Zdrowie i uroda
9 stycznia 2019

Czym jest infrazon fryzjerski?

Prowadzenie własnego salonu fryzjerskiego wiąże się z zakupem wielu specjalistycznych urządzeń, mebli i akcesoriów. To właśnie one, w połączeniu z profesjonalnymi kosmetykami do włosów i zdolnościami fryzjera sprawią, że efekt zabiegu zadowoli naszego klienta. Do istotnych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego należy z całą pewnością infrazon. Czym jest to urządzenie i jakie jest jego zastosowanie? Jak wybrać odpowiedni infrazon fryzjerski?

Infrazon fryzjerski – co to jest i do czego służy?

Infrazon to urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwi nam wykonanie takich zabiegów jak trwała ondulacja, keratynowe prostowanie, farbowanie, dekoloryzacja czy też suszenie włosów. To jednak nie wszystko. Infrazon fryzjerski pomoże również w przeprowadzeniu różnego rodzaju kuracji dla włosów. Nie od dziś wiadomo bowiem, że ciepłe powietrze otwiera łuski włosa, dzięki czemu specjalistyczne maski i odżywki znacznie lepiej się wchłaniają.

W jaki sposób działa infrazon fryzjerski?

Infrazon fryzjerski działa w oparciu o technikę ogrzewania promieniami podczerwonymi, które stanowią źródło ciepła oraz pobudzają ruch cząsteczek, powodując szybsze wnikanie składników aktywnych czy farby we włosy. W większości infrazonów znajdziemy specjalny panel, który umożliwi nam ustawienie odpowiedniej do danego zabiegu i rodzaju włosów temperatury oraz czasu działania. Czasami infrazony fryzjerskie posiadają także funkcję chłodnego nawiewu, który pozwoli domknąć łuski włosa po wykonanej usłudze. Można także spotkać urządzenia z gotowymi programami do wyboru. Infrazon fryzjerski jest również pomocny w przypadku klientów, którzy mają problem z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami, ich rozczesywaniem, bądź też z łupieżem.

infrazon AYALA

Rodzaje infrazonów fryzjerskich

Infrazon fryzjerski występuje w trzech różnych formach. Mamy do wyboru sprzęt stojący, wiszący, bądź też przymocowany do fotela za pomocą specjalnego statywu. Każdy z nich posiada jednak specjalny hełm, który otacza głowę klienta w trakcie któregoś z zabiegów lub kuracji. Z wyglądu infrazon przypomina więc suszarki hełmowe, jednak zastosowanie tego urządzenia jest znacznie szersze.

Jak wybrać infrazon do salonu fryzjerskiego?

Warto pamiętać, że sprzęty fryzjerskie różnią się od siebie jakością oraz spektrum zastosowania. Dlatego też znajdźmy solidne i profesjonalne urządzenie, które posłuży nam przez lata i nie będzie wymagało naprawy lub wymiany. Warto również zwrócić uwagę na podstawowe oraz dodatkowe funkcje danego infrazonu. Jest to między innymi możliwość regulacji temperatury. Dobrze jest wybrać infrazon, który posiada funkcje obracania się, jak również możliwość zmiany mocy nawiewu. Niektóre infrazony posiadają również wejście USB czy funkcję słuchania muzyki. Dzięki niej, czas spędzony podczas kuracji upłynie naszemu klientowi przyjemniej, a to będzie miało wpływ na jego ogólne zadowolenie z zabiegu.

Czy warto inwestować w infrazon fryzjerski?

Należy szczerze powiedzieć, że infrazon nie należy do urządzeń najtańszych. Tyczy się to zwłaszcza zaawansowanych modeli, które posiadają wiele funkcji. Nie można jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest to sprzęt bardzo użyteczny. Pozwoli on nie tylko przyspieszyć czas wykonywanych zabiegów, ale również zwiększy ich efektywność. Dlatego też warto potraktować infrazon fryzjerski jako inwestycję, która z pewnością nam się zwróci. Pamiętajmy, że zadowoleni z usług klienci będą wracać do naszego salonu i polecać go swoim znajomym. Czytaj więcej na pasjafryzjerstwa.pl

Redakcja
to2.pl

Zobacz

20 listopada 2023

Fryzury męskie: Wybór odpowiedniego stylu

Fryzury męskie obejmują szeroką gamę możliwości, od klasycznych po nowoczesne, pozwalając...
24 października 2023

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia catering dietetyczny?

Bardzo duża część z nas posiada szybki tryb życia. Praca zawodowa zabiera nam ogromną...
25 kwietnia 2023

Jak pielęgnować brodę i wąsy?

Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pielęgnować brodę lub wąsy, abyś mógł przyciągać...