Dokument ten powinien zawierać wynagrodzenie opiekunki, czas i miejsce pracy, a także zapis obowiązków. Wybierając agencję z którą będziemy współpracować należy zwrócić uwagę, czy przedstawia ona oferty pracy transparentne. W związku z dużym zapotrzebowaniem na usługi opiekuńcze na rynku pojawia się coraz więcej firm. Nie wszystkie z nich są uczciwe, dlatego warto przyłożyć się do poszukiwań.

Przykładem firmy, która stała się jednym z liderów w branży opiekuńczej jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która zajmuje się całościową organizacją wyjazdów do Niemiec. Firma zapewnia opiekunce umowę i ubezpieczenie. Jest to bardzo ważne - dzięki niemu opiekunka ma możliwość skorzystania z usług opieki zdrowotnej w Niemczech. Veritas Opieka oferuje również jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa w firmie wynosi średnio 1800€ netto miesięcznie. Istnieje również możliwość uzyskania dodatkowych środków poprzez system premii i bonusów. Na zleceniu opiekunka otrzymuje bezpłatne zamieszkanie i wyżywienie. To rozwiązanie sprawia, że można znacznie zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Veritas Opieka organizuje także bezpłatny transport w obie strony. Szukasz zleceń w Niemczech? Sprawdź: Praca Niemcy oferty pracy.

Artykuł partnera

Redakcja
to2.pl

Zobacz

8 września 2022

Gazetka promocyjna Dino - dzięki niej będziesz na bieżąco z niskimi cenami

Uwielbiasz promocje? Niższe ceny znajdziesz w aktualnej gazetce promocyjnej sklepu Dino. W prosty...
25 sierpnia 2022

Co można kupić w hurtowni fryzjerskiej?

Hurtownie są miejscami, w których możemy niedrogim kosztem zaopatrzyć się w odpowiednie...
21 sierpnia 2022

Live shopping

Zakupy na żywo są coraz popularniejsze, zrzeszając coraz większą liczbę ludzi. Nic...