Dom
27 maja 2021

Lampy ogrodowe - pomysły na ciekawe oświetlenie ogrodowe

Wieczory spędzane w gronie przyjaciół w ogrodowej altance i romantyczne kolacje we dwoje na świeżym powietrzu – to bez wątpienia ogromne zalety posiadania ogródka. Aby zapewnić sobie i swojemu towarzystwu odpowiednią widoczność nawet nocą, a przy tym zadbać o naprawdę przytulny klimat, koniecznie sprawdź nasze pomysły na nowoczesne oświetlenie ogrodowe – inne niż tradycyjne reflektory!

Girlanda LED – romantyczne oświetlenie ogrodowe

Nowoczesny, niezwykle modny i minimalistyczny rodzaj oświetlenia. Girlandy LED-owe doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz mieszkania – przyczepione do ramy łóżka lub ściany – jak i w ogrodzie. Tworzą wyjątkowo nastrojową, romantyczną atmosferę, zapewniając delikatne ciepłe światło. Dostępne są w wielu różnych kształtach, do najchętniej wybieranych należą jednak girlandy wzorowane na tradycyjne żarówki. Szczególnie warta uwagi jest nowoczesna propozycja marki Polux – girlanda Smolder designem nawiązująca do stylu skandynawskiego. Wąską żarówkę generującą ciepłe światło otaczają stalowe koszyczki w kształcie żarówek. Girlanda sprawdzi się w przypadku zawieszenia na ściankach altany czy wzdłuż tarasu – a nawet ułożona bezpośrednio na stole.

Pochodnia stołowa – klimatyczna alternatywa dla lamp ogrodowych

Pochodnia dekoracyjna to nie tylko oryginalne źródło światła, ale także ciepła – i wyjątkowy element dekoracyjny. Uświetni zarówno romantyczną wieczorną kolację, jak i bankiet ogrodowy, kameralne wesele czy rodzinnego grilla. Ceramiczny model marki Blomus – Fuoco sprawdzi się na stole, w przypadku ułożenia na stopniach schodów, wzdłuż chodnika, na donicach i postumentach czy dookoła basenu. To wyjątkowa alternatywa dla lamp ogrodowych, która bez wątpienia wprowadzi cię w iście wakacyjny nastrój.

Latarnia na świece – oświetlenie ogrodu jak z bajki

Klasyczne latarnie umożliwiające postawienie w nich świec prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody! To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie potrzebuje dostępu do prądu. Co więcej, z zastosowaniem świec o zapachu citronelli może skutecznie odstraszać owady – takie jak np. komary. Pusta latarnia, jak np. marki Tajemniczy Ogród, model Barcelona, umożliwia umieszczenie wewnątrz świec o różnej szerokości i wysokości. Ten typ oświetlenia ogrodowego sprawdzi się zarówno podczas rodzinnego wypoczynku, jak i imprez w gronie przyjaciół czy większych spotkań okazjonalnych: komunii, wesela, urodzin.

Oprawa – nowoczesne lampy ogrodowe

Oprawa ogrodowa to wyjątkowy rodzaj oświetlenia; szczególnie w przypadku modeli podłogowych. Może pełnić i funkcję oświetleniową, i ozdobną. Biorąc na przykład okrągły model marki Kanlux, Stono 40, wzorowany na kamień granitowy, w wersji zapalonej wygląda jak księżyc zagubiony na trawniku; z kolei zgaszony doskonale wpasuje się do towarzystwa skalniaka. Odpowiednio spłaszczony u dołu klosz umożliwia wygodne stawianie oprawy na chodniku, podjeździe, tarasie czy trawie. Przy zakupie kilku zyskuje się nowoczesne lampy ogrodowe, które wprowadzą do twojego otoczenia niezwykłą, bajkową aurę.

Pochodnia ogrodowa – designerskie oświetlenie zewnętrzne

Jedno z najbardziej tradycyjnych i romantycznych rozwiązań, które od lat nie traci na popularności. Pochodnie są chętnie wykorzystywane zarówno podczas imprez ogrodowych, a więc grilli z przyjaciółmi, kameralnych wesel czy domówek, jak i klimatycznych spotkań we dwoje czy spokojnych wieczorów z książką i gorącą herbatą. To kolejna wyjątkowa alternatywa dla lampy ogrodowej, która nie tylko umożliwia oświetlenie otoczenia, ale także subtelnie rozgrzewa i pełni funkcję ozdobną. Szczególnie warty uwagi jest designerski model marki Blomus – Palos.

Możliwości oryginalnego i funkcjonalnego oświetlenia ogrodu jest naprawdę wiele. Poprzeglądaj różne propozycje latarni, pochodni, girland czy opraw i wybierz zestaw, który najlepiej podkreśli piękno twojego ogrodu!

Artykuł sponsorowany

Redakcja
to2.pl

Zobacz

30 lipca 2021

Kominki - postaw na sprawdzony wybór

Każdy z nas marzy o przyjemnej atmosferze kominka w przytulnym salonie. Widok ognia zapewnia nam...
29 czerwca 2021

Co wybrać — dom czy mieszkanie?

Wielu młodych ludzi, którzy decydują się wkroczyć w kolejny etap życiowy, staje przed...
30 kwietnia 2021

Wąski i długi przedpokój - jakie meble wybrać?

Pierwszym pomieszczeniem, do którego trafiają odwiedzający nas goście, jest zazwyczaj...