Inne
12 kwietnia 2018

Prezenty dla aktywnego dziecka

            

Jeżeli nasze dziecko lubi ruch i aktywny wypoczynek, warto rozwijać w nim tę pasję poprzez zakup odpowiednich akcesoriów, które jeszcze bardzie uatrakcyjnią czas spędzony na zewnątrz. Na rynku dostępnych jest wiele zabawek, które z powodzeniem sprawdzą się w roli prezentów dla aktywnego dziecka. Jakie mamy możliwości?

Z prędkością za pan brat

Aktywny wypoczynek na zewnątrz jest dla organizmu dziecka wręcz niezbędny. Dzięki niemu nasza pociecha zachowuje dobrą kondycję i jest mniej narażona na ryzyko wystąpienia nadwagi. Ma również prawidłową przemianę materii. Ruch usprawnia również funkcjonowanie mózgu, sprzyjając lepszej koncentracji.

Co więcej, aktywnie wypoczynek prowadzi do ogólnego rozluźnienia organizmu. Wpływa to na lepsze samopoczucie, zaś dziecko mniej się stresuje i ma więcej energii. Aby jednak urozmaicić chwile spędzone na zewnątrz, warto kupić zabawki, dzięki którym frajda będzie jeszcze większa. Szczególnie dużo radości sprawia dzieciom sprzęt, który pozwala na rozwijanie dużych prędkości. Należy do nich między innymi:

  • deskorolka – to doskonały pomysł na prezent dla aktywnego dziecka. Będzie ono mogło szaleć na nim do woli. Ważny jest jednak odpowiedni wybór sprzętu. Nie należy kierować się jedynie atrakcyjnym designem, istotna jest jakość wykonania. Jeżeli nie będzie ona odpowiednia, deskorolka szybko zniszczy się, a dziecko przestanie się nią interesować.

Warto zadbać także o to, aby sprzęt był przystosowany do potrzeb osoby początkującej. Wówczas deskorolka powinna charakteryzować się następującymi parametrami:

  • twardość kółek – na poziomie 99A,
  • wymiary kółek – młodym adeptom jazdy na deskorolce w zupełności wystarczą kółka o wymiarach 53-55 mm,
  • łożyska – najlepiej sprawdzą się te o symbolach ABEC-3 lub ABEC-7,
  • długość i szerokość deski – 78,5x20 centymetrów to wymiary optymalne.

Przed zakupem należy również sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany blat. Największą jakością, trwałością, jak i ceną odznacza się sprzęt z klonu kanadyjskiego wyposażony w 9-cio warstwowy blat. Może on być jednak zbyt twardy dla osoby początkującej. W takiej sytuacji lepiej wybrać blat składający się z 7 warstw.

  • longboard – w porównaniu ze standardową deskorolką sprzęt ten jest dłuższy i nieco węższy. Taka konstrukcja sprawia, że jest on dostosowany do zjazdów i slalomów z góry. Ma miękkie kołka, co umożliwia osiąganie większych prędkości niż przy jeździe na klasycznej desce.

Wybierając ten sprzęt, musimy pamiętać, że jest on przeznaczony do zjazdów. Jeżeli zatem dziecko, nie ma w pobliżu swojego miejsca zamieszkania wzniesienia, na którym mogłoby bezpiecznie ćwiczyć jazdę na longboard

zie, nie warto kupować takiego sprzętu.

Decydując się na zakup longboardu, warto wziąć pod uwagę doświadczenie przyszłego użytkownika. Dla osób początkujących szczególnie dobrze sprawdzi się model pintail. Gwarantują one bowiem odpowiednią stabilność.

  • fishboard – to tak zwane fiszki, które cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Odznaczają się niedużymi rozmiarami i są wyposażone w miękkie i duże koła. Sprawdzą się zatem doskonale podczas jazdy na miejskich chodnikach.

Wybierając optymalny sprzęt, musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów użytkowych. Pierwszy z nich to szerokość – najpopularniejsza opcja to deska o szerokości 6 cali. Pamiętajmy przy tym, że im szerszy blat, tym mniejsza zwrotność fiszko.

Kolejnym parametrem jest materiał decku. Zwykle jest to tworzywo sztuczne, dzięki czemu deska jest lekka i elastyczna. Przed dokonaniem zakupu warto również sprawdzić układ jezdny. W przypadku osób początkujących dobrze sprawdzą się łożyska oznaczone symbolami ABEC-7 lub ABEC-5 oraz kółka wykonane z poliuretanu, których średnica mieści się w przedziale 45-60 mm.

  • hulajnoga – to kolejny ciekawy pomysł na prezent dla dziecka, które lubi aktywnie spędzać czas. Jeżeli zależy nam na uniwersalnym rozwiązaniu, które będzie idealne dla początkujących, wybierzmy hulajnogę rekreacyjną.

Jeśli zaś dziecko ma już pewne doświadczenie w jeździe i chce wykonywać ewolucje lub triki, lepiej zdecydować się hulajnogę wyczynową. Ma ona o wiele bardziej wytrzymałą konstrukcję, dzięki czemu jest odporna na uderzenia i wstrząsy.

  • rolki – w przypadku dzieci dobrym rozwiązaniem będą rolki regulowane, które, jak sama nazwa wskazuje, dają możliwość zwiększenia rozmiarów buta. Co więcej, nie są zbyt szybkie, dzięki czemu są dobre do nauki. Zapewniają bowiem większe bezpieczeństwo.

Wszystkie powyższe sprzęty stanowią doskonałą propozycję na prezent dla dziecka, które lubi aktywny wypoczynek. Dzięki temu, iż pozwalają na osiąganie dużych prędkości, gwarantują nie lada frajdę. Rozwijają również zdolności motoryczne dziecka, gdyż wymagają opanowania umiejętności odpowiedniego balansowania ciałem.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
to2.pl

Zobacz

3 czerwca 2024

Co powinien posiadać dobry plecak na laptopa?

Dobrze dobrany plecak na laptopa to podstawa dla osób, które często przemieszczają się z tym...
30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...