Relaks
9 czerwca 2017

3 sposoby na udane męskie grillowanie

Spotkania w męskim gronie to doskonała okazja, by zobaczyć się z kumplami, z którymi nie mamy czasu widywać się na co dzień, pogadać o sporcie, motocyklach i innych, męskich sprawach. No i zjeść coś dobrego. Teraz, gdy pogoda wreszcie sprzyja, okazji jest bez wątpienia jeszcze więcej – koncerty, wspólne uprawianie sportów na świeżym powietrzu albo letnie, męskie grillowanie. Żeby męski grill był udany, należy zadbać bezwzględnie przynajmniej o 3 podstawowe sprawy: dobre towarzystwo, jedzenie i  oczywiście sam grill.

1.Atmosfera bez spięcia

Ludzie tworzą klimat każdej imprezy. Zatem zanim ogłosisz, że organizujesz męskiego grilla zastanów się, kogo chciałbyś na nim spotkać. Najlepiej, aby zaproszeni kumple się lubili i mieli choć część wspólnych zainteresowań. To zdecydowanie ułatwi rozkręcenie Twojej imprezy. Nie zapraszaj jednak wciąż tylko tych samych ludzi. Niech znajomi przyprowadzą też swoich kolegów, z którymi świetnie się dogadują. Dzięki temu pojawią się nowe tematy do rozmów, a to zawsze ożywia imprezę. Zatem dobre towarzystwo to bezsprzecznie duża część sukcesu.

2.Smakowanie bez ograniczeń

Grillowanie w gronie kumpli to oczywiście głównie mięso – karkówka, żeberka, hamburgery, boczek. Jednak grillowe menu może być o wiele bogatsze. Niech na ruszcie znajdzie się też np. świeża ryba czy warzywa –cukinia, bakłażan, papryka, pomidory czy kukurydza. Również doskonale smakują.

Potrawy z grilla

Planując grilla nie można zapomnieć o dodatkach. Lato to sezon na świeże zioła, którymi doskonale można przyprawić mięso – będzie jeszcze bardziej smaczne i aromatyczne. Zwróć też uwagę na dodatki, które stawiasz na stole. Królem grilla jest bezsprzecznie ketchup. Bez niego nie obędzie się żadna plenerowa impreza. Zadbaj, by był on dobrej jakości. Tylko taki odpowiednio podkreśli smak potraw. Doskonały jest np. ketchup Kotlin Extra Hot. Nie bez przyczyny nazwany został Z piekła rodem. Jego ostrość to wyzwanie dla prawdziwych śmiałków, którzy w kuchni nie szukają kompromisów. Ketchup Kotlin Z piekła rodem też nie idzie na kompromisy i łączy swój doskonały, ognisty smak z wysoką jakością. Podobnie, jak inne ketchupy tej marki jest bez konserwantów i bez substancji wzmacniających smak.

3.Grillowanie bez problemów

Zanim jednak ostry ketchup Kotlin Z piekła rodem zagości na dorodnej karkówce czy chrupiącej papryce należy zadbać o sprzęt, na którym przyrządzisz swoje grillowe przysmaki. Jeśli korzystasz tylko z balkonu postaw na grill elektryczny, który nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Jeśli impreza odbywa się w ogrodzie lub na innym, otwartym terenie – śmiało skorzystaj z tradycyjnego sprzętu. Pamiętaj, żeby regularnie dbać o jego czystość. Ważne też, żeby grill był stabilny i miał odpowiednią wielkość rusztu, tak by na potrawy nie trzeba było zbyt długo czekać – męskie towarzystwo potrafi zjeść sporo i szybko głodnieje. Dzięki temu Twoja impreza na pewno odbędzie się bez usterek.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

19 lutego 2024

Czy opłaca się przerobić rower na elektryczny?

Rowerowy boom trwa w najlepsze, a coraz więcej osób dostrzega zalety korzystania z dwóch kółek...
29 grudnia 2023

Sprzęt Hi-Fi: Jak wybrać dobry sprzęt do słuchania muzyki w domu?

Sprzęt hi-fi, skrót od "high fidelity", oznacza wysoką wierność dźwięku. Jest to...
4 grudnia 2021

Czym są memy i jak można je wykorzystać?

Memy po raz pierwszy pojawiły się w Internecie kilkanaście lat temu. Od tego czasu zyskały...