Dom
26 czerwca 2017

Nie wyrzucaj telewizora. Oto 5 powodów, dla których warto dać mu drugą szansę

Z każdym rokiem rośnie liczba gospodarstw domowych bez telewizora. Nie oznacza to wcale, że więcej czasu spędzamy np. na zabawie z dziećmi czy czytaniu książek – odbiornik telewizyjny po prostu przegrywa z laptopem i smartfonem. Czy słusznie?

Na pytanie, dlaczego rezygnujemy z posiadania TV w domu, wiele osób stwierdza, że chociaż najwygodniej oglądać programy i filmy w telewizorze, to jednak inne urządzenia multimedialne oferują znacznie więcej atrakcji: w sieci możemy obejrzeć ulubiony serial na Neflixie o dowolnej porze dnia i nocy, a na YouTube znajdziemy mnóstwo inspiracji i ciekawych filmików np. kulinarnych lub video z ulubioną instruktorką fitness. A gdyby, dzięki jednemu małemu urządzeniu, telewizor zyskał nowe możliwości i przestał być tylko nudnym reliktem przeszłości?

Nie trać czasu na kanapie, tylko spędź wieczór przed telewizorem… kreatywnie

Oglądanie TV zwykle kojarzy się z leżeniem na kanapie z pilotem w ręku, niezdrowym jedzeniem i brakiem aktywności fizycznej. Nie musi tak być. Zamiast bezmyślnie skakać po kanałach, skorzystajmy z inteligentnej przystawki do TV, które pozwoli odtwarzać ulubione seriale z Netflixa lub filmiki z YouTube’a na telewizorze. I tak możemy jednocześnie prasować i nadganiać serialowe wątki, ćwiczyć z ulubioną trenerką fitness albo poszukać inspiracji kulinarnych, którymi zaskoczymy gości na kolejnej domowej imprezie.

Kontroluj gry swojego dziecka

Zmęczeni pracą i trudami życia codziennego rodzice nie zawsze mają kontrolę nad treściami, z którymi stykają się ich dzieci np. na smartfonach czy tabletach. Instalując inteligentną przystawkę do telewizora z dostępem do biblioteki gier, możemy sami dobierać odpowiednie zabawy edukacyjne, logiczne i zręcznościowe dla najmłodszych domowników i skuteczniej sprawdzać treści, z którymi mają kontakt starsze dzieci. A jednocześnie pilnować wydatków na gry, którymi nieraz rodzic bywa zaskakiwany po otrzymaniu rachunków za telefon czy tablet.

Nowoczesny telewizor

Spraw sobie „asystenta”

Wyobraźmy sobie, że po raz kolejny zagubiliśmy gdzieś pilota. Zamiast niepotrzebnie się denerwować, zaczynamy po prostu wydawać polecenia głosowe Google Asystentowi, który dzięki inteligentnemu urządzeniu do TV, przejmuje obowiązki pilota do telewizora. Wystarczy, że powiemy „Ok, Google”, a potem  „Pokaż zdjęcia z wycieczki do Grecji”, żeby za chwilę obejrzeć wakacyjne fotografie na ekranie swojego telewizora.

Sprawdź kto dzwoni do drzwi, nie opuszczając salonu

Słyszymy niespodziewany dzwonek do drzwi w trakcie prasowania i jednoczesnego oglądania programu rozrywkowego w TV. Inteligentne urządzenie do telewizora sprawi, że nie będziemy musieli  przerywać pracy, aby się dowiedzieć, kto dzwoni. Wykorzystując taką aplikację jak np. Nest Camera, można poprosić, wydając komendę głosową o to, aby wyświetliła na telewizorze podgląd z kamery, która pokaże, kto aktualnie stoi przed naszymi drzwiami. Jednocześnie urządzenie można w taki sposób dostosować do rodzinnego grafiku, że będzie wyłączało się, gdy tylko wyjdziemy z domu. Oznacza to, że wcale nie zapłacimy dużo większych rachunków za prąd.

Jeden by rządzić wszystkimi

Już teraz możliwa jest sytuacja, gdy jeden z domowników ogląda nagrany program w TV, druga osoba przegląda na laptopie wakacyjne zdjęcia z podróży, a dziecko gra na tablecie w zaakceptowaną przez rodziców grę zręcznościową. Wszyscy korzystają w tym samym czasie z funkcji udostępnionych przez jedno i to samo urządzenie - niewielkiej wielkości przystawki do telewizora NVIDIA Shield, porównywalnej wielkością do przeciętnego routera, która zastąpi co najmniej kilka sprzętów. Telewizor okazuje się dzięki niemu równie użyteczny, co laptop czy smartfon.  Z jednej strony stanowi kompletne rozwiązanie do rozrywki dla rodziny, a z drugiej dysponuje szeregiem możliwości pozwalających na lepsze zarządzanie zarówno salonem, jak i całym domem.

Redakcja
to2.pl

Zobacz

27 września 2022

Remont mieszkania bez własnych narzędzi? To możliwe!

Czy kiedykolwiek myślałeś nad remontem mieszkania? A może prowadzisz firmę budowlaną i...
12 września 2022

Jak stworzyć biuro w domu?

Praca w trybie home office to zjawisko, które w ostatnich latach stało się szczególnie...
24 lipca 2022

Meble na wymiar - stwórz aranżację skrojone na miarę swoich potrzeb

Każdy z nas pragnie otaczać się designerskimi i funkcjonalnymi wnętrzami. Niejednokrotnie...