Zdrowie i uroda
27 grudnia 2017

Co robić, aby uniknąć "pajączków” – porady od dermatologa

Przede wszystkim musimy zadbać o to, by nogi miały odpowiednią ilość ruchu zapewnioną w ramach aktywności fizycznej. Wielogodzinne siedzenie z nogą na nogę sprzyjać będzie zastojowi krwi w kończynach dolnych i rozszerzania się naczynek. Ruch powoduje, że krew w żyłach będzie szybciej krążyć i dojdzie do sprawniejszego krążenia krwi. Istnieje więc przekonanie, że dzięki temu będzie można ochronić się przed wystąpieniem obrzęków i zastoju krwi w nogach.

Przy chorobach naczyń kończyn dolnych także w przypadku pajączków, które mogą stanowić początkowy etap przewlekłej choroby żylnej, nie każdy sport będzie odpowiedni. Przy problemach z naczyniami najbardziej będą polecane sporty, które są w jakieś mierze związane z rytmiką ruchów. Dobrze, gdy ryzyko wystąpienia urazu oraz obciążenie stawów będzie niewielkie. Nie będzie zalecać się uprawiania sportów, w których będzie ryzyko wystąpienia urazów kończyn dolnych. Jeśli wiec będziemy chcieli skutecznie wspomagać pracę żył kończyn dolnych powinniśmy wybierać taniec, spacery, np. nordic walking, pływanie, jazdę na rowerze. Na uwagę szczególną będą zasługiwać wszelkie sporty związane z przebywaniem w wodzie, między innymi pływanie klasyczne czy specjalne zajęcia z gimnastyki na basenie.

pajączki

Woda poprzez wywieranie ciągłego ucisku kończyn usprawnia pracę naczyń i działa jak opatrunek uciskowy. Większość pływali obecnie poza możliwością pływania obecnie przygotowuje także specjalne zajęcia w wodzie, w czasie których będzie się biegać czy gimnastykować. Im głębsza woda tym większy ucisk i tym samym lepsze oddziaływanie na nogi. Także korzystną formą aktywności dla osób, które uskarżają się na kłopoty z pajączkami będzie jazda na rowerze. W takiej sytuacji będzie konieczna większa praca ze strony mięśni łydek, a to będzie szczególnie korzystne, gdy ktoś ma niską wydolność naczyń kończyn dolnych.

Rozszerzona naczynia krwionośna a medycyna estetyczna
Kolejną alternatywą w pozbyciu się pajączków jest możliwość skorzystania z możliwości jakie daje nam współczesna medycyna estetyczna. Zabieg zamykania naczynek krwionośnych przy użyciu lasera jest obecnie jedną z najpopularniejszych oraz najskuteczniejszych metod walki z pajączkami. Dowiedz się więcej na https://klinikamurano.com/oferta_zamykanie-naczynek_204.html

Musimy jednak pamiętać, że bardzo ważne będzie odpowiednie dobranie roweru. Powinien on zapewniać osobie jeżdżącej na rowerze jazdę z wyprostowanymi plecami. Wskazane są na pewno rowery typu miejskiego i wszystkie takie rowery, w których wysoko będzie umiejscowiona kierownica. Kolejną sprawą, na którą należy zwracać uwagę będzie utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała i dopasowane do optymalnej diety. Otyłość czy też niewielka nadwaga to takie czynniki, które będą znacząco utrudniać naczyniom odpowiednią pracę. Dlatego musimy zadbać, by w naszym menu znajdowało się dużo świeżych warzyw, błonnika a mniej było tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

Wybór odpowiedniej diety należy zawsze dobrze sobie rozważyć. Jeśli mamy wątpliwości co będzie dla nas najbardziej odpowiednie dobrze będzie konsultować to z dietetykiem, który w profesjonalny sposób będzie ustalał jakie menu korzystnie będzie wpływać na stan zdrowia, również korzystnie wpłynie na stan naczyń krwionośnych. Dlatego jeśli chcemy unikać problemów z pajączkami powinniśmy zapewnić sobie takie warunki, w których będziemy mieli szansę na aktywność fizyczną jak i też zapewnimy sobie odpowiednią możliwość utrzymywania zdrowej diety.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...