Inne
29 kwietnia 2017

W sukience i z wiertarką – czyli 5 top narzędzi dla kobiet

Majsterkowanie jest w modzie, a kobiety udowadniają, że nie tylko panowie zasługują na miano „złotej rączki”. Mały remont, naprawa, a może prezent dla najbliższych? Blogerki z „Pani to potrafi” podpowiadają – jak i czym.   

Wkrętarko - wiertarka

To narzędzie można polecić każdej majsterkującej osobie, bez względu na płeć. - Niezastąpione, gdy chcemy wywiercić dziurę w ścianie albo skręcić mebel, który akurat kupiłyśmy – mówi Beata Łańcuchowska, współautorka bloga „Pani to potrafi”. – Do tego urządzenia można także przykręcić specjalne końcówki np. do polerki lub tarczę szlifierską. Wszystko to sprawia, że bez problemu najpierw skręcimy lub nawet zrobimy sobie mebel, a później również go przeszlifujemy i wypolerujemy. Eksperci od narzędzi są zgodni. Majsterkowiczki mogą wybierać spośród wielu modeli ergonomicznych i lekkich urządzeń. W domowych pracach można wykorzystać np. wkrętarko-wiertarki Panasonic. - Niewątpliwie majsterkowanie znacznie ułatwiają nowoczesne narzędzia, z których korzystać może praktycznie każdy – mówi Michał Grabowski, dyrektor handlowy Lange Łukaszuk. – Ich obsługa nie wymaga dużo siły – są lekkie i dobrze leżą w kobiecej dłoni. To znacznie poprawia komfort pracy.

Zszywacz z funkcją gwoździarki

Każdemu zdarza się uderzyć młotkiem w palec przy wbijaniu gwoździ. Na pewno można tego uniknąć używając zszywacza z funkcją gwoździarki, czyli popularnego takera. Jest niezbędny zarówno przy mniejszych pracach remontowych, jak również tych bardziej zaawansowanych m.in. przy montowaniu paneli angielskich czy pracach renowacyjnych, takich jak tapicerowanie czy odnawianie mebli. Przy jego pomocy można zrobić np. miękki zagłówek do łóżka. - Wyjątkowo poręczny jest zszywacz Novus – uważa Beata Łańcuchowska. – Jest elektryczny, więc ma dużą moc „dźgania”, co znacznie ułatwia kobietom pracę. Gdyby trzeba było zrobić to samo zwykłym młotkiem, niektóre czynności byłyby o wiele bardziej uciążliwe.

Bezprzewodowy pistolet do kleju

Przyklejenie uchwytów do szafki czy zrobienie ludzików z kasztanów – nic nie będzie tu tak pomocne, jak klej na gorąco. To dla wielu osób ulubiony sposób łączenia elementów. Pozwala wykonywać połączenia bardzo trwałe oraz narażone na wysokie obciążenia. W dodatku jest szybki w działaniu - klej musi jedynie wystygnąć. - To absolutny must have dla każdego majsterkowicza – mówi Anna Drozd, współautorka bloga „Pani to potrafi”. – Dzięki niemu można zrobić bardzo wiele rzeczy – m.in. naprawić meble lub zabawki, przykleić obicia tapicerskie czy przymocować wykładzinę. Jest doskonały także do robienia różnego rodzaju drobnych napraw i zabaw z dziećmi.

Przy pomocy kleju na gorąco można wykonać niebanalne świąteczne dekoracje do zawieszenia na okno. - Właściwie każdy powinien mieć taki pistolet w swoim domu. Szczególnie mogę polecić pistolety do kleju Megatec lub Steinel – dodaje Anna Drozd.

Praktyczne narzędzia

Szlifierka

Praca z drewnem? Szlifierka Proxxon to jedno z tych urządzeń, które są szyte na kobiecą miarę. Jest niewielkie, lekkie i posiada dużą moc. - Do niedużych prac nadaje się wręcz idealnie – uważa Beata Łańcuchowska. – Ta bardzo mała i poręczna szlifierka wejdzie w każdy róg. Dzięki temu jest doskonała do prac renowacyjnych, czy choćby odświeżenia jakiegoś mebla. Choć nie zbudujemy przy jej pomocy drewnianej wiaty, to na pewno będzie niezastąpiona do przeszlifowania stolika, zrobienia ławki z drewnianych palet lub karmnika dla ptaków, który ucieszy dzieci.

Ścisk

Ostatnia propozycja spodoba się fankom składania półek, klejenia desek lub drobnych napraw. Ścisk Wolfcraft sprawdza się w wielu sytuacjach. - To bardzo przydatne narzędzie zwłaszcza, gdy zajmujemy się pracami renowacyjnymi – mówi Anna Drozd. – Jednak na pewno przyda się również w wielu innych codziennych czynnościach np. wtedy, gdy będziemy chcieli skleić but. Dużą zaletą tego ścisku jest szybkie, pewne i komfortowe zaciskanie przy użyciu tylko jednej ręki.  

Wszystkie wymienione narzędzia dostępne za pośrednictwem Lange Łukaszuk.

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

3 czerwca 2024

Co powinien posiadać dobry plecak na laptopa?

Dobrze dobrany plecak na laptopa to podstawa dla osób, które często przemieszczają się z tym...
30 kwietnia 2024

Kosmetyki samochodowe: Sekret lśniącego pojazdu

  Kosmetyki samochodowe stanowią tajemnicę lśniących i zadbanych pojazdów...
28 marca 2023

Kto zapłaci za szkody wyrządzone przez dziki?

Dzik to zwierzę, które żyje na wolności w lasach i polach. W Polsce jest ich bardzo dużo, a...