Inne
21 września 2022

Chcesz pracować jako opiekunka seniora w Niemczech? Dowiedz się jak działają agencje opiekuńcze!

​Wyjeżdżając do pracy w opiece w Niemczech masz dwie możliwości. Możesz zorganizować wyjazd na własną rękę lub zdecydować się na współpracę z firmą. Samodzielny wyjazd często jednak wiąże się z pracą "na czarno", czyli brakiem umowy i ubezpieczenia. Zdecydowana większość opiekunek decyduje się na współpracę z agencją opiekuńczą. Dzięki temu nie muszą one martwić się o szczegóły wyjazdu. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły wyjazdu z agencją.

Jak agencja opiekuńcza pomaga w pracy opiekunki seniora?

Agencja opiekuńcza pomaga w organizacji wyjazdu już na etapie rekrutacji aż do powrotu ze zlecenia. Rekrutacja na stanowisko to nie tylko sprawdzenie wiedzy opiekunki, ale również wybór odpowiedniego zlecenia. Wyjazd z agencją odbywa się przede wszystkim na podstawie legalnej umowy. Dokument ten powinien zawierać wynagrodzenie opiekunki, czas i miejsce pracy, a także zapis obowiązków. Wybierając agencję z którą będziemy współpracować należy zwrócić uwagę, czy przedstawia ona oferty pracy transparentne. W związku z dużym zapotrzebowaniem na usługi opiekuńcze na rynku pojawia się coraz więcej firm. Nie wszystkie z nich są uczciwe, dlatego warto przyłożyć się do poszukiwań.

Przykładem firmy, która stała się jednym z liderów w branży opiekuńczej jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która zajmuje się całościową organizacją wyjazdów do Niemiec. Firma zapewnia opiekunce umowę i ubezpieczenie. Jest to bardzo ważne - dzięki niemu opiekunka ma możliwość skorzystania z usług opieki zdrowotnej w Niemczech. Veritas Opieka oferuje również jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa w firmie wynosi średnio 1800€ netto miesięcznie. Istnieje również możliwość uzyskania dodatkowych środków poprzez system premii i bonusów. Na zleceniu opiekunka otrzymuje bezpłatne zamieszkanie i wyżywienie. To rozwiązanie sprawia, że można znacznie zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Veritas Opieka organizuje także bezpłatny transport w obie strony. Szukasz zleceń w Niemczech? Sprawdź: Praca Niemcy oferty pracy.

Artykuł partnera

Redakcja
to2.pl

Zobacz

21 lipca 2023

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...
27 lutego 2023

Bon na cyfryzację czyli wsparcie finansowe dla transformacji cyfrowej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment, aby Twój biznes był napędzany danymi? Myślisz o...