Dom
25 kwietnia 2017

Odświeżamy garderobę. Porządkujemy i dobieramy

Gdy dni stają się coraz cieplejsze, zwykle zabieramy się za wiosenne porządki. Warto w tych planach uwzględnić również swoją szafę – przejrzeć ją dokładnie, uzupełnić o modne dodatki, a także dokładnie uporządkować.

Porządki w szafie najlepiej zacząć od wyjęcia całej jej zawartości. Wtedy nie tylko lepiej zobaczymy, co naprawdę mamy, ale będziemy mogli również dokładnie wyczyścić jej wnętrze - odkurzyć półki i wieszaki, powycierać pojemniki, przewietrzyć.

Wygoda przede wszystkim

Aby codzienne wybieranie ubrań było dla nas czystą przyjemnością, warto wykorzystać w swojej szafie nowoczesne rozwiązania, które zdecydowanie uporządkują naszą przestrzeń. - W tym przypadku najważniejsza jest wygoda i swobodny dostęp do ubrań i dodatków o każdej porze dnia – uważa Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w Häfele. – Z pewnością ułatwią nam to różnego rodzaju wkłady i kosze ubraniowe oraz bardzo praktyczne wysuwane wieszaki, na których możemy powiesić spodnie lub krawaty. Ekspert dodaje, że elementy te pozwolą również bez najmniejszego wysiłku zachować porządek w naszej garderobie. Z kolei jeśli często zaglądamy do szafy wieczorem, na pewno przyda nam się oświetlenie LED. Dzięki niemu na pewno znajdziemy dokładnie to, czego szukamy.

To się przyda, a to nie

Kiedy już zrobimy odpowiednie miejsce dla naszych ubrań, trzeba je dokładnie przejrzeć. Często bywa tak, że nosimy jedynie niewielką ich część, gdyż albo nam nie pasują z jakiegoś powodu, albo zwyczajnie zapominamy o tych schowanych gdzieś głęboko na dnie szafy.

Konieczna jest więc dokładna segregacja. Najlepiej podzielić nasze rzeczy na trzy części: te, które na pewno będziemy nosić podczas ciepłych miesięcy, ubrania do odłożenia na następną jesień i zimę oraz rzeczy, których zamierzamy się pozbyć. W tej ostatniej grupie powinny znaleźć się wszystkie części naszej garderoby, które są na nas za duże lub za małe, źle w nich wyglądamy albo po prostu są zniszczone. Tu także najlepiej odłożyć wszystkie ubrania, których nie ubraliśmy od co najmniej dwóch lat. Oznacza to bowiem, że szansa na ich powrót do czasów świetności jest bardzo mała i nie warto zajmować dla nich miejsca w szafie. Zwłaszcza, że zwykle nie mamy go w nadmiarze. Te rzeczy z pewnością przydadzą się innym. Możemy je bez żalu sprzedać albo po prostu komuś oddać. Zyskamy w ten sposób miejsce na nowe ubrania, które będą mogły doskonale uzupełnić naszą wiosenną garderobę.

Wyjście na zakupy

Czas na zakupy

Po przeprowadzonej selekcji możemy zauważyć, że zawartość naszej szafy znacznie się zmniejszyła. W dodatku może okazać się, że brakuje w niej kilku elementów, które są akurat niezbędne w tym sezonie. Wtedy warto wybrać się na zakupy. Nie oznacza to jednak zaopatrzenia naszej szafy w stosy markowych ubrań i mnóstwo designerskich dodatków, zwłaszcza jeśli akurat nie dysponujemy zbyt dużą gotówką.

Przy uzupełnianiu garderoby musimy pamiętać, że nowe ubrania przede wszystkim muszą iść w parze z naszym stylem, a panujące obecnie trendy w modzie niekoniecznie są tu najważniejsze. Chodzi o to, aby wszystko, co kupimy, odwzorowywało naszą osobowość i styl. Przede wszystkim powinniśmy się czuć w naszych ubraniach swobodnie.

Własna lista „must have”

Warto też stworzyć własną listę „must have”, czyli rzeczy, które koniecznie powinniśmy mieć w swojej szafie. Istnieją ubrania takie jak biały T-shirt, czarna sukienka, dżinsy, gładki kardigan czy elegancka marynarka, które każdemu na pewno się przydadzą na wiele okazji. Zmiany w naszej garderobie trzeba zacząć właśnie od uzupełnienia bazowych ubrań, po które zwykle będziemy sięgać najczęściej. W tym wypadku warto też zadbać o to, aby były one jak najwyższej jakości, nawet jeśli z tego powodu będą nieco

droższe. Z pewnością okaże się to doskonałą inwestycją. Nie tylko dłużej posłużą, ale przede wszystkim zawsze będziesz mieć pewność, że wyglądają doskonale.

W szafie na pewno przydadzą się:

  •     wieszaki na spodnie
  •     wieszak na krawaty
  •     oświetlenie LED Loox
  •     kosze
  •     wkłady
  •     pantograf Häfele
  •     wieszak na torebki
Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...