Podróże
15 sierpnia 2019

Wydruk mapy ściennej, czyli świat na wyciągnięcie ręki

Zastosowań mapy ściennej jest wiele, choć pozornie może ona się wydawać tylko elementem dekoracyjnym. Nasze pierwsze skojarzenie z mapą wiąże się z pewnością z lekcjami geografii lub historii, podczas których nauczyciel wskazywał na mapie w sali lekcyjnej największe niziny Europy czy zasięg panowania Cesarstwa Rzymskiego. Są one niezbędną pomocą dydaktyczną w każdej placówce edukacyjnej, jednak istnieje wiele innych rodzajów firm, które interesuje wydruk mapy ściennej. Gotową mapę można oprawić w ramę drewnianą lub metalową i uczynić z niej swoisty obraz. 

Wydruk mapy ściennej dla podróżnika

Wizualizacja naszych planów to pierwszy krok do ich spełnienia. Osoby kochające podróż oraz poznawanie nowych języków i kultur, na pewno docenią mapy ścienne w swoim domu. Obecnie bardzo popularną praktyką jest zaznaczanie na mapach - w sposób mniej lub bardziej trwały - miejsc, w których byliśmy i do których chcielibyśmy pojechać. Pomaga to w usystematyzowaniu naszych myśli i pozwala na spojrzenie na nasze marzenia w sposób realny. Wydruk mapy ściennej może nam posłużyć jako pomysł na prezent dla pasjonata podróży. Możemy skompletować zestaw składający się z mapy oraz pinezek lub innych znaczników do krajów. Dla lokalnych piechurów ciekawszym wariantem będzie mapa Polski lub Europy z lepiej widoczną siatką kartograficzną. 

Innym wariantem jest tak zwana “mapa zdrapka”. Jest specyficzna ze względu na to, że obszar danego kraju i regionu może zostać zdrapany monetą lub innym narzędziem. Dopiero wtedy naszym oczom ukaże się jego nazwa. W ten sposób będziemy mieli pełny obraz miejsc, które są dla nas z jakiegoś względu istotne. Może to będą szlaki turystyczne, które przeszliśmy? Istnieją warianty dedykowane np. danemu pasmu górskiemu. 

Wykorzystaj swoją kreatywność ze Snazzy Maps

Snazzy Maps to darmowe narzędzie, w którym będziesz mógł stworzyć własny projekt mapy jakiegokolwiek miejsca na świecie. Taki spersonalizowany obraz może po wydrukowaniu zostać oprawiony w ramkę i cieszyć oczy przez długi czas. Snazzy Maps działa na Mapach Google. Możesz samodzielnie dopasować lokalizację, a następnie styl mapy, język, kolory oraz ich nasycenie, obrysowanie. Co najważniejsze, jeśli nie zadowoli Cię żaden ze stylów zawartych na platformie, możesz utworzyć własny, tylko na podstawie swojej wyobraźni. Istnieje możliwość usuwania nazw miast, czy ulic oraz dodawania nowych elementów. Mapy zapisywane są w dużej rozdzielczości, co pozwala na wydruk mapy i oprawienie jej w ozdobną ramę. Taki plakat będzie z pewnością oryginalnym elementem każdego mieszkania, a tworzenie własnego projektu okaże się świetną zabawą. 

Więcej zastosowań map ściennych

Wielkoformatowe mapy można znaleźć w wielu firmach i miejscach o dużym natężeniu ruchu. W wielu z nich pełnią tylko funkcję dekoracyjną, jednak w innym wydruk mapy ściennej jest funkcjonalną częścią lokalu. Przykładem takiego miejsca jest komisariat policji, gdzie na pewno przyda się duża mapa miasta lub województwa. Hotele używają ich, by ich goście od progu wiedzieli, że firma ma swoje filie na całym świecie i będą mogli wrócić do nich w kolejnych bliższych lub dalszych podróżach. 

Więcej na stronie lobos.promo

Redakcja
to2.pl

Zobacz

25 listopada 2022

Dlaczego Tajlandia to idealny kierunek turystyczny?

Tajlandia to państwo azjatyckie, które jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym...
20 października 2022

20 przydatnych informacji na temat Tanzanii

Wielu turystów planuje odwiedzić Tanzanię, aby doświadczyć safari. Od słowa "safari" w...
10 maja 2022

Szczyrk - Wyciągi narciarskie

Szczyrk - Wyciągi narciarskie Zimowe szaleństwo, aktywny wypoczynek w górach...