Seks i związki
18 maja 2021

Ball gag, bondage i inne akcesoria BDSM

Możliwość okazywania dominacji wyróżnia BDSM spośród innych odmian seksu. Podniecenie u partnerów budzą rozkazy, kary, czy sprawianie kontrolowanego bólu w atmosferze przesyconej erotyzmem. Szaleńcze pożądanie znajduje swoje ujście nie tylko we władzy jednego z partnerów, ale także eksperymentowaniu. Podczas seksu BDSM wykorzystuje się bowiem akcesoria i przebrania, które podsycają temperaturę i zwiększają doznania.

5 najpopularniejszych akcesoriów BDSM

W gadżety do BDSM można się zaopatrzyć w stacjonarnych i internetowych sklepach erotycznych. Anonimowość i dyskretna przesyłka zachęcają amatorów seksu do testowania nietypowych zabawek. W zestawieniu opisano najczęściej wykorzystywane akcesoria BDSM.

Soft BDSM na niewinny początek

Dużą popularnością cieszą się zestawy startowe do BDSM pomagające oswoić się z uczuciem dominacji i uległości. Wśród zamawianych gadżetów znajdują się maski zakrywające oczy, czy kajdanki służące do krępowania rąk. Oba akcesoria pozwalają na łatwe oswobodzenie, jednocześnie ucząc posłuszeństwa i zaufania. W ramach soft BDSM zamawiane są także pejcze i klipsy. Pierwsze z nich wykonane są ze skóry. Mogą mieć formę długich sznurów lub stosunkowo krótkich pacek do klapsów. Klipsy służą natomiast zmysłowemu szczypaniu ciała. Zwykle zapina się je wokół sutków, niekiedy na jądrach, czy wargach sromowych. Wiele zależy od zaawansowania i zgody partnerów.

Ball gag do kneblowania ust

Często używanym przyrządem BDSM są również ball gagi, czyli kulki do kneblowania ust. Plastikowa lub gumowa kula mocowana jest na skórzanym pasku. Ten zapinany jest wokół głowy. Ball gag uniemożliwia odzywanie się jednemu z partnerów. Osoba nosząca knebel może wydawać jedynie piski i jęki, które podniecają obie ze stron. Ball gagi są w pełni bezpieczne i pozwalają na swobodne oddychanie. Przeszkadzają jedynie w prawidłowym ruchu języka, dlatego przed ich użyciem warto ustalić gest bezpieczeństwa, użyty w razie mocnego dyskomfortu.

Bondage - pasy, sznury i stroje do krępowania

Elementarną częścią BDSM jest bondage, polegający na krępowaniu i wiązaniu partnera. Nie dziwi więc fakt, że amatorzy seksu w relacji dominacja-uległość sięgają po pasy, sznury i stroje do unieruchamiania ciała. W sklepach erotycznych dostępne są zarówno skórzane zaciski do rąk i nóg, czy sznury do dowolnego krępowania ruchów. Można je przyczepiać do ram łóżka lub wiązać ciało partnera w wybranej pozycji. Osoby praktykujące BDSM sięgają także po gotowe, skórzane stroje do krępowania. Ich założenie powoduje natychmiastowe obezwładnienie ciała.

Smycze i obroże BDSM

Nie ma lepszego sposobu na okazanie dominacji, niż ciągnięcie za smycz przypiętą do obroży wokół szyi partnera. Ta forma zabawy także praktykowana jest w ramach BDSM i nie jest tak rzadka, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób decyduje się na zamawianie skórzanych obroży i krótkich smyczy. Te mogą być wykonane z grubego sznura lub cienkiego łańcuszka. Odgrywanie ról jest częścią BDSM, a zabawa w Panią i Uległego może być wstępem do poluzowania hamulców.

Ubrania BDSM dla kobiet i mężczyzn

W zestawieniu nie mogło zabraknąć podniecających strojów dla Niej i dla Niego. W tym wypadku dominuje skóra, metal i lateks, które dopełniają atmosferę erotyzmu i dbają o potęgowanie doznań. Popularne ubrania BDSM to np. naklejki na sutki, czy siateczkowe kombinezony z otworami wokół tyłka, waginy, czy piersi. Amatorzy ostrego seksu sięgają także po lateksowe stroje z maskami, pończochy i gorsety. Ubrania dla mężczyzn to z kolei majtki z osłoną na penisa, siateczkowe koszulki, czy skórzane spodnie dopasowane do ciała.

klatka na penisa

Jakie inne gadżety BDSM można wypróbować?

Zaawansowana praktyka BDSM skłania do sięgania po bardziej odważne akcesoria. Popularnym gadżetem są m.in. klatki na penisa, które w zmysłowy sposób dbają o wstrzemięźliwość seksualną partnera. Metalowa lub skórzana klatka nie pozwala osiągnąć pełni wzwodu oraz orgazmu. Podniecony mężczyzna odczuwa lekki ból członka, co pozwala partnerce go kontrolować. Pikanteria i esencja BDSM w jednym. Innym akcesorium dla kochanków chcących spróbować dominacji jest huśtawka. Podwieszona na niej partnerka nie może sama się uwolnić. Partner może nie tylko decydować o formie pieszczot, ale także w pełni kontrolować intensywność współżycia i spróbować nieosiągalnych dotąd pozycji.

Nieskończone możliwości BDSM pozwalają na eksperymentowanie w sypialni. Przygodę z dominacją i uległością warto zacząć od podstawowych gadżetów erotycznych, przekraczając kolejne granice przyjemności. Warto pamiętać, że BDSM zapewnia największą rozkosz, gdy na ostry seks zgadzają się obie strony. Sprawdź ofertę akcesoriów BDSM w ofercie sklepu Eroprezent.pl: https://eroprezent.pl/akcesoria-bdsm.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

31 maja 2021

Zestawy BDSM - wprowadź ogień do swojej sypialni.

​Na początku każdego związku panuje w nim ekscytacja nową osobą, która rozchodzi się...
7 maja 2020

Zerwanie jest trudne do zrobienia: Te 3 wskazówki mogą pomóc

Jak przetrwać rozstanie i nauczyć się żyć, kochać i ufać ponownie Zerwanie nigdy nie...
10 października 2019

Udany seks a antykoncepcja

Nawet 55% kobiet i 57% mężczyzn uważa, że antykoncepcja może w pewien sposób wpływać na...